Kristofer28

Bizon Z050 hydraulika i młocarnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kristofer28    0

Witam mam taki mały problem. Zmieniłem olej w hydraulice na nowy i na wolnych obrotach mi podnosi heder do połowy a jak dodam gazu na max to wtedy idzie heder do góry a po zgaszeniu kombajnu za jakieś 5 minut heder jest na ziemi. Może ktoś pomoże co się dzieje, jeszcze mam mały problem z obrotomierzem młocarni pokazuje max 350 obr a jak będe regulował śrubą to to obroty powoli spadają, znajomy mi doradził że to ta mała sprężynka co jest połączony nią czujnik z bębnem ale nie wiem czy to pomoże. Jeśli ktoś wie to prosze o pilną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssss    48

tylko teraz nie wiem ktory dokladnie. 2 czy ten 3 sekcyjny.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

JESTEM MARTIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

A co do młocarni to może byc, że jest już ta sprężynka od czujnika wyrobiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lub nadajnik obrotów "prądniczka" przekłamuje ja tak miałem u siebie było max 950 obr/min, po sprawdzeniu okazało się że faktycznie jest 1150 obr/min, wymieniłem nadajnik obrotów i obroty pokryły się z licznikiem elektronicznym.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

to nie rozdzielacz tylko pompa olejowa na 100% ja tak miałem 2 dni temu dopiero doszliśmy po podpięciu się do drugiego kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

a jaki koszt takiej pompy. I czy w Z050 a Z056 jest taka sama. Sorki ze takie głupie pytania zadaje ale to mój pierwszy kombajn i pierwsze żniwa własnym sprzętem :-)

Edytowano przez Marcin91
nazewnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

a to mnie pocieszyles. W tym kobajnie co mam to ktos nieźle przerabiał bo kupilem pas na naped hederu taki jak byl w katalogu 25x3760 i okazal sie za krotki o jakies dobre 20 cm

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

przerobisz sezon to do wszystkiego dojdziesz ja mam 3 sztuki to dopiero jest napraw ale awarii nie ma jak się wszystko przejrzy

 

pewnie masz nowy katalog i dlatego poszukaj stary katalog i nie będziesz miał problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

wiesz jak to sie mówi wszystko wychodzi w praniu kolego. A nie wiesz jaki w tym roku bedzie kosztowala godzina usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@miturskir co ma wspólnego pompa do opuszczania hedera.Wytłumacz to dokładniej bo nie rozumiem tej odpowiedzi :)

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

mi sie wydaje ze to wina rozdzielacza ze nie chce mi dobrze podnieść zobacze jutro. Chodź przy wymianie oleju paski które napędzają pompę się polały i moźe się ślizgają i to mogło byc przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

do opuszczania hedera nie ma nic ale do podnoszenia na małych obrotach bardzo dużo a jak się rozgrzeje olej to nie podniesie tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

ale mówisz o rozdzielaczu moze sie zabrudzilo i wystarczy tylko przeczyścic i będzie ok. Jutro za wszystko sie wezme

 

Już naprawiano wystarczyło wyrygulować śrubę na rozdzielaczu i heder śmiga w góre na wolnych w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

powiem ci ze dzis kombajn pracowal z 2 godziny i na koniec podniosl bez niczego i nawet nie opuszcza. Teraz mnie martwi ta mlocarnia jak inaczej sprawdzic obroty skoro zegar max 350 pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Kristofer28 tylko za mocno nie podciągaj tego zaworu bo na wysokich coś wykoleisz.Ja przy swoi jak kupiłem też był zawór podciągnięty to wyplułem zabezpieczenie na siłowniku od podnoszenia hedera i porysowałem cały sworzeń.Popuściłem ten zawór i podkręcałem sprawdzając jak działa i było ok.Teraz mam nowy rozdzielacz i widzę że jest za mocno ustawiony ale jest na gwarancji i nie można plomby zerwać. :D Pozdrawiam

 

Jak na odrzutniku pas jest na równi z kołem to przy obrotach silnika 2400 masz 1000 na młocarni.Ale ja ustawiam max 900 obrotów to pas jest schowany koło 5-10 milimetrów w zależności od zużycia pasa.A jak oszukuję ci obrotomierz młocarni to zmień prądniczkę na młocarni bo żywot się jej skończył. :lol: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

lezałem na gardzielu i regulowalem i wydaje mi się ok ale zawsze lekko można zmiejszyć. Mówisz o tym dużym kole po prawej stronie kombajnu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak tylko nie o tym przy kole Jezdnym bo jest to koło młocarni tylko tym drugim z tyłu pod przenośnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer28    0

Hej sprawdzałem tak jak pisałeś i pas jest w połowie koła a srubą od regulacji obrotów dochodzi to pewnego miejsca i stawia opór a jak kręce w drugą stronę to obroty sadają. Co to może być za przyczyna

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kris148a
      Witam ,czy orientuje się ktoś jakim ciśnienie jest napełniony wyżej wymieniony akumulator hydrauliczny ?
    • Przez patrykc360
      Witam czy ktoś orientuje się gdzie można kupić lub czy jakiś producent na zamówienie zrobi klepisko oraz cepy  do bizona z040 .a może ktoś ma z tz. Starych zapasów😁😁
    • Przez YeLoN3
      Witam. Wiem tematow takich jest juz sporo ale odpowiedzi zadnej.
      Remontuje bizona i wymienilem pompe hydrauliczna, dzielnik strumienia i orbitrol. Problem jest taki ze krecac kierownica w prawo kola skrecaja w prawo, ale krecac kierownica w lewo kola tylko sie prosuja. Kierownica kreci sie o jeden obrot. Jezeli podniose tylna os to kola skrecaja sie normalnie. Jak zamienilem przewody przy silowniku sytuacja sie nie zmienila tez kola skrecaja w prawo tylko ze przy skrecie kierownicy w lewo a w druga strone kola sie tylko prostuja. Dzielnik strumienia zamienilem tak ze zamiast na rozdzielacze olej szedl na orbitrol nie pomoglo to tylko bardzo ciezko kierownica chodzila. Dodam jeszcze ze zwrotnice skrecaja lekko w rekach byly robione niedawno a silownik regenerowany teraz i jest prosty.
    • Przez beja
      Witam, Panowie jestem od niedawna posiadaczem Z050 i wiele częsci pasuje od Z056 ale niektóre np do hedera już nie. I tu moje pytanie czy macie jakiś namiar na sklep internetowy z częciami do Z050 ? W rolmaszu powiedzieli mi że na hurtowni już do nich nie ma.
    • Przez Majkel92
      Witam, 
      Prosze o poradę w sprawie montażu scinacza słomy w bizonie z050 która została zdemontowana z innego kombajnu.Nie wiem jaki jest to typ ani producent?
      Scinacz został zdemontowana bez ramy która przymocowana jest do kombajnu. Jeżeli ktokolwiek wie jaki to typ, gdzie ewentualnie można nabyć części potrzebne do montażu (jeżeli się jeszcze da) by zmontować to jak należy, lub posiada wiedzę jakich błędów niepopełnić podczas wykonania tej ramy, to proszę o informację😉. 
      Każda informacja się przyda. Będe ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Załączam zdjęcia scinacza zamontowanego w kombajnie z którego był ściągnięty. 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj