wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Jacekrol    32

czyli w agromasz zastosowano stare przekladnie bezstopniowe z poznaniaka 6? więc normy wysiewu powinien uzyskiwac takie same?

 

edit; wiadoma sprawa, uzaleznone jest to rowiez od rolek wec taka sama norma nie bedzie

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone

Redlice przypadkiem w poznaniaku i agromsz nie są takie same? w amazone dobrze to rozwiazali umieszczajac redlice bodajże w 4 rzedach (chodz i to pewnie ma swoje minusy)

 

Xawier jakie normy wysiewu dla rzepaku przewiduje agromasz. Czy przy rozstawie 12 cm mozna wysiac w granicach 2,5kg/ ha??

 

Co do rozstawu redlic a Nordstenie też mają to fajnie rozwiązane (kiedyś sąsiadowym siałem). Jeśli chodzi o rzepak to ja nie sieje go i nie wiem jak to wychodzi w rzeczywistości. W instrukcji obsługi jaką dostałem nie ma podanych w tabeli norm wysiewu tylko mają napisane że co drugą redlicę należy siać. W tym roku chce gorczycy trochę zasiac ale to myślałem żeby rozsiewaczem do nawozów i później kultywatorem przejadę bo za dużo i tak tego nie chce siać. Aczkolwiek jakby ktoś miał praktykę w sianiu drobnonasiennych to byłbym wdzięczny za podanie ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone

Redlice przypadkiem w poznaniaku i agromsz nie są takie same? w amazone dobrze to rozwiazali umieszczajac redlice bodajże w 4 rzedach (chodz i to pewnie ma swoje minusy)

 

Xawier jakie normy wysiewu dla rzepaku przewiduje agromasz. Czy przy rozstawie 12 cm mozna wysiac w granicach 2,5kg/ ha??

Ja teraz niedawno kupiłem ten siewnik i dostałem dwa zestawy zastawek do drobnych nasion. Jeden z dwoma szczelinami do gorczycy, a drugi z jedną do rzepaku i w tabeli jest wysiew wszystkimi redlicami. Co do zakresu wysiewu rzepaku to podają od 0,9 - 8,3 kg. a jak jest w rzeczywistości to się okaże jesienią jak będę siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

A widzieliście Panowie ten siewnik w wersji z redlicami talerzowymi? pojedynczy talerz z kołem dogniatającym wydaje się dobrym rozwiązaniem. Zastanawiam się nad kupnem bo stary poznaniak już się dawno zużył a firma ta jest kilka km ode mnie. Mam pługi i agregat od nich i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Czy któryś z kolegow spotkał się ze zmianą normy wysiewu w siewnikach agromasz, czytam że tam jest taka przekładnia jak w poznaniaku. A podczas romowy z dwoma znajomymi którzy mają sporo ziemi i mają poznaniaki (nowe 1 moze 2) to mówili że po ustawienie dla rzepaku normy wysiewu i po zasianiu około 2-3 ha siewnik sam im zmieniał tą normę (zmniejszał) co dopiero wyszło po wschodach tak więc teraz muszą sprawdzać co jakiś czas normę z jaką sieją. Ja akurat sieje narazie zboża ale zamierzam kupić taki siewnik i nie chciałbym wpakować się na minę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

glowno przyczyną sa wkladki do drobnych nasion, jezeli masz pomaranczowe dzwon do agromaszu przysla ci nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

witam,

Siewnik Agro-Masz SR300 na redlicach talerzowych mam od września ubiegłego roku. Posiałem nim zboża ozime ~10 ha. Mankament leży w tym ze ma nierówno rozłożone redlice. redlice wg producenta powinny być ustawione co 12 cm(12*25 redlic = 300 cm) a w polu wychodzi dwie redlice co 8 cm następne dwie wychodzą co 16-17 cm czyli coś w tym stylu

I I I I I I I I I I I I

Czy u waszych siewników też jest taki problem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Przyłączam się do powyższego pytania, + jak go ustawić do wysiewu lucerny[redlice talerzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

glowno przyczyną sa wkladki do drobnych nasion, jezeli masz pomaranczowe dzwon do agromaszu przysla ci nowe.

Co jest z nimi nie tak? Jakie powinny być? U mnie są dwa komplety z 1 i z 2 rowkami, oba pomarańczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

wspołczynnik tarcia i wymiar jest nie taki, zadzwon za darmo przysla Ci niebieskie, lepsze ale i tak te z jednym rowkiem są do d.

Ja w nadchodzacym sezonie rzepak bede siał dwurowkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Witam

Posiadam taki siewnik już dwa sezony. Co do siewnika to u mnie współpracuje z agregatem uprawowo siewnym agromaszu i na początek jeżeli agregat głębiej wpuścimy aby zarównać koleiny to na słabszych stanowiskach zostają koleiny od siewnika, już kombinowałem dorabiać coś z pręta żeby to trochę zagarnąć ale jeszcze idealnie nie jest. Większym problem jest to że zaniża (co najmniej mój egzemplarz) o jakieś 20 kg normę wysiewu zbóż wyliczoną z próby kręconej. już próbowałem różne wzory i nastawy i zawsze lipa.Jeśli chodzi o rzepak to w tym roku mi wysiał w miarę ok. Ogólnie siewnik dość ciężki i pewnie stąd te koleiny bo kółko się dość znacznie zagłębia. co do redlicy za kołem to według mnie spoko, ma swój docisk i jest ok. A teraz pytanko do użytkowników jak tam u Was z wysiewem w stosunku do próby kręconej?z jakich wzorów korzystacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sam szukałem tutaj opinii na temat siewnika Agro - Masz, więc teraz, już po zakupie, postaram się w miarę rzetelnie podzielić swoimi spostrzeżeniami. Siewnik kupiliśmy, mając bardzo dobre doświadczenia z agregatem uprawowym 4,2 metra oraz gruberem na zabezpieczeniu sprężynowym również Agro - Maszu. Nie jestem pracownikiem bądź dilerem tejże firmy, nie zamierzam też tutaj nikogo przekonywać na siłę bądź wykłócać się z jakimś przedszkolakiem, że z siewników to tylko Pottinger, Kuhn czy Horsch :) Na pierwszy rzut oka siewnik robi bardzo dobre wrażenie, wykonany jest niezwykle solidnie (wg tabliczki waży 620 kg) i wyjątkowo estetycznie (niesamowita dbałość o szczegóły, znakomita powłoka lakiernicza). W zasadzie nie ma się do czego doczepić. W ogóle Agro - Masz w robieniu maszyn osiągnął bardzo wysoki poziom. Dużo czytałem opinii na AGROFOTO na temat wykonania maszyn spod znaku jaskółki... Nie ulega wątpliwości, że jeszcze jakiś czas temu miały one sporo niedociągnięć, ale teraz są to maszynki wykonane naprawdę rewelacyjnie. Cenowo są dostępne naprawdę dla większości rolników, wykonane bardzo solidnie, np płaszcz wieżyczki 3-punktowego zawieszenia w gruberze i agregacie uprawowym wykonany jest wzorcowo, nie ma możliwości uszkodzenia nawet w przypadku pracy z bardzo silnym traktorem i wariatem za kierownicą. Wracając do tematu. Wczoraj siałem pszenicę Muszelkę. Nie robiłem próby kręconej, ustawiłem go wg tabeli, znajdującej się pod klapą. Siewnik wysiał przygotowaną ilość materiału siewnego, nie było wielkich odchyleń, bardziej martwi mnie susza, która zafałszuje na pewno poprawność wysiewu:) Na plus siewnika należy dodać: masywne schodki z podestem, szeroką skrzynię załadunkową z kratą, klapę na siłownikach gazowych, hydrauliczne znaczniki, centralny i indywidualny docisk redlic, masywną konstrukcję zagarniacza, który pięknie wyrównuje pole i prostotę obsługi. Jedyną wadą jest sprzęganie z ciągnikiem, gdyż jest mało miejsca dla zaczepiającego ( u mnie pracuje solo z c 360, gdyż liczne gliny nie pozwalają na siew zestawem uprawowo-siewnym, który za wiele by tu nie zdziałał). Na koniec muszę zaznaczyć, że cieszy, kiedy w pełni polska firma potrafi robić tak fajne maszyny, dostępne dla przeciętnego rolnika. Ps Ostatnio zadzwoniłem do Agro - Maszu o 'pierdółkę' do grubera...Na drugi dzień rano kurier bezpłatnie przywiózł paczkę z tym, o co prosiłem:)))) Aż dziwne, że to możliwe w tych czasach:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

tomektroszynski te 620kg to masa siewnika z redlicami stopkowymi?

 

A jak sie sprawują w ogóle te siewniki z redlicami talerzowymi? Jak te redlice zagłębiają sie w glebę na cięższej ziemi? Ostatnio na agroschow oglądałem ten siewnik i zadziwiła mnie grubość talerzy redlic ok 5-6mm, które mogą miec problemy z zaglębianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomektroszynski te 620kg to masa siewnika z redlicami stopkowymi?

 

A jak sie sprawują w ogóle te siewniki z redlicami talerzowymi? Jak te redlice zagłębiają sie w glebę na cięższej ziemi? Ostatnio na agroschow oglądałem ten siewnik i zadziwiła mnie grubość talerzy redlic ok 5-6mm, które mogą miec problemy z zaglębianiem.

Tak, 620 kg waży siewnik z redlicami stopkowymi, przynajmniej tak wskazuje tabliczka:) Myślę, że nie będzie problemów z zagłębianiem się redlic talerzowych, siewnik ten ma naprawdę solidny docisk. Tylko zastanów się dobrze czy naprawdę potrzebujesz takich redlic, bo często rolnicy decydują się na nie, mimo, że stosują tradycyjną uprawę płużną, co wg mnie mija się z celem. Jakby nie patrzeć, jest to większy koszt zakupu, więcej elementów mających kontakt z ziemią, czyli teoretycznie więcej rzeczy, które mogą ulec awarii. Ale o tym trzeba już zdecydować samemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jestem pewny co do redlic talerzowych, juz trzeci rok sieje siewnikiem z takimi właśnie redlicami, i na moje ziemie jest to najlepsze rozwiązanie. zakup siewnika planuje w troche dalszej przyszłosci, ale juz sie rozglądam, i nie wiem czy c-360 da rade z takim siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny co do redlic talerzowych, juz trzeci rok sieje siewnikiem z takimi właśnie redlicami, i na moje ziemie jest to najlepsze rozwiązanie. zakup siewnika planuje w troche dalszej przyszłosci, ale juz sie rozglądam, i nie wiem czy c-360 da rade  

C 360 spokojnie daje radę, zarówno z uciągiem, podnoszeniem, jak i stabilnością na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Też oglądałem ten siewnik na Agroshow z redliczkami talerzowymi bo szukam siewnika 3m do 360 i w mojej ocenie jest on już dość ciężki dla tego ciągnika (z redliczkami waży mniej), mogą się pojawić jakieś problemy przy podnoszeniu pełnego siewnika. Kolega ma siewnik z redliczkami, czy ktoś może sieje takim z talerzykami 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ktoś użytkuje ten siewnik na agregacie innym niż z Agro-Maszu? Chodzi mi głównie o możliwość udźwigu hydropaka (zwłaszcza na jednym siłowniku). Bo jak tak patrzę, to te polskie siewniki dość ciężkie są. Sam siewnik podniesie ale całej ładowności skrzyni się nie wykorzysta. Trochę lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam czy ma ktoś agregat z siewnikiem nadbudowanym SN300t Agro-masz, zastanawiam się nad kupnem i ciekawią mnie opinie. Od jakiegoś czasu Agro-masz uciekł wszystkim polskim firmom dużo do przodu, bardzo nowoczesne stanowiska pracy, kontrola jakości na najwyższym poziomie. Firma może pochwalić się sprzedażą poza nasz kraj, ostatnio trafiłem w internecie na ogłoszenia na stronach zagranicznych. Większość użytkowników posiadających maszyny Agro-maszu wypowiadają się pozytywnie ale jeszcze nie czytałem o tym siewniku nadbudowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie wiecie jaka i ewentualnie od jakiego siewnika przekładnia w nim siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj