wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

kkuba    5

Przyjrzałem się tym kółkom i domyślam się że chodzi o te bolce w tych nawierconych otworach? Całkiem je wybić czy tylko troche?post-56613-0-13746500-1454429802_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Tak chodzi o te bolce. Wybić je trzeba mniej wiecej do połowy i z tego co wiem całkiem ich nie wybijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Koledzy a siał ktoś nim trawe? Zastanawiam się jak mniej więcej go ustawić. Próbe kręconą i tak zrobię ale byłoby łatwiej znać orientacyjne jego ustawienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Ja właśnie zakupiłem siewnik z redlicami stopkowymi i się okazuje, że redlice nie są w poziomie. Środkowe są niżej a boczne ok 5 cm wyżej. Redlice układają się w kształcie banana. Serwis mówi że tak mysi być i że to nie jest wadą, ale wg. mnie to zboże będzie siane na różnej głębokości. 

Czy ktoś z użytkowników spotkał się z czymś takim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

U mnie jest raczej na odwrót. Jak siałem po kukurydzy to właśnie tak ok 3 skrajne z każdej strony się najbardziej zapychały.

Nie mam go jeszcze ustawionego.

Jak macie u siebie ustawione np. docisk redlic. U mnie na skali strzałka w dół jest na niecałe 3,5, a sprężyna na 2.

Mam siewnik na stopkowych redlicach i skrajne talerzowe, które są na max. naciągnięte tą sprężyną.

 

 

O co chodzi z tym 1 i 2 biegiem? Gdzie się to przestawia?

 

Edytowano przez maroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Kolego maroko, fabrycznie skrzynia jest ustawiona na drugim biegu i jest to wysiew normalny. Na pierwszym biegu jest wysiew zmniejszony, aby przestawić trzeba z prawej strony łańcuch przełożyć na zębatkach.
Kolego grzes654, najważniejsze pytanie do czego chcesz go ustawić? Najlepiej jest wykonać próbę kręconą, wtedy masz pewność na ile jest ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam, posiadam siewnik Agro Masz SR 300 na redlicach stopkowych, skrajne talerzowe, pracuje solo z Mtz82. Spisuje się bardzo dobrze, wysiewa praktycznie tyle, ile wychodzi z próby kręconej. Pomimo swojej wagi oraz dużej skrzyni nasiennej, nie topi się na "piaskach" i nie pozostawia kolein. Spulchniacze śladów ciągnika robią dobrą robotę, jedynie do czego mogę się doczepić, to zagarniacz. Palce zagarniacza chyba są z jakiegoś słabego materiału, bo po zasianiu 9 ha zostały w nierównych odległościach od siebie, przez co na polu pozostają małe "redliny". Poza tym reszta elegancko działa- znaczniki hydrauliczne oraz ścieżki mechaniczne.

Odnośnie ścieżek. U mnie był taki problem, że fabrycznie oczka wraz z przesuwającym się w nich prętem były zbyt mocno spasowane i nie było możliwe załączenie ścieżek. Pomost jest bardzo solidny, schodki zapewniają wygodny załadunek siewnika. 

Tyle jeśli chodzi o opinię na temat tego siewnika, a teraz pytanie.

Czy siał nim ktoś groch? Jakie są ustawienia? (ustawienie den oraz zastawek, czy wysieję zwykłymi rolkami do zboża oraz przybliżone ustawienie skrzyni przekładniowej).

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nienowy    0

Redlice mama stopkowe. Ok dam znać.

Bardzo proszę o informację jak radzi sobie Ursus 3512 z siewnikiem SR 270 z pełnym zasypem zbiornika? Czy podnosi przód ciagnika? Jakie opinie po kilku miesiącach uzytkowania? Wady, zalety? Dzięki za szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

co do zagarniaczy, to już nie raz o tym pisałem - w SR fabrycznie ustawione są pod najmniejszym możliwymkątem, powiększcie kąt ich natarcia na glebę tak jak jest fabrycznie ustawione na SN i będzie dobrze a tak to ich końcówki idą w górze i efekt jest słaby, szczególnie na nierównej powierzchni.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alucard    0

Witam. Mógłby ktoś wspomóc informacją, jak odpowiednio ustawić siłę docisku kół kopiujących i redlic do siewu rzepaku? Egzemplarz z redlicami talerzowymi pojedyńczymi, to jego pierwszy sezon i trochę jestem zielony. Zdjęcia przedstawiające ustawienie pomogłyby najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na rzepak kola kopiujace ustawiam prawie mx na dol rzeby dobrze przycisnely ziarno ale redlice znowu jak najplyciej rzeby plytko posiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wlasnie jak macie ustawione glebokosc i docisk redlic?  u mnie jakiej glebokosci bym nie ustawil i tak chyba sieje on jak chce

i wysiew rozni sie od proby kreconej, tez tak  u was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

na piasku ciężko ustawić głębokość bo redlice dużo waza i pod własnym ciezarem sie zapadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Witam, mam pytanko: co lepiej kupić? Nowy Agromasz SR300 redlice stopkowe czy używany amazone D8 również stopkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

Koledzy pojawił się problem z sr 300. Dzis rano zasypałem pszeniczkę do zbiornika, wykręciłem próbę i wyszło idealnie. w czasie pracy zauważyłem ze jakoś dziwnie mało wysiał w stosunku do obsianych hektarów. kolejny raz wykręciłem próbę i zauważyłem ze rolki wysiewające przez pól obrotu kola się obracają potem pół obrotu kola stoją i tak na przemian. ewidentnie problem z przekładnią, cze ktoś  miał podobny problem? co mogło się zepsuć?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
podjadacz    18

chciałbym siać kukurydzę tym siewnikiem rozstaw wszystko pasuje jak sprawdzałem ale mam pytanie jak go ustawić żeby ziarno starczyło 34kg/ha max 40kg na hektar

jak bym chciał dodatkowo próbę kręconą zrobić ile razy trzeba kręcic ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie wiem czy takim siewnikiem uda ci sie wysiać kuku w takiej ilości. Próba kręcona to 15,5 obrotu korby na 1a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agro-Masz ładnie sieje kukurydzę, wschody miałem w tym roku bardzo ładne, siałem 7 lejkami w rozstawie około 50 centymetrów, wysiew około 30 kg/ha. Sprawdzę numer i postaram się napisać w najbliższym czasie, gdybym zapomniał, napisz kolego na priv.

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

10-13km/h do tego agregat talerzowy przed siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

@tomektroszynski problem taki że nie można napisać do Ciebie PW jakiś błąd jest


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

    • Przez luk110
      Witam 
      Jest problem bo na sterowniku nie pokazuje sekcji
      Siewnik mam 5lat i nigdy po okresie przechowywania nie miałem takiego problemu a dzisiaj po podłączeniu sterownika nie pokazuje sekcji
       
      Przewody od kostki do sterownika sprawdzone i jest przejście 

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj