Skocz do zawartości
Marcian1234

Jaki ciągnik 4 cylindrowy do agregatu uprawowowo-siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcian1234    14

Planuje zakup ciągnika z ładowaczem czołowym.Na ciągnik 6 cylindrowy mnie nie stać więc muszę wybrać najlepszy z 4 cylindrowego.Agregat waży ok 1800 kg z sienikiem składanym na hydropak.Ciągnik najlepiej żeby miał duża masę i ok 100 km.cena to ok 220 tyś netto z ładowaczem.klasa ziemi to 3,4,5

A o Case coś myślałeś bo ja mam właśnie case 4 cylindrowy z ładowaczem 110 km. I z agregatem 3 m , siewnik też na hydropaku to spokojnie daje sobie radę (ciągnik + ładowacz waży coś około 5000kg) tylko nie wiem jaka cena jest!

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcian1234    14

ursus odpada nie myślałem o case a jaki masz agregat brone wirową i jakiej firmy i jaki model ciągnika ??

Michalc355    99

To ja coś ze swojej stajni: Massey Ferguson 3125. Ma super skrzynia Dynashift (4 nadbiegi bez sprzęgła) Ma moc przy małych obrotach, komfortowa kabina...

a te 1800kg to z pełnym siewnikiem zboża czy pusty. bo to może być wieka różnica. jak pełny zboża to może znajdzie się jakaś 4 cylindrówka co to udźwignie bo zawsze można nie sypać do pełna. ale jeśli to masa pustego to ten traktor musi sam ważyć minimum 6T, a nie wiem czy znajdziesz taki 4 cylindrowy może jedynie z valtry. pomyśl nad tym czy lepjej dobierać traktor do siewnika czy siewnik do traktora. no i ciekawe ile masz tych ha czy traktor nie będzie się na nich nudził.

Edytowano przez piotrek100dt

dawid0605    22

A nie myślałeś nad John Deere 6330 bardzo dobry do ładowacza i z takim agregatem też sobie spokojnie da rade...

• Like 1

Marcian1234    14

@dawid cały czas myśle nad tym john deerem tylko spalanie a nowy massey ferguson 5440 dał by sobie radę

TYLKO NOWY CIĄGNIK MNIE INTERESUJE !!!!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zetor forterra 95 105 115 125 :D

Post bez uzasadnienia. +10.

Edytowano przez przemrolnik

Marcian1234    14

już wolę deutz fahr k 420

Post bez uzasadnienia. +10%

PiotrekNHts    14

to może new holland t6050

Post bez uzasadnienia. +10%

Fartrac675dt    89

John Deere 6330 troche moze i spali ale zrobi swoje przy tym agregacie a do tura dobry rewers 4 pół biegi zależy jaka wersję wybieżesz rewers elektro itp.

PiotrekNHts    14

ale jak już coś to bym właśnie wybrał JD 6330 może i trochę pali ale spójrz ile rolników ma ten ciągnik i nie narzekają a jest bdb do tura ponieważ ma ramę tak jak prawię każdy JD dzięki temu ciągnik nie będzie odczuwał ciężaru tura i ładunku

Marcian1234    14

no tak masz rację ale czy mógłbyś podać choć dwóch użytkowników af którzy mają taki ciągnik w wersji komfort i wchodzą codziennie na af

fergusonki    36

Ja bym polecał coś z serii Massey Ferguson bardzo dobre ciągniczki, komfortowa jazda, oszczędne, no i oczywiście mocne i wytrzymałe :)

Ja np MF 135 km ciągnę Bronę aktywną 303d a na niej integra 3003 (KUHN) dodam że mam ciężkie gleby (gliny)i MF idzie jak głupi :)

Fartrac675dt    89

W mojej wiosce i okolicy koło 20 John Deerów jest i z każdym którym gadałem nie narzeka na nie , miałem okazję pracować 6330 , 6530 , 6830 , 5820 , 5080M itp. i to są dobrze zbudowane maszynki 6330 zaskoczyła mnie zwrotność szybkość działania hudrauliki stabilność przy ładowaczu za***ista sam rewers i skrzynia już mnie przekonała, John Deerów jest masa w naszym kraju więc to sa sprawdzone maszynki oparte na solidnej budowie i podzespołach , a jakie Marcian1234 bieżesz pod uwagę traktory zagraniczne tylko czy te np.tzw. polskie (Farmtrac , Farmer, Ursus)?

fergusonki    36

Ja osobiście nie polecam polskich ciągników :) wole kupić używkę zagranicznego niż nowego polskiego tłumaczyć czemu chyba nie trzeba :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?