Zaloguj się, aby obserwować  
rudy51

Która jest lepsza prasa?

Polecane posty

rudy51    0

Dorzadzcie ktora prase kupic,ktora jest lepsza do ktorej sa tansze lub drozsze czesci i do ktorej jest duzo wiekszy dostep do czesci.

Prasa:

Prasa zbierająco-kostkująca - Famarol U-125/1, U-125/1 A

czy

Prasa kostkująca Z-224/1 i Z-224/2 produkcji Sipma Lublin


http://zlotemysli.pl/rudy.php - tanie e-booki
ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

a jaki masz ciągnik przeznaczony do prasy?

Moim skromnym zdaniem prasy kostkujące to przeżytek... lepiej jak masz traktor conajmniej 60-tke( i podobne) to kup sobie belarke i niezawracaj sobie głowy kostkującymi... :lol:

A jaką masz hodowle??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

No tak ja mam 12 ha trzymam świnie i czy mi sie opłaci kupować prase rolująca??A że kostka to przeżytek to nie zgodze się...Prasa rolująca to raczej jak ktoś ma hodowle krów...Ale na trzodę to naprawde nie opłaci się rolki B) Jak by była to by nikt nie narzekał....Ja sam chce kupić prase kostkującą z tego powodu że chce jeździć po usługach...A u mnie w okolicy nikt nie ma rolki....I nikt by nie chciał żebym mu prasował....A tak kupie kostke i mi sie szybko kasa zwróci.... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No chyba że tak to zwracam honor :lol:


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
No tak ja mam 12 ha trzymam świnie i czy mi sie opłaci kupować prase rolująca??A że kostka to przeżytek to nie zgodze się...Prasa rolująca to raczej jak ktoś ma hodowle krów...Ale na trzodę to naprawde nie opłaci się rolki B) Jak by była to by nikt nie narzekał....Ja sam chce kupić prase kostkującą z tego powodu że chce jeździć po usługach...A u mnie w okolicy nikt nie ma rolki....I nikt by nie chciał żebym mu prasował....A tak kupie kostke i mi sie szybko kasa zwróci.... :lol:

 

tak jak pisze tommy66692 przecież nie będzie kupował prasy rolującej na 3ha a kostkującą jak weźmie i będzie jeździł na zarobki to napewno mu sie zwróci. A chcesz kupić nową czy używaną ja bym polskiej sipmy nie kupował ludzie w okolicy mają i często sie psuje


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
panowie mam wielka prosbe - piszcie dlaczego ta jest gorsza i td. jak napisalem w temacie.Dobry poczatek ma ADIK ZIEL.

Traktor powinien sobie dac rade??Ja mysle ze tak

 

My mamy prese Massey Ferguson 120 i od 5 lat jak ją mamy to nic sie nie zepsuło na 1000 kostek przepuści może z 5 chyba że jakieś kijowe sznurki włożysz ;] zastanów sie i nie kosztuje tak duzo ;] http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18329


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam sipme z 1999 roku. Jeżdżę po ludziach. Trochę jest według mnie za słabo zrobiona (niektóre spawy, materiał). A może mam za mocy ciągnik?? :lol: B)

Kostka to przeżytek dla dużych gospodarzy. Dużo ludi jeszcze prasuje kostko (przynajmniej część słomy, siana). Zwijki mają więcej prasowania ale i kostka potrzebna B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja mam na oku też sipmę....Nie chce rolki też dlatego że prasa musi współpracować z 330...A rolka musiałaby z zetorem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja mam na oku też sipmę....Nie chce rolki też dlatego że prasa musi współpracować z 330...A rolka musiałaby z zetorem....

 

No właśnie u nas by sie przydał MF255 albo zetor 5211 bo 7211 troche za dużo pali z presą ;] i ma za małe obroty a MF255 ma idealne


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja mam na sprzedanie prase Sipmę Z224/1 z 96 roku osoby zainteresowane prosze o kontakt.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja bym polecił prasę Sipmę ja mam juz ja 17 lat i chdzi bez awaryjnie jurto albo po jutro wrzucę fotki moje prasy B) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
No tak ja mam 12 ha trzymam świnie i czy mi sie opłaci kupować prase rolująca??A że kostka to przeżytek to nie zgodze się...Prasa rolująca to raczej jak ktoś ma hodowle krów...Ale na trzodę to naprawde nie opłaci się rolki :lol: Jak by była to by nikt nie narzekał....Ja sam chce kupić prase kostkującą z tego powodu że chce jeździć po usługach...A u mnie w okolicy nikt nie ma rolki....I nikt by nie chciał żebym mu prasował....A tak kupie kostke i mi sie szybko kasa zwróci.... B)

Dlaczego na trzodę nie opłaci się rolki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

1.U nas na wsi to 2 gospodarzy trzyma krowy wiec i tak bym na zarobki nie jeździł....

2.Przy krowach jest i tak dużo roboty a tak po rolce turem do obory a tutaj musisz nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
1.U nas na wsi to 2 gospodarzy trzyma krowy wiec i tak bym na zarobki nie jeździł....

2.Przy krowach jest i tak dużo roboty a tak po rolce turem do obory a tutaj musisz nosić

A co to ma do rzeczy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja bym jednak Sipme brał użytkuje taka 11 lat i miłem kilka usterek i w tym 2 poważne ale niedawno zroilismy emont Aparatu i jest glanc!! wiec jak bys brał sipme to za kilkanascie lat remont aparatu i by było glanc!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj