wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Swój mam od roku. Nie urywa się, nie zapycha. Zboża wysiewa dobrze. Rzepaku nie sieję, więc nie wiem jak to jest z małymi normami. Siewnik jak to siewnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
Dnia 21.06.2019 o 17:08, szaarki1 napisał:

Czy po kupnie tego siewnik niebęde żałował że to kupiłem?

moim siewnikiem sieje drugi rok narazie bez awaryjna praca , wszysto dobrze sie sprawuje.....

czy nie bedziesz załował zakupu ,to zalezy jakie masz wymagania....... bo wiadomo ze w kazdym siewniku cos znajdziesz.......

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0
Dnia 21.06.2019 o 22:48, TomaszStach napisał:

Swój mam od roku. Nie urywa się, nie zapycha. Zboża wysiewa dobrze. Rzepaku nie sieję, więc nie wiem jak to jest z małymi normami. Siewnik jak to siewnik. 

Tak ale ogulnie mi chodzi w porównaniu do innych marek naprzykład Bomet A co do opieki skanowania to tyle maksymalnie ile potrzeba nim robić i myślałem go pod dachem tżymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

jestem zainteresowany zakupem siewnika z agromaszu 3m

Naczytałem się opini dość dużo

Niech ktoś mi powie gdzie się zmienia bieg przekładni z 1 na 2

Nie mogę znależ  Z góry dzięki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Nie wiem czy nie za późno odpowiadam ale bieg zmienia się przy przekładni trochę trudny dostęp trzeba zdjąć osłony i zmienić tryby na których idzie napęd łańcuchem od koła. Ja wszystko sieję na 2 biegu bo ciężko to zmieniać i rzepak wysiewałem nawet 2,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

miał ktoś Agromasz sr300 na redlicach stopkowych i czy ursus 3512 da z nim radę?? bo miałem w planach do niego sr250 ale 3m lepiej by mi pasował pod ścieżki 15m na opryskiwacz i rozsiewacz miał ktoś styczność w 3512 z  siewnikiem 3m i może powiedzieć jak sobie radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Kolego ja swojego sr300 czasami  podczepie do 3512 pustego to pompa klekocze .Nie siałem nim na polu bo to szkoda sprzetu .To nie do tego ciagnika ,nawet jakby zasypac z 150 kg zboża to będzie ciężko miał ze statecznoscia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@krzysiek1979 ale sr250 na redlicach stopkowych chyba powinno byc ok do niego ?? bo z 3m to tez tak myslałem że raczej na pewno za ciężko będzie miał , tylko na 2,5m ze ścieżkami trochę zabawy będzie pod 15m

Edytowano przez Karol0134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59
Dnia 14.09.2019 o 20:26, Karol0134 napisał:

miał ktoś Agromasz sr300 na redlicach stopkowych i czy ursus 3512 da z nim radę?? bo miałem w planach do niego sr250 ale 3m lepiej by mi pasował pod ścieżki 15m na opryskiwacz i rozsiewacz miał ktoś styczność w 3512 z  siewnikiem 3m i może powiedzieć jak sobie radził?

Swoim SR 300 jednego razu siałem groch w zestawie z Ursusem C-330M i niby da się, ale to nie robota. O ile z uciągiem siejąc na 8cm nie było większych problemów to masa siewnika jest już wyzwaniem. Max 100kg załadunku przy wzmocnionej pompie podnośnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Witam ponownie czy Ursus C 385 da radę ze siewnikiem sr300 z redlicami jednotalerzowymi?

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Dnia 27.09.2019 o 21:24, TheLukasTeam napisał:

Swoim SR 300 jednego razu siałem groch w zestawie z Ursusem C-330M i niby da się, ale to nie robota. O ile z uciągiem siejąc na 8cm nie było większych problemów to masa siewnika jest już wyzwaniem. Max 100kg załadunku przy wzmocnionej pompie podnośnika. 

Jak ty stopkowym siewnikiem zasiales na 8 cm tym siewnikiem ? Piachy masz? Na glinie to on sieje po wierzchi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Witam ponownie czy Ursus C 385 da radę ze siewnikiem sr300 z redlicami jednotalerzowymi?

?

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A jaka jest przewaga redlic talerzowych nad stopkowymi oprócz ceny? Wiem, że się nie zatyka, ale jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podesłałeś ktoś zdjęcie mocowania jak i całego zagarniacza? Mam sr300 ale jeszcze bez docisku sprężynowej zagarniacza i chciałbym dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Co ile wymieniacie olej w przekładni bezstopniowej, czy w ogóle wymieniacie, jeśli tak to na jaki 10w30 jak w instrukcji czy inny? W instrukcji mam napisane tylko żeby co 50h kontrolować stan nie ma nic o wymianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4
Dnia 8.01.2020 o 15:46, wyrebski1 napisał:

A jaka jest przewaga redlic talerzowych nad stopkowymi oprócz ceny? Wiem, że się nie zatyka, ale jeszcze coś?

Wejdzie w kazda ziemie. Po kuku na ziarno tylko talerze po poplonie tez znacznie lepiej sieje. Zachodnie praktycznie tylko z talerzami a stare 20 30 letnich siewnikow ze stopkami w opor w ogloszeniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Mario5 napisał:

Co ile wymieniacie olej w przekładni bezstopniowej, czy w ogóle wymieniacie, jeśli tak to na jaki 10w30 jak w instrukcji czy inny? W instrukcji mam napisane tylko żeby co 50h kontrolować stan nie ma nic o wymianie.

Serwisant mi mówił, że co dwa lata taki jak w instrukcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Czy któryś z użytkowników powie mi czy trzeba warto dobrać komplet przedłużenia zaczepu dolnego i górnego do siewnika?? Jak na razie siewnik miałby współpracować z C-3603P. 


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Raczej nie bliżej ciągnika to będzie lżej podnosić gorzej podczepić ale stabilniej jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

No ja nie mam tych przedłużeń i ciężko zaczepić do mf-a 675 czy 3512 .Miejsca jest bardzo mało między kołem ciągnika a siewnikiem po prostu prze...ne aby się przecisnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Witam. Na jakiej zasadzie w siewniki agro masz sr250  ścieżki elektryczne działa zamykanie lejków? Bo nie mogę sobie tego wyobrazić. Co to jest na zdjęciu to zaznaczone? 

B9D4AE5D-CD1A-452E-8325-F4F2301EA277.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

 Ścieżki działają na zasadzie odłączenia kółek wysiewających. A to zaznaczone to chyba właśnie sprzęgło odpowiadające za rozłączenie 


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

    • Przez luk110
      Witam 
      Jest problem bo na sterowniku nie pokazuje sekcji
      Siewnik mam 5lat i nigdy po okresie przechowywania nie miałem takiego problemu a dzisiaj po podłączeniu sterownika nie pokazuje sekcji
       
      Przewody od kostki do sterownika sprawdzone i jest przejście 

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj