wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

krzysiek1979    328

Panowie jak wam się sprawują te siewniki ,a zwłaszcza z jednym talerzem? Potrzebuje 3 metrowego do tego sieżki elektryczne znaczniki ma hydrauliczne w podstawie .Sam nie wiem na co się zdecydowac redlica jest najtańsza ale talerzowy fajna sprawa tylko cena .Na obecną chwile 3 metrowy z ele. sci. plus redlica 1-no talerzowa ok 31 tys. brutto .Po nowym roku wszyscy posrednicy mówią o podwyżce 7% .Na 20 ha tylko zboza ew rzepak do tej pory byl poznaniak 2.7 co totalnie nie pasuje pod opryskiwacz zagarniacze ma kiepskie i na dzisiejsze czasy to już antyk a jedyną jego zaletą jest mała waga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Sam już nie wiem rozmawiałem z jednym dilerem co mi troche maszyn sprzedał i on mówi ze z jednym talerzem najwięcej się sprzedają .I takiego szczerze poleca .Pytałem także o siewnik UNI 3 metry ale powiedział że cena pod 50tys podchodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MIałem Acccorda z  jednym talerzem to szału nie robił. Kuzyn  ma Agro-masza i skrajne są  z jednym talerzem i  troche na nie narzeka,.

Kolega  za moją namowa,  kupił  z dwoma i jest zadowolony,  a jego sąsiad ma   z jednym to  po tamtym roku  zaczął narzekać  jak zobaczył jak  ten dwutalerzowy posiał, i jakie są wschody po nim, a  siali w miedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy ten siewnik na redlicach stopkowych daje rade w siewie bezorkowym? Mam zamiar kupić taki i w przyszłości planuje na najgorszych piaskach siać bezorkowo, wiadomo że na redlicach talerzowych byłby lepszy ale różnica w cenie duża. Oczywiście przed siewem było by przejechane gruberem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

NIe radzę, ale sieją,  tu przede wszystkim chodzi a słomę ktora na redlicy  zawiesi się i  zrobi rowek  ponad 6 cm i ziarno nie zostanie przykrytę. Nie zbyt to ciekawie wychodzi  i wyglada, są gorsze wschody/ Lepiej używkę np. z Amazonki  szukać za 20 kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja słomę zawsze z pola zbieram więc pozostaje tylko rżysko. A używki nie wezmę bo to na młodego rolnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tu już coś moąna myśleć  bez slomy, żeby tylko kombajn miał rozrzutnik plew to śmiał można siać.Pszenicę i jarę dość fajnie wychodzi, gorzej rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fmz56    0

Witam u mnie te same objawy wymieniłem skrzynie bezstopniową (serwis wysłał za darmo), ale nie wiele to zmieniło przy siewie bobiku czy pszenicy sieje pasami tj. 3 metry ok a drugie 3 metry  bardzo rzadko. Wygląda to tragicznie :(  Serwis ma to w d*pie twierdzi że to nie możliwe, dodam ze siewnik pracuje z agregatem talerzowym agromaszu. Kombinowałem już  ze wszystkim:  odchylałem kąt na śrubie rzymskiej między siewnikiem a agregatem ustawienia docisku redlic nawet ważyłem ile zboża z każdego otworu wysiewa. nie wiem jak usunąć tą usterkę. Łańcuch napędowy i wałki ok. Najgorsze jest to że sam zmienia normę wysiewy i to nawet o 30 % gdzie w rzepaku to wo gule porażka. Mój kolega ma też ten siewnik tyle ze sr 270 i ma to samo. Jedynym rozwiązaniem jest kupno "normalego siewnika" :(. Jeśli namierzyłeś problem daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

koledzy ma ktos siewnik agromasza redliczkowy z redliczkami zamontowanymi w 3 dlugosciach,chodzi o to czy nie bedzie sie mniej zapychał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem agromasza sr300. I mam pewien problem dzisiaj robiłem próbę kręconą i to co wyszło z próby znacznie odbiega od tego co jest w instrukcji. Chciałem ustawić wysiew owsu na 190 kg czyli skrzynie bestopniowo ustawiłem na 34, zasuwy na 1 ząbek od dołu, dźwignie den na 2, wszystko zgodnie z instrukcją sprawdzałem z 10 razy. I zamiast 190 kg jak w instrukcji wychodziło ok 130 kg. Próbe robiłem na 1 ar, 15,5 obrotów korby. Patrzylem czy jest ustawiony II bieg i jest. Z czego wynika tak duże odchylenie czy coś źle robie czy to problem z przekładnią bezstopniową i mam dzwonić po serwis. Szlak człowieka trafia już z tymi polskimi maszynami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

no i co z tego, że jest taki odchyłek. tabela pełni funkcję orientacyjną i nigdy nie będzie się pokrywać z tym co wychodzi na próbie kręconej, chyba że parametry nasion są standardowe, identyczne jak w fabryce gdzie robiono próby na danych nasionach, ale to tak jakby wygrać w totka. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

no ale czy taka różnica jest normalna, kiedyś sialiśmy poznaniakiem tylko wg tabeli i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Mi też własnie w sr przekłamuje to ustawienie z książki, bo na próbie kręconej wychodzi dużooo inaczej. Ogólnie jestem zadowolony z siewnika mam go od wiosny 2017. Mój zaufany diler mówi ze jedno talerzowy lepszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

ten typ tak ma , ta tabela jest bardzo mocno orientacyjna , wszystko trzeba ustawić po swojemu  a zanim to się zrobi to kręcę  tą  próbę po 4-5 razy , nie tak to powinno wyglądać ale no cóż .. pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz36    0

witam. posiadam siewnik agromasz sr 300 dwu talerzowy. Mam problem z zapychaniem się rurek ziemią gdy jest lekko wilgotna . Czy ktoś się boryka z takim problemem? Zaznaczam że siewnik ma redlice talerzowe proste.

Tabela też znacznie przekłamuje.

 

Edytowano przez lukasz36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Widze ze nie macie co robic z kasa takie wałki przy nowym sprzecie to ile trza by dac za takiego aby wszystko gralo ok 100tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

witam siał ktoś siewnikiem sr 300 talerzowy lucernę może jak tak to może wie jak najlepiej go ustawić i jakie wkładki włożyć. pozdrawiam

 

Edytowano przez koralgol18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Kupilem tez siewnik agro masz sr300 redlice stopkowe skrajne pojedyncze talezowe sciezki elektryczne..jeszcze go nie uzywalem bo sp6znili sie z dostawa prawie o 2 tyg..wyglada na pozadnie wykonanego...  Czytajac wasze opinie ze je7tescie z niego zadowoleni...malo jest z nim broblemow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich. Planuję zakup siewnika 3 metrowego do zboża. Jestem zainteresowany tym sr 300, ale czytając ten temat mam pewne obawy. Rozumiem, że za te pieniądze nigdy nie dorówna Amazone czy podobnym. Za wersję z redlicami stopkowymi, spulchniaczami i ścieżkami elektrycznymi mam zapłacić 22 tyś. Czy w podobnych pieniądzach znajdę coś lepszego? Mam też kilka pytań odnośnie agromaszu. Mam do wyboru 23 lub 25 redlic w dwóch lub trzech rzędach. Jak wy to widzicie? Były tutaj pytania o rzędy redlic, ale chyba nie było odpowiedzi. Czy redlice stopkowe mają takie klapki żeby się nie zapychały? Jeśli zadaję głupie pytania, przepraszam, ale do tej pory miałem poznaniaka 2,7 który przez 32 lata nie miał remontu, a ostatnio zaczął się wyłączać... Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Mam takiego sr’a stopkowy , tak ma z tylu takie klapki żeby się nie zapychały redlice , ja osobiście drugi raz bym go nie kupił wolałbym kupić np używane amazone w podobnych pieniadzach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mógłbyś rozwinąć? Co Ci najbardziej nie pasuje? Powiem Ci szczerze, że boję się kupić używany. Jak mi coś walnie w przekładni, to będzie lipa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19
Napisano (edytowany)

Dokładność wysiewu wszystko na oko , tylne grabki porażka moim zdaniem za sztywne  (chyba ze teraz robią inne) obsialem z 30 ha zaczęło rzucać siewnikiem luzy na łożysku w kole no i jak bys kupił nie zapomnij sprawdzić czy w fabryce dokrecili wszystkie śrubki 

Edytowano przez gr_rat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

    • Przez luk110
      Witam 
      Jest problem bo na sterowniku nie pokazuje sekcji
      Siewnik mam 5lat i nigdy po okresie przechowywania nie miałem takiego problemu a dzisiaj po podłączeniu sterownika nie pokazuje sekcji
       
      Przewody od kostki do sterownika sprawdzone i jest przejście 

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj