514

VOLVO BM S 830 -Ustawienia sit

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
514    0

Czy ktos z was wie jak ustawi sita bo kupiem kombajn volvo s 830 mam ta kartkę z ustawieniami ale w regulacji otworu sit podane jest np 13 jak mam to rozumieć prosze o pomoc z gury dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dybi    0

kolego mogł byś zrobić skan lub fotke tej kartki -instrukcji. terz jestem posiadaczem s830 i poki co ustawiam doswiadczalnie moze uda mi sie rozkminić te ustawienia wg producenta dybowskirol@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

do pszenicy i jęczmienia : obroty 1030, sito górne 10 - 13mm dolne 6-9mm, sito kłosowe 10 -14 ,wiatr silny, klepisko 1 - 3 ząbek, (gdzie 1 ząbek to 4mm, 2 ząbek 6,7mm, 3 ząbek 9,4mm


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexastep    0

Witam. Kupiłem kombajn volvo830 w tym roku i potrzebuje pomocy , a mianowicie jak macie ustawioną kierownicę wiatru ( czy ma być opuszczona czy uniesiona ) z góry dzięki za pomoc . Co do ustawienia sit to ja górne ustawiam tak aby nie przelatywały kłosy a dolne aby leciało czyste do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexastep    0

dzięki ! :D

 

Posty połączone

 

Chłopaki wklejam w załączniku orginalną instrukcję obsługi Volvo S 830 , niestety jest po szwedzku ale na pewno się przyda. Jest tam tabela ustawień . Ja już po żniwach. Pozdrawiam :)

volvo s830 instrukcja.pdf

Edytowano przez KRISTOFORn
Pisanie posta pod swoim postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam mam pytanie czym różni się volvo s 830 od volvo 1130 ? Jaka jest różnica jaki polecacie który lepszy proszę o pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexastep    0

Witam . Też mi wyrzucał ziarno przez heder. ja sobie poradziłem przez otwarcie sit .Przez klapkę od podajnika kłosowego mają iść kłosy i jak najmniej ziarna w przeciwnym razie ziarno idzie jeszcze raz na bęben i w tedy będzie wyrzucał . Tak mi się zdaje ;-)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Te dwa modele to jest prawie to samo. 1130 jest młodszy od 830 i ma większy zbiornik na ziarno oraz slinik mocniejszy o pare koni. Różnią się też paroma szczegółami np. inaczej dźwignie w kabinie są rozmieszczone itp. Jeżeli stoisz przed wyborem 1130 a 830 to bierz tego, który jest w lepszym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

dzięki serdeczne :)

 

Posty połączone

 

witam A może wiecie czy jeśli skoszę tym kombajnem i bedę prasował słomę prasą sipma 224/1 kostkującą to czy mi się zmieści prasa i ciągnik między snopkami czy nie jest zbyt wąsko ? Jak wy sobie radzicie z prasą ? Pozdrawiam

Edytowano przez KRISTOFORn
Pisanie posta pod swoim postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Łączę posty

Napisany 02 maj 2013 - 21:08

hehe też stoję przed takim problemem, ale to się okaże w żniwa czy się zmieści :)

 

 

Zakładał ktoś do Volvo obrotomierz? Gdzie w tym silniku jest wgl wyjście na linke obrotomierza? Może ma ktoś zdjęcia takiego wyjścia w Ursusie 4512 (4514), bo to są te same Perkinsy 4 tylko Ursus ma chyba więcej koni?

Edytowano przez KRISTOFORn
Pisanie posta pod swoim postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam mam problem z kombajnem volvo 1130. Piszę tu bo nie ma odzielnego tematu a 1130 i 830 są podobne. A więc młuciłem dzis troche jeczmienia ozimego i wyrzuca mi całe kłosy z tyłu ze słoma . I jeszcze kłosy trafiają do zbiornika. Nie wiem co to może być . Prubowałem regulować i wątpię że to cos z regulacją. Cepy niby w porządku , klepisko trochę jest wygięte ale wydaje mi się że nie na tyle zeby kłosy zostawiac cale ale sam nie wiem juz co to jest byc moze i to.Dodam ze kupilem go w tym roku to sa pierwsze zniwa jego u mnie. Czesc wymlaca ladnie a czesc leci do zbiornika a czesc ze slomą mimo tego że są dobre klosy do koszenia . Moze to cos co nie przychodzi mi na mysl z mlocarnia ? Pozdrawiam i prosze o pomoc i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A do podajnika kłosowego wraca Ci dużo kłosów?? Dociśnij klepisko tak żeby było tylko minimalnie było oddalone od cepów a nie sugeruj się tabelami i dźwignią


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

A co zrobić jeżeli kombajn nie wciąga zboża przez gardziel albo je wciągnie i czasami wywala z powrotem? Klepisko można rozkręcać,a i tak dalej dzieje się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

może masz źle ustawiony ten ślimak co podaje do gardzieli?? on ma być 10mm nad "podłogą" hederu z prawej strony hedera masz śrubę do ustawienia tego ślimaka

  • Like 1

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

No wlasnie te palce byly zle ustawione, a w sumie to ich dzwignia bo mimo regulacji malo sie wysuwaly. Musialem poluzowac sruby od dzwigni i przekrecic ten caly wal od tych palcow i dopiero regulowac dzwignia. Teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wxwx24    1

witam mam pytanie czy ktoś skracał łańcuchy podajnika słomy w volvo 830 lub 1110?ja skróciłem o jedno ogniwko ai niemogę go zapiąć jest za krótki,czy on może ma chodzić po tej blasze na dole i trzeć po nieji ma być luźno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

U mnie chodzi po tej blasze. Rozkręć sobie napinacz do końca i próbuj zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik59    0

Witam ! Jestem posiadaczem kombajna Volvo s 830. Do tej pory sprzęt działał bez zarzutu, jednak w tym sezonie popsuł sie pedał sprzęgła. Po naciśnięciu sprzęgło nie odbija. Czy ktoś może mi pomóc? Co jest przyczyna? Bedę wdzięczny za jakiekolwiek porady, wskazówki oraz ewentualnie fotki z rozrysowaniym układem sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Teścio sobie kupił taki sprzęt. Powiedzcie ogólnie ile mniej więcej się kosi 1ha ty kombajnem. W tym roku mam 8 ha zboża średnio płacę za koszenie około 2000zł i tak się zastanawiam czy warto go ściągać do mnie na koszenie. Mieszka 20km ode mnie więc 1ha dojazd no i przez dzień jak by był pogoda to powinien chyba poradzić te 8ha i le mniej więcej by paliwa spalił z dojazdem i koszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez wiktor1967
      Witam.W ostatnie żniwa zaczeły mi sie rozpadać sita górne i dolne.Prosze o rade czy kupić orginalne używane sita czy nowe podróbki polskie.Może ktoś kupował już zamienniki to mógłby mi podac namiary na dobrą firme co dorabia sita.O orginały nawet nie pytam-cena. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez turek299
      Witam mam fahra m900, słyszałem i czytałem że ogólnie w fahr'ach sita dolne są oczkowe i się wymienia na rózne średnice odnośnie jakie zboże się kosi, ale ja mam tylko jedno nie mierzyłem jakiej średnicy i mam pytanie czy można na dole założyć żaluzjowe, czy sito gorne będzie pasowało na dół, a jeśli nie czy można dostać gdziekolwiek dolne sito ale żaluzjowe bo nie chce się bawić z ciągłą zmianą sit, a kosze sporo na usługach więc nie zawsze te same zboża po kolei i wozić te sita i ciągle zmieniać za dużo czasu by mi zajmowało. No więc jak już ktoś robił taki eksperyment to proszę o wszelką pomoc. Z góry dziękuję
    • Przez Hiszpi
      Czy sita z systemem 3d róznią się od tych bez systemu górskiego? Dokładnie chodzi mi o kombajn Claas Dominator 108 SL MAXI
    • Przez Marecki2922
      Jak w temacie proszę o opinię na temat sit produkowanych oraz naprawianych przez firmę TOMMAR
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj