Skocz do zawartości
wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
minise123    0

No własnie a gdy się kontaktowałem z serwisem to on powiedział że czujnik jest tylko przy jednym znaczniku a ja wyraźnie widzę że są dwa przy tym i przy tym chyba muszę jeszcze raz zadzwonić bo tak nie może być 4000zł dałem za to a tylko się wkurwiam

Artis    14

Panowie, warto kupić agromasza czy lepiej unie poznaniak 420/3d? Kupilibyście jeszcze raz? oczywiście na talerzach

Wiadomość z agroFakt.pl

Artis    14

Agro-Masz jest dużo lepiej wykonany, Unia po 3 latach będzie zapewne różowa.

Właśnie dużo ludzi narzeka na unie, ale chyba teraz ta nowa seria wyszła po 2015? Agromasz dobrze radzi sobie z wysiewem rzepaku?

TheBociek1996    515

już nie płowieją od paru lat maszyny Unii zauważyłem. Z resztą tylko z Grudziądza chyba tak płowiały. Polecam Agro-masz, bo nie jest gorzej wykonany a nawet lepiej, dokładniej. Z wysiewem rzepaku radzi sobie elegancko. Ja mam dzielone kółka wysiewające dużo wygodniejsze i na pewno bardziej precyzyjne.

Szukam opinii na temat siewnika agromasza tylko, że na redlicach dwu talerzowych? Czy jest sens do nich dopłacać? A może jedno talerzowe w zupełności wystarczają? 

maroko    3

Witam 

Siał ktoś może seradelę tym siewnikiem? Wysiewać je rolkami od rzepaku czy normalnie? Bo na te od rzepaku trochę chyba duże są.

Siew będzie bez rośliny ochronnej. dodam tylko trochę trawy. 

gr_rat    17

w moim sr300 druga wiosna od nowego  taki luz w kole na łożysku że buja siewnikiem 

Posiada ktoś taki siewnik z podwójnymi redlicami talezowymi? Czy c360 poradzi sobie z takim siewnikiem? Czy lepiej wybrac szerokość 2.7 metra. Pola mam w miarę równe.

ursus1991    8

Witam. Powiedzcie jak to jest w tym siewniku z ustawieniem wysiewu? Czy wynik z próby kręconej mocno się różni od wysiewu rzeczywistego? Szczególnie jak to jest przy siewie rzepaku i zbóż hybrydowych, gdzie wysiewa się mniejsze ilości? Czy rzeczywiście te redlice tak często się zapychają, jak to stwierdzają użytkownicy na YT czy? Rozumiem że przy nieumiejętnej obsłudze redlice stopkowe mogą się przypchać czasem, ale żeby talerzowe? Jak jest z wysiewem rzepaku na terenie pochyłym? Czy jadąc z górki rzeczywiście nie wysiewa nasion? Prosze o pomoc? Zastanawiam sie nad wyborem agromaszu, albo siewnika z uni. 

TheLukasTeam    52

Witam. Użytkuję ten siewnik drugi rok na redlicach stopkowych, skrajne talerzowe. W temacie dokładności wysiewu. Tyle ile wychodzi z próby kręconej, to praktycznie tyle samo wysiewa w rzeczywistości, różnica to może kilka kg. Co do zapychania to zdarzy się czasem od miedzy, jednak przy talerzu nigdy nic się nie zapchało/zakleiło nawet w bardzo mokrej ziemi. Co do rzepaku i zbóż hybrydowych się nie wypowiem, bo nie sieję i gór jakiś dużych też nie mam.

ursus1991    8

Dzieki wielkie za opowiedz. Moze ktos inny jeszcze sie wypowie? Jak z Tym siewem rzepaku jest?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Mam do was pytanie bo mam u siebie problem że jak jade z dość ostrej góry to siewnik mniej wysiewa niż jak jade pod górę. Powiem tylko że siewnik to poznaniak 2.7m za skrzyni bezstopniowej rok 97
    • Przez Wakis
      Witam, zakupiłem niedawno używany siewnik ad 303 super z 2009r. Maszyna jest dość dobrze wyposażona i wiem że posiada zmienną dawkę wysiewanych nasion podczas pracy. I teraz moje pytanie dotyczy tego jak rozgryźć ten temat i jak to się obsługuje ? wiem że idzie linka do przekładni i montuję się ją do tego suwaka na skali. z tego co wyczytałem w internecie to obsługuje sie to za pomocą komputera Amadrill lub amatron 3, no a ja posiadam ten najzwyklejszy Amalog+. Może ma ktoś u siebie taką opcję i pomoże w tym temacie ? z góry dziękuję. 
    • Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY