Zaloguj się, aby obserwować  
hubertus

kredyty

Polecane posty

hubertus    0

jak gadałem z kolegom to mówił mi ze Romanowscy dostali kredyt na 1 mln złotych

jak to prawda to jakie warunki musze spelnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Musi mieć się zdolność kredytową.

Czyli że jak dużo zarabia i jest wstanie spłacić kredyt to zazwyczaj go dostaje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
jak gadałem z kolegom to muwił mi ze Romanowscy dostali kredyt na 1 mln złotych

jak to prawda to jakie warunki musze spelnic

Witam a co to za kredyt dlanich 1 milion oni tyle biora na miesiac za mleko :lol: a co do tematu przedewszystkim musisz miec zabespieczenie kredytu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

niech kolega najpierw poczyta coś o Romanowskich a potem pisze tematy; milion zł kredytu to myślę że spokojnie udzielą gospodarstwu o powierzchni 200-300 ha a co dopiero mówić gdy oni mają ponad 12 000...

 

jeżeli już o kredytach mowa to może się spytam czy wraz w nowym PROWem banki uruchomiły kredyty na młodego rolnika (1,8%) i preferencyjne niskoprocentowe (3,38%) ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Przecież oni nie wzięli kredytu konsumenckiego tylko na rozwój gospodarstwa i potrzebne były im te pieniądze żeby mieć z czego zacząć produkcję...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no mi nikt nie da, bo nie mam czego kupić, ale temu kto w biznesplanie przedstawi argumenty świadczące że ten kredyt jest mu potrzebny i będzie go w stanie spłacić, to go udzielą, spokojna Twoja uczesana.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jak gadałem z kolegom to mówił mi ze Romanowscy dostali kredyt na 1 mln złotych

jak to prawda to jakie warunki musze spelnic

 

No to przecież nie tak dużo, jak będziesz miał zabezpieczenia w postaci maszyn, ziemi i budynków to kredyt dostaniesz spokojnie. Za milion złotych to kombajn kupisz naprawdę wielki, a oni tam mają sprzętu za kilka milionów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech kolega najpierw poczyta coś o Romanowskich a potem pisze tematy; milion zł kredytu to myślę że spokojnie udzielą gospodarstwu o powierzchni 200-300 ha a co dopiero mówić gdy oni mają ponad 12 000...

 

jeżeli już o kredytach mowa to może się spytam czy wraz w nowym PROWem banki uruchomiły kredyty na młodego rolnika (1,8%) i preferencyjne niskoprocentowe (3,38%) ?

Preferencyjne kredyty takie jak młody rolnik,kredyt na zakup ziemi są dotowane z pieniędzy krajowych, nie mają nic wspólnego z PROWem.

a pomocy państwowej i unijnej nie można łączyć. Czyli np. nie możesz kupić ciągnika z dotacją w ramach "modernizacji gospodarstw" i jeszcze dostać na niego nisko oprocentowany kredyt. Niestety... życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
jak gadałem z kolegom to mówił mi ze Romanowscy dostali kredyt na 1 mln złotych

jak to prawda to jakie warunki musze spelnic

 

Tyle co Romanowski ma pola i hodowli to mógłby dostać i 10mln kredytu :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

i teraz każdy będzie zgadywał ile mógłby dostać tego kredytu, może ktoś obeznany mógłby ocenić poziom zdolności i byłoby po sprawie...

 

10 mln jak napisałeś - za 12 mln zł to sprzedają mleka w ciągu roku


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
i teraz każdy będzie zgadywał ile mógłby dostać tego kredytu, może ktoś obeznany mógłby ocenić poziom zdolności i byłoby po sprawie...

 

10 mln jak napisałeś - za 12 mln zł to sprzedają mleka w ciągu roku

 

każdy bank stawia kredytobiorcy inne wymagania (im pewniejszy klient tym korzystniejsze warunki) wpływ na nie ma chociażby posiadanie w danym banku ROR`u, który pozwala ocenic sytuację finansową danego podmiotu, konieczne w każdym wypadku jest jednak zabezpieczenie kredytu, które w wypadku rolników stanowią zazwyczaj nieruchomości i ewentualnie ruchomości (maszyny, zabezpieczenie może stanowic również lokata w innym banku, papiery wartościowe, weksle, poświadczenia osób trzecich itd) zabezpieczenie (w zależności od możliwości jego "upłynnienia") stanowi zazwyczaj od 100 (lub mniej) do kilkuset procent kwoty kredytu jednak wszystko zależy od danego przypadku, więc nie można wskazac ogólnej reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak nawiążę do tematu brat na 20ha dostał ostatnio 300tys bez większych problemów a znajomy na ok 60 ha ponad 1mln czyli o kredyt nie tak ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Bracia Romanowscy co miesiąc dostaja 540tyś za słome ;) więc kredyt w wysokosci 1mln to jest pikuś ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj