Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Skosiłem 2 hektary łąki chciałem to ususzyć ale pogoda nie pozwala na ususzenie trawa mocno podsuszona leży od tygodnia na łące mam bardzo mało zbiorów dlatego nie chce pozwolić aby to wszystko zgniło. Łąka jest tak mokra że w tydzień na nią nie ma szans wjechać a prze tydzień to wszystko zgnije. Mam łąkę zaraz obok ale już zebraną wpadłem na taki pomysł aby zrobić z foli albo z umytych worków po nawozach taką płachtę na sznurkach i to siano z wałków wkładać na nią i o własnych siłach przeciągać na tą suchszą łąkę obok i z tamtąd zwinąć to prasą rolującą na sianokiszonkę. Tylko czy opłaca się to ratować i czy z tą folią to dobry pomysł?

PROSZĘ o jakieś dobre rady jak to zrobić.

 

Rozwinięcie tematu.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak tej łaki mało to możesz się bawić. Ale chyba łatwiej by było zbić z desek takie kozły i na nich kłaść te siano. Dziadek kiedys tak robił w awaryjnych sytuacjach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Dwa hektary to niby nic, ale można to ręcznie zgrabić, z dzień roboty, porządnej to będzie lekko, ale skoro potrzebujesz tak bardzo jedzonka dla zwierząt to co zrobić.. najlepiej jak zwołasz znajomych, rodzine, pracowników i w kilka osób, to wtedy krócej to potrwa, no i na suchszym terenie sprasujesz to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

folia Ci się porwie, mokre siano jest strasznie ciężkie. ja kiedys wywoziłem siano z łaki zalanej na 30 cm wodą ale w moim przypadku dało sie wjechac tam ciagnikiem i ładowałem to siano na przyczepkę i wywioałem na suche miejsce i ususzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja mam taką samą sytuacje tylko że 2 tyg. temu skosiłem 8ha łąki sprzątnąłem połowę i zaczęło podać:( co dzień próbuje to przewrócić ale bez skutecznie bo co dzień burza i ulewy.... na łące porobiłem same dziury koleiny, a siano i tak do niczego...teraz biorąc pod uwagę że likwiduje byki i powiększam trzodę to w ogóle nie jadę tego ruszać tylko za oram i zboże zasieję :)

Tobie polecam wywozić na suche tereny bo w gruncie rzeczy siano potrzebne:)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Możesz taczka wozic te siano albo jak masz quada to do niego zaczepić przyczepkę samochodowa i ognia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

na siano kiszonkę raczej się nie nada po takim czasie leżenia a co do wywozu to jakiś wóz i konia albo wpychać i likom ciągnikiem wyciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego jak zgrabisz to ręcznie grabiami i ręcznie wyniesiesz w kopie pod prase rolująco same suche to ok. Ale jak zagrabisz traktorem a on będzie kopał się i zagrabiarka też to naryjesz tylko i z błotem mokrej, brudnej nagrabisz, nawieziesz do rolowania to Ci to zgnije tylko i poniesiesz koszta większe lub mniejsze. Jak masz suche miesca to przez nie może długo linko z materiału ciągnij te płachce z kopo siana traktorem. Nie tylko Ty masz ten problem, że łąki suche zamieniły się w bagna i zaczyna rosnać tam trzcina i kwiatki a krowa tonie po kolana prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Grabie+widły+pot cieknący po ... :D -stawiasz kopki i cześć.Ja tak kilkanaście lat temu robiłem po kilkanaście ha rocznie to dlaczego miałbyś mieć lepiej ? :D

PS.Starsi zawsze mi przy takiej robocie pouczali że teraz to czasy (znaczy lekka robota) bo kiedyś to musieli owe sianko na tzw. "nosidłach" wynosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to już mam na wałkach i tylko to teraz przetransportować, albo mam jeszcze taki pomysł aby wziąć arkusz blachy i przeciągać to

Edytowano przez marcin081998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotos1590    0

Witam!

Chciałbym zaczerpnąć rady co najlepiej zrobić z łąką która jest na terenie podmokłym i rośnie na niej wiele Sitowca nadmorskiego i trzciny tak aby dało się małym kosztem przywrócić ją do łąki która będzie miała lepszego rodzaju trawę. Proszę o pomoc i najlepiej o propozycje zabiegów nie obciążających portfela. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepiej zrobić meliorację.Wykop rów albo jak masz jakiś staw to pogłęb go.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jak chcesz gatunki traw na taka łąkę to polecam wyczyniec łąkowy, mietlice białawą lub mozgę trzcinowatą, zależy na co chcesz tą łąkę przeznaczyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepiej zrób drenaż, i wode odprowadź do fosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Sąsiad miał problemy z podmokłą łąką i zrobił drenaż w tych miejscach co jest mokro i wpuścił węże drenarskie do rowu i od tej pory spokój ma :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotos1590    0

melioracja jest ale i tak woda stoi bo 500m od niej znajduje się zalew.

bardziej mnie by interesowały pomysły co mam zrobić z tą łąką tak aby trawa się nadawała na zielonkę dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj