tomb2

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

Polecane posty

tomek73    579

Za wilgotna pszenica w zbiorniku i za późno przedmuchana.

Jak już jest to raczej sam nie wyjdzie. Trze raczej gazować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

u nas też taka lipa ale w stodolę bo tacie było szkoda wywalać starego zboża a teraz problem co z tym zrobić mówi że coś można w mleczarni kupić i opryskać opryskiwaczem ręcznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

tabletki zastosowałem aby zabić gada, czyli zwiększyłem ich ilość na tone zboża (w binie jęczmień, wilgotność podczas zbioru 0d 9 do 12,4 więc ok). mówisz Tomek 73 żeby gazować ale własnie te tabletki zastosowałem żeby gazować to zboże w silosie, a czy są może jeszcze jakieś inne sposoby żeby gazować pełny silos bo teraz 70 ton wywalać to lipa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja gazowałem 100 ton w BInie. W woreczku poswiesił tabletki na samej górze.Z kilo może więcej, ładnie podziałało. Uszczelniałem włazy folią.

Potem jak sprzedawałem to czuć było ten gaz na skupie.

To jest ciążki gaz i idzie w dół do samej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaka jest nazwa handlowa tych tabletek? Każdy tylko pisze tabletki do gazowania albo świece dymne. Poroszę o podanie jakiegoś linku z tymi tabletkami i świecami.

Mam magazyn płaski, dawniej to była stodoła, stoją tam taż niektóre maszyny. Dużo drewna a ściany z cegły. Co rok przed żniwami pryskam prewencyjnie ale może kiedyś sprubóje coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tych tabletek nie kupisz. musisz firmę wynająć. To jest taki sam gaz co hitlerowcy gazowali ludzi w obozach.Tylko teraz ładniej wygląda.

Świece kupowałem u Osadkowskiego, na 500 metrów sześciennych.Nazwa taka sama co środka do pryskania. Nie pemiętam nazwy, coś w rodzaju atletyk, alertyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy magazyn musi być bardzo szczelny żeby stosować świece? Stodołę trudno uszczelnić. A koszt?

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środki na wołka:

Actellic 500 EC

K-Obiol 25 EC

K-Othrine 25 WP

K-Othrine Flow

Alfasekt 050 SC

 

Do gazowania:

Coopex świeca dymna

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś byłem zawieźć próbkę ziarna do badania ;) Wykazało że wilgotność jest na poziomie 15,4 %, oraz że w zbożu jest rozkruszek :( jak go zwalczyć?? czy mogę zastosować coś bezpośrednio na ziarno ???

Edytowano przez FunJohnDeere

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zagazować na przyczepie tabsami tylko, że bez kursu takiego czegoś legalnie nie dostaniesz więc musisz szukać firmy która świadczy taką usługe i zciagnie z ciebie kase albo po znajomych szukać może maja albo szukać na lewo jakoś to załatwic ruskie/ukraińskie są o połowe tańsze. Tylko do magazynu nie wrzucaj bo potem jak przyjdzie łopatą machać to popdacie jak muchy chyba że magazyn albo silos lejowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie szukaj tanich oszczędności że coś kupisz i to zadziała bo zadziała na Twoje zdrowie.Poszukaj firmy która robi FUMIGACJĘ i zleć usługę ,To nie taki drogie i najważniejsze masz papier na legalną usługę. Poczytaj o tym http://www.pest.pl/index.php?goto=19


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

actellic 500 ec - można używać samemu.

 

Dezynsekcja nasion przeznaczonych do konsumpcji.

Opryskiwać nasiona znajdujące się na pasie transmisyjnym.

Zalecana dawka: 8-12 ml środka w 1 l wody na 1 tonę nasion.

Wyższą z zalecanych dawek środka stosować w przypadku większego nasilenia szkodników.

Środek stosować używając sprzętu wyposażonego w dyszę drobnokroplistą.

Najlepiej zlecić wykonanie zabiegu wyspecjalizowanemu zakładowi usługowemu.

Nie opryskiwać nasion składowanych w pryzmach oraz partii nasion traktowanych już uprzednio

środkiem Actellic 500 EC.

OKRES KARENCJI (okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia przeznaczenia do przerobu): 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Koszt fumigacji to ok 4-5 zł za tone.


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

nie chciałem zakładać nowego tematu, chodzi o rozkruszka a dokładnie o jego "wytępienie". Zostało mi mała ilość żyta i tak sobie myślę aby przepuścić je przez wialnię-niby powinno wywiać gada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Tematy połączone

 

Czy przed żniwami czyścicie dokładnie magazyny zbożowe i pryskacie od szkodników.

Jak tak to jakie środki wybieracie?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Karate zeon do dezynsekcji? Pierwsze słyszę. O actellic już akurat słyszałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja kiedyś na wołki pryskałem Acypem (środek na muchy). Podziałał idealnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Karate zeon do dezynsekcji? Pierwsze słyszę. O actellic już akurat słyszałem.

taki miałem to zastosowałem B) wołki juz po 10 min były sztywne :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tez w tym roku przetrzymałem zboża i pojawił się rozkruszek.. Część by kupili bo niewiele ale partia która ma większą wilgotność ma od razu wiecej robactwa. Zastanawiam się czy padnie on jak puszcze przez suszarnie. Jednocześnie spadła by wilgotność a i moze robak by zdechł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pablo9812
      Witam !
      Mam taki problem z lisami
      Jest u nas taka duża stodoła i jest przedzielona na 2 części. W jednej jest słoma a w drugiej magazyn za zboża. I jak dziś wysypać paszę z mieszalnika usłyszałem pisk i jakieś szczekanie. U nas w okolicy bezpańskich psów jak na lekarstwo,bardzo rzadko coś przejdzie drogą i dlatego podejrzenia pada na lisy. Jest tych skurczybyków w okolicy dużo.. I pojawia się pytanie.
       
      Jak się ich pozbyć ? Są pod jakąś ochroną ?
    • Przez rzeznik13
      Omanica prosowianka -  (Ostrinia nubilalis) - motyl nocny (ćma) z rodziny omacnicowatych, szkodnik roślin uprawnych. Jest to ciepłolubny motyl nocny o rozpiętości skrzydeł od 25 do 30 mm, z wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym. Przednie skrzydła samic są jasnobrązowe z ciemnymi brzegami i dwoma falistymi liniami poprzecznymi, natomiast u samców są brunatne z jasnymi przepaskami. Długość ciała motyli wynosi od 12-15 mm (samice są większe od samców).
    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez kwiapa
      Witam,
      od dłuższego czasu zastanawiam sie jak zabezpieczyć przed szkodnikami zboże i rzepak na okres przechowywania w silosach zbożowych.
      Mam "zamknięty" system załadunku, tzn. kosz zasypowy i dalej przenośniki ślimakowe i kubełkowe. W takim układzie nie ma możliwości np. opryskania jakimś środkiem po drodze ziarna do silosu a jedynie w jego wnętrzu.
      Przyszło mi do głowy zastosowanie zamgławiacza np. coś takiego jak tu: http://tedan.pl/catalogsearch/result/?q=zamgławiacz&pick=mage
      Co sądzicie i takim rozwiązaniu? Może ktoś już to stosował?
    • Przez mareczek525
      Witam, może ktoś z was miał podobny problem z burakami które są zjadane przez jakiegoś szkodnika, wykopane są dołki w miejscu gdzie jest nasionko i tak w jednym rządku 20m 50m długości każde nasionko po kolei. Pole zostało przesiane (5ha) myślałem, że to jakie robaki, opryskane dursbanem ponownie agregatem i siew. Chodzę na pole codziennie i jest coraz więcej zniszczonych nasion, pryskałem to pole bi58 żeby śmierdziało i nic, dziś po deszczu świeże dołki są i zjedzone nasiona. Na tym polu są dosyć szerokie miedze może to jakieś gryzonie? i tam zamieszkują
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj