tomek121323

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT

Polecane posty

Lee001    1

Możecie mi podpowiedzieć gdzie znajduje się czujnik ciśnienia sterowania skrzyni w 308-ce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupspawpol    0

Witam

 

Czy ktoś mógł by mi pomóc w roszyfrowaniu kodów do Fenda Farmer 308 z 94r po skasowaniu wyświetliły mi się cztery:

7.1.01

4.1.05

5.1.02

7.1.05

 

Po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się znaczek wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk0913    0

Cześć, mam Fendt-a 311 lsa turbomatic 89r i mam problem z EHR, a mianowicie nie chce mi opuszczać do dołu tuza tylko mryga szybko pomarańczowa lampka :/ do góry jest wszystko w porządku podnosi i podczas podnoszenia świeci się czerwona lampka :) mogę dodać że na tuzie mam obciążenie.. a EHR 3 to chyba jest , z góry dzięki za odpowiedź :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne objawy w moim Fendcie 510c, okazalo sie ze luzn byla wtyczka najednym przewodzie wchodzacym do przelacznika od EHR-u.

 

Mialem podobne objawy w moim Fendcie 510c, okazalo sie ze luzn byla wtyczka najednym przewodzie wchodzacym do przelacznika od EHR-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk0913    0

O jakiej wtyczce myślisz?? Jak byś mógł to powiedz dokładnie gdzie ta wtyczka jest usytuowana:) dzięki za odpowiedź :)

Edytowano przez patryk0913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikogl    0

Witam. Dziś rano po odpaleniu Fendt 512 99r wyskoczył mi błąd 8.3.28. Na wyświetlaczu wyskoczyła ikona podnośnika i alarm. EHR przestał działać. Czy mógł by mi ktoś przetłumaczyć kod i naprowadzić mnie w czym tkwi problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

rozkręć panel i poczysć wszystkie kostki. Ten błąd jest własnie od panelu sterowania. Na tych guzikach no błotnikach powinien w tym wypadku podnosnik dzialac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Co oznacza błąd 5162 i 5163 w Fendt Farmer 312 2000rok?

 

 

Przyczyna: Uszkodzone sterowanie zaworu elektromagnetycznego podnoszenia(5162)/opuszczania(5163) przy resorowaniu przedniej osi

Następstwa: Koniec działania resorowania. Możliwa dalsza jazda bez resorowania

 

Chyba to bo kody są z książki serii 400 Vario

  • Like 1

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Problem lezy w zawoze podnoszenia EHR lub w przewodach do niego prowadzacych. Wykonasz pomiary wedlug schematow elektrycznych i powinienes znalezc przyczyna usterki.

Pff... kurde ludzie tu nie wróżki... podaj co nie działa i jak i kiedy a nie takie ogólniki, nic nie podają ludzie a wszystko na tacy by chcieli dostać...

 

Mam pytanie do dwóch znawców:

Czy błąd 5.1.92 należy do kategorii błędów ciężkich? W menu z błędami się wyświetla ale nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. Fendt Farmer 312 rok 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Po pierwsze upewni się czy kody do tych modeli są te same. Sprawdź kable przy podnośniku i wiązki, rozepni wtyczki poczyść wszystko i przejżyj czy jakichs przetarć nie ma. Zadanie będzie dość trudne bo kable od tych czujników biegną w wiązkach prawdopodobnie. Domyslam się, że chodzi o sworznie pomiaru siły uciągu. Prawdopodobnie sa one umieszczone tam gdzie łączą się ramiona podnośnika z ciagnikiem. Uważaj bawiąc się elektroniką abys nie uszkodził sterownika/komputera. Na koniec nie chciał bym sie wymądrzać ale w temacie o rozdzielaczach pisałem abyś sprawdził czy błedów nie wywala. Kupił nie kupił ale argument do targowania by był.

 

Witam, kolega się orientuję a potrzebuję pomocy. Wyrzuca mi błąd 5.1.92 w Fendt Farmer 312 z 99r. Czujnik obrotów turbosprzęgła lub okablowanie. Jest to błąd z kategorii ciężkich czy można z tym jeździć? Nie wyskakuje żaden trójkąt - jest tylko w panelu z błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Podział na błędy cieżkie/średnie/lekkie wystepuje tylko w błędach od podnośnika... w pozostałych tego niema... na zachodzie masa użytkowników olewa błędy i z nimi jeździ o ile nie widać zeby była jakaś usterka, jak chodzi rewers bo do tego pewnie potrzebny jest ten czujnik to ja bym osobiście jeździł, bo rewersu to nie popsuje, bo jeśli i tak coś bedzie nie w porządku to rewers nie bedzie chodził w ogóle...

 

 

edit: Dzikijanie cóż sie tak irytujesz, że minusy dajesz? Tym, że ludzie błędy olewaja i jeźdzą ile wlezie?

Edytowano przez JD1052
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Podział na błędy cieżkie/średnie/lekkie wystepuje tylko w błędach od podnośnika... w pozostałych tego niema... na zachodzie masa użytkowników olewa błędy i z nimi jeździ o ile nie widać zeby była jakaś usterka, jak chodzi rewers bo do tego pewnie potrzebny jest ten czujnik to ja bym osobiście jeździł, bo rewersu to nie popsuje, bo jeśli i tak coś bedzie nie w porządku to rewers nie bedzie chodził w ogóle...

 

 

edit: Dzikijanie cóż sie tak irytujesz, że minusy dajesz? Tym, że ludzie błędy olewaja i jeźdzą ile wlezie?

 

Jakie minusy? plusa dostałeś za pomoc :) Co do fendta i tego błędu - pojawił się po zmianie paska od klimy bo trzeba było na pół gwizdka przekręcić kluczyk i próbować zapalić i niezapalić żeby pasek wskoczył. Stąd durny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

Witam mam taki problem: Fendt 310 lsa 1987r podnosnik dziala ale tylko mechanicznie po przelozeniu dzwigni na ehr nie dziala tylko swieco dwie diody na panelu ehr co to moze byc za blad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

Mechanicznie działa wszystko a na EHR nie ma żadnej reakcji.

kolego czy pamietasz co bylo przyczyna ze ci ehr nie dziala ja mam u siebie ten sam problem mechanicznie ok a ehr nie ma zadnej reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Witam, może ktoś odpowiedzieć co oznacza ta kontrolka? Dodam tylko że pojawiła się po całym dniu pracy, nie idzie jej wyłączyć i pojawia się nawet na wyłączonym silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Hej Panowie - chciałbym przywołać problem o który rok temu padło już tutaj pytanie a pozostało bez odpowiedzi - otóż chodzi o błąd 5.1.91 w Fendcie Farmer 308 98'. Wyświetla prędkość 99.5km/h nawet na wyłączonym silniku, trójkąt ciągle miga, głośnik piszczy. Podejrzewam czujnik prędkości lub przewód do niego prowadzący, ale nie potrafię go zlokalizować. Miał ktoś z takim czymś do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bszwaj    0

Cześć kupiłem Fendt 310 LSA Turbomatik z Francji 1990 rok.

 

EHR wyświetla błąd 31, czy wiecie co to oznacza? Podajcie link do kodów błędów to już sobie poradzę(szukam w internecie ale nie mogę znaleźć)

Dodam, że przyciski na lewym błotniku nie działają a na prawym już tak.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Błażej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj