Karol599

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

Polecane posty

MalyJohn    246

No właśnie u mnie czyste zboże odbierała by dmuchawa do silosa, natomiast do cyklonu od zanieczyszczeń doczepiłbym rurę od dmuchawy fi 160 2 metry i wtedy zanieczyszczenia do big baga np :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Cyklon zanieczyszczeń jest u góry otwarty i lekkie pyły wychodzą poza urządzenie a w pomieszczeniach zamkniętych zapylenie jest niebezpieczne dla zdrowia i stwarza zagrożenie wybuchem... Także chcąc inwestować w to urządzenie to użytkowanie na zewnątrz lub tak jak wspomniałem cyklon zanieczyszczeń won za ścianę. 

A rura prosto do big-baga jeżeli chcesz ją wepchnąć do torby "na szczelno" to zmniejszy się wydajność czyszczarki i paprochy będą iść do silosa, tutaj powinien być cyklon zwalniający (jaki wcześniej nazywałem zanieczyszczeń) aby strumień powietrza miał gdzie się rozładować

 

Dodatkową kwestią na którą ja zwróciłbym uwagę to pobór prądu, żeby licznik zadyszki nie dostał...   ;)

Sama dmuchawa do zboża to co najmniej 5-7 kW żeby w miarę sprawnie silos załadować. Dodaj do tego zapotrzebowanie na moc separatora: POM Augustów 2,2+3 kW (2 silniki), a ten od rzemieślnika 3 kW, może i niewielka różnica ale zawsze.

Inna sprawa to miejsce potrzebne na rozstawienie sprzętu. Nie wiem jak u Ciebie, ale moje podwórze niestety wolną przestrzeni nie grzeszy... :(


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

U mnie właśnie użytkowanie na zewnątrz ponieważ w pomieszczeniach nie ma gdzie ;) Mi nie chodzi o to że rura do big baga, tylko że cyklon bym odsunął rurą o 2 metry od separatora i wtedy pod cyklon big bada niskiego :) Skoro śrutownik 11 kw + mieszalnik 2,2 kw chodzi bez problemu, to separator 5,2 + dmuchawa 7,5  da radę :) Przydział mam z tego co pamiętam 20 kw poboru, czy jakos tak. Nie znam się na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ile zboża masz do przewiania? Z 10 ton owsa bezłuskowego, przy intensywnym usuwaniu kurzu i pośladu, zebrało mi się kilka worków zanieczyszczeń. Jeżeli czyszczenie ustawisz na mniej intensywne, to moim zdaniem zbierzesz najwyżej dwa worki kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

No ja rocznie do oczyszczenia ze 150 ton bym miał :-) myślę że i do siewu tym bym wyczyscil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Do czyszczenia materiału siewnego to się nie nada, chyba że masz pola wolne od chwastów i nie straszne Ci sianie drobnym ziarnem. Jakość czyszczenia wystarczająca do tego, żeby sprzedać ziarno, czasem z niewielką obniżką ceny za zanieczyszczenia. Do obsługi tego separatora przydatne będą dwa podajniki ślimakowe - jeden odbierający ziarno z separatora i jeden podający (zasyp jest na wysokości ponad 2 m). Kurz z góry można odprowadzić gdzieś na bok rurą. Ja używam rurę od dmuchawy (tę zakończoną blaszaną kierownicą - tzw. kapturem), dzięki temu w stodole jest znacznie mniejsze zapylenie. Separator ustawiam w okolicy drzwi, żeby kurz od razu wylatywał na zewnątrz.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semeo    0

kilka dni temu kupiłem podobną tylko bez separatora, jeszcze nie próbowałem, myślę że się nada spokojnie, tylko u mnie ma 3 sita i wszytko zależy jak się dobierze otwory w sitach,

to coś w styli wialni tylko nie ma co marzyć o wydajności, to typowa manufaktura więc na duże ilości odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

daj znać jak wypróbujesz, do przesiania mam 12t grochu i podobnie zboża - bez pośpiechu. to ustrojstwo kosztuje 10tys. netto - dlatego trzeba wszystkiego się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semeo    0

oj drogo jak na taką maszynę, ja kupiłem używkę za 1700, potrzebujesz do tego jeszce podajnik ślimakowy do załadunku czyszczalni, chyba że samoistni poleci z góry, ja planuje zasypywać prosto  z biga na turze

Edytowano przez semeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

też mi się tak wydaje, tak właśnie myślałem o zasypie żmijką  i do odbioru też coś trzeba wymyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik_1971    0

10k to jest dużo za nową, polską maszynę? Ja mam taką chyba większą, zapłaciłem 24k i od 3 lat się super sprawuje, bardzo mili ludzie tam pracują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAT_Polska    0

Dzień dobry,

 

proszę o kontakt telefoniczny. Znajdę dla Pana użytkownika, który czyści groch na naszej maszynie, żeby mógł Pan uzyskać opinię.

 

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

 

"PAT" Chomutow Sp. J. 

Zebrzydów 1

58-124 Marcinowice

tel: 600-218-327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W tych wialniach jest jakiś system czyszczenia sit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semeo    0

10k to jest dużo za nową, polską maszynę? Ja mam taką chyba większą, zapłaciłem 24k i od 3 lat się super sprawuje, bardzo mili ludzie tam pracują. 

 

piszę o stosunku cena/wydajność, za dobrą maszynę można i więcej dać ale wydajność będzie dużo większa, a tu mamy tylko 1 tona, to trochę mało przy tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAT_Polska    0

W tych wialniach jest jakiś system czyszczenia sit?

Tak, w ramach, pod sitami są piłeczki kauczukowe, które na bieżąco je oczyszczają.

post-164344-0-71785300-1444110547_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dziękuję za informację i zdjęcia. Zdarza się Państwu robić czyszczalnie, które dodatkowo rozdzielają użyteczne ziarno na frakcje? Wysokość wylotu z czyszczalni pozwoli na użycie podajnika ślimakowego do odbioru użytecznego ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAT_Polska    0

Dziękuję za informację i zdjęcia. Zdarza się Państwu robić czyszczalnie, które dodatkowo rozdzielają użyteczne ziarno na frakcje? Wysokość wylotu z czyszczalni pozwoli na użycie podajnika ślimakowego do odbioru użytecznego ziarna?

 

Rozdzielać na frakcje, żeby pogrupować ziarno według wielkości? Z tego co wiem, któryś z naszych klientów przepuszcza wyczyszczony materiał kolejny raz przez maszynę i przez odpowiedni dobór sit oddziela mniejsza ziarna od większych, jednak na czyszczalni sitowej bardzo ciężko jest dobrać odpowiednie otwory, a efekt i tak nie jest rewelacyjny. Wylot czyszczonego ziarna jest bardzo nisko i maszyna powinna stać na podwyższeniu. Możemy tez takie podwyższenie dodatkowo zrobić. Tak, jak na zdjęciu. Zapraszam też do obejrzenia filmu pokazowego PAT-5: https://www.facebook.com/czyszczalniepat/videos/vb.962522020458168/997941626916207/?type=2&theater

 

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

tel: 600-218-327

post-164344-0-45058100-1444122558.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zdarzyło mi się jednego roku, że oprócz resztek roślin musiałem właśnie wydzielić nasiona większe od 2.4 mm i mniejsze niż 1,6mm. Dało się to zrobić wialnią z czterema sitami, ale trwało długo. Ponownego czyszczenia wolałbym uniknąć z braku miejsca w posiadanych budynkach.

Ciekawi mnie też maksymalna dokładność czyszczenia ziarna z dużą ilością słomy i niedomłotów. Sita dowolnie można zamieniać miejscami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAT_Polska    0

Niestety, nasze czyszczalnie działają na podobnej zasadzie, więc drugie czyszczenie byłoby obowiązkowe ze względu na dwa poziomy sit. Czyszczalnia odbiera 70% zanieczyszczeń. Działa na takiej zasadzie, że górne sito odbiera wszystko, co większe od czyszczonego materiału, a dolne wszystko, co mniejsze. Później kanał aspiracyjny odbiera zanieczyszczenia lżejsze, takie jak plewy i kurz. Sita można wymieniać dowolnie, w cenie są trzy komplety sit, dobierane indywidualnie do potrzeb klienta.

 

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

tel: 600-218-327

Zdarzyło mi się jednego roku, że oprócz resztek roślin musiałem właśnie wydzielić nasiona większe od 2.4 mm i mniejsze niż 1,6mm. Dało się to zrobić wialnią z czterema sitami, ale trwało długo. Ponownego czyszczenia wolałbym uniknąć z braku miejsca w posiadanych budynkach.

Ciekawi mnie też maksymalna dokładność czyszczenia ziarna z dużą ilością słomy i niedomłotów. Sita dowolnie można zamieniać miejscami?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistal44    0

jaką polecacie czyszczalnie żeby miała chociaż 25 t/h przy czyszczeniu rzepaku czyli myślę że na pszenicy to drugie tyle 50 t/h. Oczywiście mówię o pieniądzach do przyjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja przyjmę od Ciebie każde pieniądze - im więcej, tym lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

Witam
Czy czyszczalnia PAT nadaje sie do czyszczenia grochu/łubinu w celu oddzielenia połówek ? w kanale aspiracyjnym polecą razem z mniejszymi ziarnami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

To mało prawdopodobne. Separator wyciąga tylko bardzo lekkie zanieczyszczenia i bardziej właściwą nazwą dla niego byłaby "odkurzacz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj