tomek121323

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT

Polecane posty

waldac    13

Przełączanie stopni mocy
Nie działają czujniki nadzoru przełączania mocy

 

musisz usunać tą usterke 5191 zacznij od bezpieczników
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

musisz rozkrecic tą skrzynke koło bezpiecznikow. Obok duzych sterownikow jest przykrecona na 3 wkretach zielona płytka z zółtą wtyczką. Na tej plytce są bezpieczniki. Tylko one są zalane i zeby je sprawdzic bedziesz potrzebowal multimetr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

z jednej strony plytki masz bezpieczniki, a po drugiej masz pady do lutowania i chyba nawet tam są numery bezpiecznikow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielzet    2

Kolego teraz już wszystko chodzi, poruszałem bezpieczniki tylko teraz pojawił się nowy problem mianowicie gdy zaczynam jechać to zapala się kontrolka od hamulca ręcznego i zaczyna piszczeć co to może być ? dodam że teraz błędów nie wyświetla !

Edytowano przez danielzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ehr jak kolega wyzej wyskakuje mi blad 32 jak zaminilem wtyczki sworzni to byl blad 31 ,czyli lewy sworzen jest padniety moje pytanie brzmi jakie obijawy sa jak padnie sworzen u mnie nie podnosi podnosnik

 


Zapomnialem dopisac ze moj ciagnik to Fendt 818 97r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek1982    0

Witam.

Od niedawna posiadam Fenda 306 LSA turbomatik z 86r. 

Ostatnio zapaliła mi się czerwona kontrolka tj.4licząc  od lewej (prostokąt ze strzałkami)

Czy może ktoś mi pomóc co oznacza ta kontrolka?

 

 92df83fde6705c03321efcff9814edd2_900.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Czy naprawdę nikt nie potrafi dokładnie opisać, która kontrolka ze zdjęcia wyżej jest za co dokładnie  odpowiedzialna?? Tyle tych ciągników jeździ a nikt nie wie co to oznacza?? Bo widzę mnóstwo pytań o to, sam zresztą też prubuję znaleźć odpowiedź i nic. Bardzo proszę o pomoc. Najbardziej chodzi mi o drugą kontrolkę od lewej z termometrem i jakimś tłokiem bodajrze bo mi się zapaliła i nie wiem co z tym zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

kontrolka - zapchany filtr powietrza

nie dostałeś do niego instrukcji obsługi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

witam w koncu doszedłem co oznacza druga od lewej kontrolka z termometrem i cylindrem z kropla w srodku. Oznacza ona za wysoką temperaturę oleju hydraulicznego, tego w dodatkowym zbiorniku nie tego w skrzyni biegów. U mnie powodem jej świecenia okazuje sie padnięty czujnik temperatury, gdyż zapala sie ona nawet jak ciągnik jest zimny wiec nie ma możliwości zeby olej wtedy mial ponad 100stopni. Czujnik umieszczony jest przy pompach hydraulicznych, pod spodem jednej z nich i prowadzi do niego jeden kabelek. Zwarcie kabelka z masą powoduje świecenie się kontrolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a co oznacza błąd 5.1.05 w  311 z 95r. tak mam opisane w kodach błędów po niemiecku:

vorwahlschalter auf aktuell geschaltete position stellen und erneut vorwahlen.
Splittstufenschaltung vorgewahlte schaltposition nicht erreicht.
 
a tak po przetłumaczeniu, co to oznacza
Kod przełączyć milczy na aktualnie podłączonym pozycji i prawyborach ponownie.
Podział obwodu etap pozycji przełączania vorgewahlte nie została osiągnięta.
 
Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3839

Witam czy może wie co oznacz błąd nr 34 na EHR Fendt 615 LSA 93 rok?  Dodam że wszystko działa ok ale dobrze by było usunać usterke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Symbol ten oznacza blad sterownika (E-Box). Tzn. oprogramowanie ktore jest(powinno byc) na sterowniku, nie jest przez nioego rozpoznawalne. Sa wlasciwie 2 mozliwosci, na nowo zaprogramowac sterownik lub druga, gorsza mozliwosc to ze sterownik jest uszkodzony. Czy cos robiles przy sterowniku? Warto rowniez sprawdzic czy do sterownika dochodzi napiecie, jesli tak to wtedy tylko warsztat i ponowna programowanie sterownika.

 


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leksus    0

Witam Panowie potrzebuję instrukcję ustawienia rozrządu 

 

Fendt 311 Lsa 1990r. 

Czy może ktoś pomóc i przesłać jakiś plik na pocztę. Z góry dziękuje Pilne....


Adres poczty do Instrukcji ustawienia rozrządu pablo821@onet.eu  z góry dziekuję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z ehr fendt 515 kod 8.3.35 podnosnik zacina sie na opuszczaniu do dołu, na dw wszystko działa poprawnie


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

nie działa regulacja, defekt prędkości unoszenia/opuszczania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Trzeba sprawdzic czy na ukladzie scalonym obslugi EHR znajduje sie mostek czujnika poslizgu.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozak-1990    0

Witam panowie . Czy mógłby mi ktoś napisać co oznaczają takie błędy 4.1.a4 4.1.28 4.1.08
Chodzi o fendt vario 818 z 2003 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pokrece tym pokrętłem od szybkości opuszczania żółw i zajac błąd znika, po pewnym czasie znów się pojawia, podnosnik zawsze zacina się na pozycji opuszczanie podnoszenie zawsze działa, czasem nawet dziala wszystko jak mryga na wyświetlaczu ciagnik z pigrubionymi ciegnami


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

@Kozak-1990 Prawdopodobnie uszkodzony modul sterujacy skrzynia vario.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozak-1990    0

Dodam jeszcze ze silnik nastawy po wlaczeniu zaplonu wogule nie reaguje, ciągniki wywala błąd skrzyni i mimo sterowania ręcznego nie pozwala sterować skrzynia póki nie rozlaczylo się samemu elektryki. Dziwna rzeczą jest również to ze pala się diody od przycisków na podłokietniki od tms. I zakresów obrotów silnika. Ten moduł elektryczny jest naprawiamy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Wlasnie chodzi mi o ten modul nastawny skrzyni biegow. niestety ale jest on nienaprawialny.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielzet    2

Witam , niedawno ( a dokładnie zimą ) miałem problemy z moją 511 , a teraz przyszedł czas na mój następny ciągnik czyli 311 z 96r z turem , problem mianowicie polega na tym że półbiegi nie chcą się przeżucać i wyskakuje mi taki błąd ( taki jak na załączonym obrazku ) Mam jeszcze jedno pytanie jak w takim wyświetlaczu sprawdza się błędy ?? wystarczy tylko wcisnąć "BI" ?? bo u mnie ten wyświetlacz nie reaguje .

post-99252-0-67723400-1471186107_thumb.jpg

post-99252-0-43805900-1471186279_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj