Marcian1234

Jaki ciągnik 4 cylindrowy do agregatu uprawowowo-siewnego

Polecane posty

Fartrac675dt    90

Polskie nie jest takie złe tylko na pewno nie ma szans przy Fendt'ach, John Deere'ach, Massey'ach i innych ;) ja mam jednego z tych polskich tzw. Farmtraca i nie narzekam kumpel ma ursusa nowego i przez większe pół roku stoi na serwisach bo zawsze coś a o Farmerach to juz nie wspomnę porażka totalna :D nie uwazam swojego za naj ale ujdzie mi pasuje ale teraz też szykować się na cos lepszego ;) John deere ,Nh ;) wiesz z uzywanym to zalezy jak trafisz w dobrym stanie który bedzie chodził jeszcze lata albo taki nie wart niczego sypiacy sie cały czas ale co nowe to nowe ;) wybór bedzie nalezeć do Marcian1234 jaki mu bedzie pasował ;)

Edytowano przez Marcin91
ortografia, nazewnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

6475 dyna 6 :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w mojej okolicy miałem okazje pojeździć zetorem 12441 , nh t7040 zts 16245 u1224 u 1614 u1222 mf 6460 i powiem ci że najlepszy wybór to mf 6460 dyna 6 posiada 160 km jest dość ciężki taki agregat pociągnie na luzie :D więc kupuj mf 6460 :!

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

6460 ma około 115KM i jest to fantastyczna maszyna właśnie do ciężkich prac polowych (ma duży rozstaw osi i dobrą przekładnię), w Polsce jednak sprowadzali ją wyłącznie na zamówienie (u Korbanka na stronie nie ma nawet specyfikacji) a to jest model z silnikiem sisu a nie z perkinsem, nie nadaje się jednak do ładowacza czołowego ze względu właśnie na duży rozstaw osi (będzie mało zwrotny i nie wiem czy ma regulowaną agresywność rewersu) do ładowacza nadaje się świetnie seria 54xx (w pole możesz sobie spokojnie dociążyć ciągnik (między innymi ładowaczem, czy wodą w przednich kołach) jeśli już ciągnik dźwignie ten agregat to pociągnie go bez problemu, jednak teraz zakup ciągnika to trochę jak musztarda po obiedzie wszędzie wchodzą modele z wyższymi normami emisji spalin, a więc ceny na jakiś czas chyba odstraszą klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

zrozumcie ciągnik ma być zarówno do ładowacza jak i do tego agregatu i chodzi mi o 4 cylindry a nie o 6 na które mnie nie stać

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

6 cylindrów zaczyna się prawdopodobnie dopiero od 115KM i to z okołofiatowskich stajni, i nie koniecznie musi być droższe od 4 cylindrów (zależy od technologii), sprecyzowałeś już jakoś swoje preferencje (znasz jakieś modele, ceny) czy to wątek stricte teoretyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

sześcio cylidrowe kosztują od 215 tyś netto a ja mam tyle do wydania za ciągnik z ładowaczem

 

cena jd 6330 to 202 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Widzisz nie chce namawiać aale John Deere nie jest zły to jest za***isty traktorek ;)chyba że znajdziesz coś innego odpowiadającego ci bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jeśli John Deere dużo pali to weż pod uwagę sobie tak wybiesz kilka marek traktorów porównaj je sobie ich ceny, ceny przegladów wymian olejów filtrów itp spalanie mase udzwig zwrotność . i zależy na jakim ciągniku ci zależy czy to ma być w większości mechaniczny z klimą itp czy to ma być z bajerami półbiegami skrzynia że sprzęgło mało bedzie uzywane ?? Wiesz na twoim miejscu bym nie dopasowywał ciągnik do agregatu czy siewnika wręcz na odwrót siewnik do ciagnika bo tak zawsze nie bedzie tobie coś pasować w każdym z ciągników. to moje propozycje Valtra N101 , Class Axos 340 , Cos z koncernu SDF Same 100Explorer3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

skoro masz ograniczony budżet to proponował bym Tobie wziąć jakiś bez bajerów, będzie tańszy no i oczywiście jak coś się s***rdoli to taniej go naprawisz niż takiego wy bajerowanego :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Nie znam tego traktora tak z bliska ale u mnie w okolicy nie widze ani jednego takiego tzn tej marki przepraszam jeden 60konny stary ciągnik nie powiem ładny maska ścięta do tura super sprawa zwrotny jest ale przeraża mnie przekładnia z tym rewersem z przełaczaniem biegów w nim nie daj bóg cos się posypie po gwarancji i bedziesz bulić bo sam tego nie zrobisz nie dotkniesz sie do niczego chodz moim zdaniem za dużo elektroniki w nim z tymi biegami ja sam bym już się na niego nie porywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja mam 2 masseye jeden 2008 rok drugi 93 rok i nie narzekam, MAŁO awaryjne, np. w tym z 2008 roku to odpukać nic mi jeszcze się nie popsuło :) a po za tym to tak jak ja mam DYNA6 to ohh z***bista robota :)

FARTRAC a co sam takiego johna naprawisz mówię o takim z 2010 roku?? U korbanka jest fachowa obsługa(dzwonisz, przyjeżdżają,(jeśli potrzeba zabierają) ):P

To jeśli w twojej miejscowości wszystkie ursusy wyprzedadzą to ty też bo oni nie mają !?:D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

@Fergusonki Poprostu u mnie królują John Deere Classy i Zetory Forrtery i Proximy zdaża się ża gospodarz (Sąsiad) mają po 3 Jelonki i ani myślą nad zmianą marki bo to są sprawdzone ciągniki nie i nie myślę że jesli wyprzedadzą to ja żę też poprostu w mojej okolicy nie ma popytu na Fergusony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

MF to porządna firma tak samo jak JD ale no po prostu ja jestem przekonany do MF:)

A spalanie w MF na pewno korzystniejsze dla rolnika :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

dajcie mi 1 użytkownika af który ma jd 6330 comfort i był aktywny w ostatnich dniach

 

 

w mf tylko szkrzynia mnie obawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj