Karol599

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol599    3

Witam mam pytanie odnośnie czyszczarni do ziarna waham się pomiędzy kilkoma markami i nie wiem na jaką się zdecydować. może jesteście w stanie coś doradzić i za proponować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Napisz jakimi pieniążkami dysponujesz, ile ton ma przerabiac ta czyszczalnia, czy to ma byc czyszczalnia wstępna, dokładna czy może i to i to w jednym z możliwością regulacji ?

Ja zakupiłem czyszczalnię wstępną Drzewicz CZB 15, ale jeszcze nie mogę nic na jej temat powiedzieć, czeka na żniwa ;) (http://drzewicz.com.pl/index.php?mod=czyszczalnie&lang=pl )

Jeśli chodzi o jakość wykonania, no cóż mogło by być lepiej, ale nie jest jeszcze najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Czy ktoś z was użytkuje wialnię-wstępną czyszczalnię z firmy Spomasz z Torunia?

Potrzebuje kilka informacji o jej działaniu. Mogę kupić taką za grosze do remontu ale nie wiem co i jak ona czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram-77    0

Up@ strona nie chce się załadować :(

Ja też jestem zainteresowany kupnem wialni bądź czyszczarki do ziarna, ale ja potrzebuje w miarę tanią i mała ponieważ chcę używać ją do czyszczenia ziarna na siew, a więc nie musi mieć wydajności 600 tylko np 6 t/h.

Tym bardziej na te żniwa ponieważ mam poletka doświadczalne, z b. dobrymi odmianami pszenicy(Linus, Joker, Potenzial, Baryton, Platin) i zależało by mi na jak najlepszym wyczyszczeniu ziaren w celu uzyskania jak najlepszego materiału siewnego (wiadomo nie osiągnę takiej jakości, jak nie które firmy nasienne). Obecnie posiadam pradawną wialnie coś ala http://allegro.pl/wi...953754156.html. No ale żeby tym wyczyścić dobrze to potrzebuje 20 min na 50kg....

Dlatego proszę o opinię, nie tylko zalety ale głównie wady:

http://www.dmuchawyd...yp_mpcz_10.html

http://www.ws-sosnowski.pl/oferta.html

Oczywiście jeśli macie inne wialnie, czyszczalnie do zboża chętnie przyjmę każdą ofertę i opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Up@ strona nie chce się załadować :(

Ja też jestem zainteresowany kupnem wialni bądź czyszczarki do ziarna, ale ja potrzebuje w miarę tanią i mała ponieważ chcę używać ją do czyszczenia ziarna na siew, a więc nie musi mieć wydajności 600 tylko np 6 t/h.

Tym bardziej na te żniwa ponieważ mam poletka doświadczalne, z b. dobrymi odmianami pszenicy(Linus, Joker, Potenzial, Baryton, Platin) i zależało by mi na jak najlepszym wyczyszczeniu ziaren w celu uzyskania jak najlepszego materiału siewnego (wiadomo nie osiągnę takiej jakości, jak nie które firmy nasienne). Obecnie posiadam pradawną wialnie coś ala http://allegro.pl/wi...953754156.html. No ale żeby tym wyczyścić dobrze to potrzebuje 20 min na 50kg....

Dlatego proszę o opinię, nie tylko zalety ale głównie wady:

http://www.dmuchawyd...yp_mpcz_10.html

http://www.ws-sosnowski.pl/oferta.html

Oczywiście jeśli macie inne wialnie, czyszczalnie do zboża chętnie przyjmę każdą ofertę i opinię ;)

W linku ws sosnowski piszą że czyści trawy nasienne,może ktoś używał do traw ,proszę o opinie.Potrzebuję coś niewielkiego do czyszczenia rajgrasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja przez ostatnie lata wcale nie czyszczę zboża, po kombajnie jest bardzo ładne a pryskać i tak trzeba. A stara wialnia i bukownik stoją w koncie

 

Stare damfy przerabiają na czyszczalnie, trzeba wyjąć bęben młucący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2112    0

Ale po 1 jaką to ma wydajnośc( chodzi mi o b. dobrze czyszczenie, nie o tak aby żeby kurz odwiać :P)

a po 2 boję się o jakość czyszczenia :(

 

Wydajności nie znam :(. Jakość czyszczenia zboża jest bardzo dobra :D(dużo lepsza od wialni). Znajomy kiedyś nią łubin czyścił to nawet mówił że polówki odganiało (do drugiej przegródki bo są dwie).

Edytowano przez adam2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Czyli 20% ziarna nie potrzebie wysiewasz zamiast sprzedać. Bo tyle powinno przynajmniej odejść przy czyszczeniu.

U mnie po wialni takiej

http://allegro.pl/wialnia-czyszczalnia-i3968796905.html

 

odchodziło z 5% ale dużo pośladu wysiewałem nie byłem zadowolony ale jakoś było teraz po petkusie zaczełem siać o 15 % mniej ziarna na 1 ha i pszenica jest gęściejsza, wiec prosty wniosek, wysiewałem poślad który mogłem sprzedać a tak marnowałem.

W tamtym roku posiałem nowe zboże z centrali 180 kg/ha i swoje 230 kg/ha, i moje było rzadsze i gorsze.

Od tej pory powiedziałem koniec z marnowaniem zboża.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2112    0

Zapomniałem napisać że poślad też odwiewa do drugiej przegródki bądź za młynek, a ziarno do siania bierzemy tylko z pierwszej przegródki. Ale damfa też jest dobra i wydajniejsza względem młynka i wialni :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram-77    0

Czyli 20% ziarna nie potrzebie wysiewasz zamiast sprzedać. Bo tyle powinno przynajmniej odejść przy czyszczeniu.

U mnie po wialni takiej

http://allegro.pl/wi...3968796905.html

 

odchodziło z 5% ale dużo pośladu wysiewałem nie byłem zadowolony ale jakoś było teraz po petkusie zaczełem siać o 15 % mniej ziarna na 1 ha i pszenica jest gęściejsza, wiec prosty wniosek, wysiewałem poślad który mogłem sprzedać a tak marnowałem.

W tamtym roku posiałem nowe zboże z centrali 180 kg/ha i swoje 230 kg/ha, i moje było rzadsze i gorsze.

Od tej pory powiedziałem koniec z marnowaniem zboża.

 

Pewnie, że lepiej siać mniej, a lepsze jakościowo ziarno. Chodź by ze względu na choroby grzybowe. Ta wialnia całkiem nieźle się prezentuje, ale pytanie czy nie trafi się na jakiś trefny sprzęt, bo sądząc po wyglądzie to pewnie rocznikowo nie odbiega od petkusa :/

 

Na allegro spotkałem się z takim separatorem http://allegro.pl/czyszczalnia-czyszczarka-wialnia-separator-do-zboz-i3992258844.html może ktoś używał już go i może napisać opinie o nim?

Edytowano przez keram-77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wygląda to na separator M502 z POM Augustów lub jakiś jego klon. Przeznaczenie tej maszyny to czyszczenie wstępne przed magazynowaniem zboża. Więcej na jej temat jest tutaj.

Młynek, który prezentuje Adam2112 ma nikłą wydajność. Dokładne czyszczenie zabiera dużo czasu. Ja dwa lata temu czyściłem owies takim urządzeniem i sporo drobnych nasion trafiło do najcięższej frakcji. Przyczyną mogło być to, że starałem się jak naszybciej przewiać ziarno. Technologicznie ta maszyna mieści się pomiędzy czyszczeniem ziarna na wietrze, a wialnią z sitami. Wydajności młynka teraz nie potrafię ocenić. Wialnia napędzana ręcznie, lub przerobiona na napęd silnikiem elektrycznym, ma wydajność około 0,5 T/ha i wymaga obsługi przez 2-3 osoby.

Przy okazji zadam pytanie zgodne z tematem - czy warto kupować poniemiecki złom do czyszczenia zboża? Nowe czyszczalnie o wydajności 1T/ha kosztują około 20 tys., więc taki zabytek jest atrakcyjny cenowo.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja teraz kupiłem Petkusa 531 z terierami i żmijką za 3 tyś od sąsiada. Miejsca zajmuję dużo, ale to nie problem.

Taką wialnię jak dałem w linku sprzedałem za 700 teściowi, ale nie zbyt ją polecam do czyszczenia zboża, do odwiania jest super, wydajność z 6-7t/h.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram-77    0

Wygląda to na separator M502 z POM Augustów lub jakiś jego klon. Przeznaczenie tej maszyny to czyszczenie wstępne przed magazynowaniem zboża.

 

Tak ale zakładając, że wydajność jego wynosi np 10t/h to jeśli przystopuje np do 2-5 t/h powinien dobrze wyczyścić (przynajmniej mi się tak wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nie czyści dobrze z zanieczyszczeń innych niż lżejsze od ziarna, bo to nie jego zadanie i wydajność nie ma tutaj znaczenia. To jest odkurzacz do zboża i nawet słomy nie odciągnie. Przy pełnym ciągu odleci poślad i ziarno drugiego sortu, na dół spadnie tylko niewielka ilość najcięższej frakcji. Efekt uboczy będzie taki, że wentylator separatora zapcha się pośladem i plewą. Jak nie on, to cyklon. Zapchaniem cyklonu skończyła się moja próba.

Są tacy, którzy wieją separatorem dwa razy i twierdzą, że to się nadaje do siewu. Ja o tym nie jestem przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Do siewu jak minimum 20% ziarna nie odejdzie, czyli z 1 tony 200 kg, to nie nadaje się do siewu. A znam takie przypadki że nawet 50% odchodziło po petkusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semeo    0

odświeżę temat

czy ktoś coś wie na temat czyszczlani MA309/0/W-1?

jaką ma wydajność na godzinę?

i czy dobrze wyczyśći zboże?

chciałbym ją kupić a nie za wiele o niej wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Witam.

Potrzebuję zakupić czyszczalnię (dokładną) i pytam rozeznanych w temacie o proponowane modele i marki. Minimum 15t/h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Do czyszczenia przed magazynowaniem to się nada jeżeli oczyszczony materiał będzie przechowywany w big-bagach, lub transportowany drugą żmijką na pryzmę lub do silosa.

Problem pojawia się przy cyklonie do zanieczyszczeń... Powinien zostać wyprowadzony na pewną odległość, najlepiej za jakąś ściankę/poza pomieszczenie w którym znajduje się ziarno oczyszczone aby pył z tego cyklonu nie osiadał na nim ponownie. Przy takim wyprowadzeniu jednak spada prędkość przepływu powietrza w kanale, tak jak w dmuchawach do zboża: im dalej, tym mniejsza wydajność. W skrajnym przypadku zapycha się kanał.

 

Do wstępnego oczyszczania mógłbyś spróbować z tym urządzeniem które już się tutaj pojawiło. Przez szyber w przyczepie ziarno rozładowujesz bezpośrednio do zasypu czyszczarki a za nią podstawiasz żmijkę na oczyszczone zboże. Od producenta musiałbyś dowiedzieć się (bo ja jakoś w instrukcji nie znalazłem informacji) na jaką odległość może tłoczyć zanieczyszczenia aby nie spadła wydajność, zrobić wyprowadzenie tychże zanieczyszczeń i jazda.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj