tomek121323

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kosti68    17

Wcisnąć "Bi", wybrać strzałkami trojkat z wykrzyknikiem, wcisnąć Enter i wtedy ukaza sie kody bledow ktore zostaly zapisane w pamieci. Przy bledzie ktory ci wyskakuje, na poczatek na nowo skalibrowal bym skrzynie.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielzet    2

Dzięki kolego ale u mnie te przyciski nie działają, a mógłbyś powiedzieć mi co oznacza ten błąd i jak skalibrować skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Niestety jesli nie dzialaja u ciebie przyciski to ani nie sprawdzisz bledow, ani nie skalibrujesz skrzyni.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1984    0

Witam serdecznie. Mam problem z rewersem w Fendt farmer 308 lsa jest to model przejściowy, sprzęgło się blokuje  samo diagnoza pokazuje 6-8 proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

napisz coś więcej o usterce kiedy występuję itd. Sprawdź cewki, czujniki dwa od rewersu, i ciśnienie oleju.

 

 

Kosti możesz opróżnić skrzynkę bo mam do ciebie pytanie


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1984    0

 Czujnik pedału sprzęgła był wymieniany i to nic nie dało. Rewers przerzuca do przodu i do tyłu tylko za nic nie chce puścić sprzęgła dopiero jak wyłączę zapłon to puści. Podejrzewam ze to jest ten drugi czujnik taki wkręcany ale nie jestem pewien czy to jest to. jeszcze jedno wcześniej wymieniałem pompkę zasilającą sprzęgła i od tego czasu mniej więcej mam z tym puszeniem sprzęgła problem.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

po prawej stronie pod kabiną masz czujniki położenia rewersu. sprawdź je. działają na zasadzie włącz-wyłącz.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1984    0

Czujniki pod kabiną są ok. Ciekawe czy to nie ten czujnik nad pedałem sprzęgła ten wkręcany. ale nie wiem jak go sprawdzić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielzet    2

Witam może mi ktoś powiedzieć co dokładnie oznacza ten komunikat ? Fendt 309 96r.

post-99252-0-78720000-1474558807_thumb.jpg

Edytowano przez danielzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Wyczysc filtr powietrza...


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielzet    2

Ok dzięki za odpowiedz ale to nie filtr ( nowy filtr ) był przyczyną tylko przetarty kabel przy kabinie . Ale chciałem się upewnić czy na pewno tylko to ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetex3600    0

Panowie potrzebuje waszej pomocy wystąpił u mnie (fendt favorit 511c) błąd o kodzie 8.3.22 wiecie co to oznacza i jak to usunąć ? Skasowałem wszystkie błedy ale po kilkukrotnym podnoszeniu opuszczaniu od nowa ten jeden błąd wyskakuje co to może być ? Dadam że po przełączeniu dzwigni na DW wszystko działa poprawnie.Prosze o szybka odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Przy ramieniu na osi podnośnika.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetex3600    0

Pany skasowalem wszystkie dotychczasowe bledy i zamontowalemn nowy czujnik pozycyjny podnosnika i nadal wyswietla sie blad 8.3.22 oczywiscie podnosnik nie reaguje Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nawet przy takim błędzie wymiana czujnika jest tylko ostatecznością. Najpierw należy dokonać pomiarów, być może masz problem z przewodami pomiędzy sterownikiem a czujnikiem. Przy każdej diagnozie i szukaniu usterek pierwszą, najważniejsza rzeczą jest dokonanie dokładnych pomiarów, bez tego ani rusz. Po takim pomiarach w prawie 100 % przypadków można postawić trafną diagnozę.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan kosti68 ma święta rację ,  diagnostyka to podstawa!  te instalacje elektryczne to wysłannicy producentów żeby chłopi wymieniali na opak czujniki, 90% przypadków to elektryka, gnijące i zużyte już instalacje elektryczne to pogrom a szczególnie jak z francji sciagniete!   mechanicy nie raZ poł skrzyni polbiegow wymienia ("bo waliło na kazdej połówce")a wina faktycznie tkwi w instalacji elektrycznej! 


a szczególnie w fendtcie favoricie 500,800, serii300...vario jeszcze za "młode" ale juz zwarcia cewki hydrauliki wysadzaja eboxy w powietrze...  i nic nie zawyje do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

??? To wreszcie jaka kontrolka sie zapala, bo u mnie ten link pokazuje cala galerje z zegarami....


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolumes    0
Napisano (edytowany)

Pierwsza licząc od prawej strony (kropla zamknięta w nawiasach)

Edytowano przez wolumes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GreenParts    0

Witam.

Posiadam Fendta 926 Vario, próbuję załączyć wałek WOM 540 po krótkim czasie następuje rozłączenie i wyświetla się kod błędu 6.1.60, WOM ustawiony na 1000 działa bez problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Witam,

 

Przy tym bledzie istnieje pare mozliwosci, albo uszkodzony czujnik obrotow na walku lub na sprzegle WOM zablokowane lub uszkodzone zawory elektromagnetyczne Y026, Y027 lub Y029, przyczyna moze byc rowniez mechaniczne uszkodzenie w skrzyni.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

A próbowałeś przycisnąć guzik na 5sec?Jeśli po naciśnięciu guzika przez 5sec WOM działa poprawnie to uszkodzenia  w mechaniczne możemy wykluczyć prawda?Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj