Zaloguj się, aby obserwować  
johnyrs

Case CF80 powoli podnosi heder

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johnyrs    21

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum (od dawna czytam ale pierwszy raz pisze) posiadam kombajn Case cf80. W zeszłym sezonie powoli podnosił heder ale w tym roku bardzo bardzo powoli ok 1 min od ziemi do full . Zacząłem szukać przyczyny i doszedłem do rozdzielacza i elektrozaworów. Nie wiem jak sprawdzić czy dobry. Ale w momencie podnoszenia ściągnąłem przewód z jednego z elektrozaworów i założyłem z powrotem i w tym momencie heder zaczął się podnosić z bardzo dużą prędkością ale nie dało się go zatrzymać, musiałem zgasić kombajn. Natomiast gdy ściągnę ten przewód i naciskam w górę to heder opada dlatego sądzę że wina jest gdzieś tutaj, ale co?

Czy elektromagnes? Czy sterowanie jakieś? Proszę o pomoc .

 

Pozdrawiam - debiutant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wepnij w przewód jakąs żarówke zamiast tego elektrozaworu i sparawdzaj kiedy pojawi sie na nim napięcie. Jeśli napięcia pojawiają sie zgodnie z tym jakie operacje wykonujesz w kabinie to znaczy że elektrozawór. a Jeśli napięcia są jakieś dziwne (miernik by sie przydał) albo pojawiają się w jakiś dziwnych okolicznościach to znaczy że sterowanie zaworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Mam miernik ale umiem się nim obsłużyć bardzo podstawowo - sprawdzić napięcie jakie jest? czy w ogóle jest? A powinno być impulsowe czy stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Byłem przy kombajnie ten zawór który odłączałem i podłączałem to jest główny i na nim świeci żarówka cały czas aż nie wyłączę hydrauliki, z tyłu rozdzielacza są dwa elektrozawory na których cały czas jest napięcie ok 10volt a gdy przyciśnie się przycisk do góry na jednym podnosi się do 25V i analogicznie na drugim gdy naciska się opuszczanie. Dziwne jest trochę to jak mierzyłem miernikiem przewód od elektromagnesu od opuszczania i nacisnąłem podnoszenie to podnosił szybciej ale takimi "skokami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

No ale jak odłączę przewód od gł. elektrozaworu i przyłączę z powrotem na przyciśniętym guziku podnoszenia to podniesie bardzo szybko ale nie chce się w tedy zatrzymać. A oleju jest 3/4 baniaka. Martwi mnie to napięcie 10V podczas gdy nic nie naciskam.

Edytowano przez johnyrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

To może podłącz do zaworu napięcie robocze instalacji z akumulatorów bez żadnego komputera i zobacz co się będzie działo a może jest możliwość zamiany przewodów elektrycznych np od podnoszenia motowideł albo wysuwania motowideł to może wtedy będzie więcej wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam wszystkich

Można zakończyć ten wątek - w tym kombajnie zawsze jak jest awaria to jakaś "pierdółka". Okazało się że rezystor (potencjometr) na podajniku hedera jest uszkodzony, po odpięciu wtyczki działa dobrze, ale nie ma ograniczenia podczas podnoszenia, po prostu trzeba wcześniej puścić przycisk podnoszenia. Nie wiem ile kosztuje nowy ale jutro zamawiam.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za podpowiedzi.

 

P.S.

Ten rezystor to urządzenie wielkości pudełka zapałek, tuż za kołem z lewej strony i są do niego przymocowane dźwigienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Wiem. Że temat zamknięty ale dodatm tylko bo mam taki kombajn od ośmiu lat że w podłokietniku (w zależności od wersji) jest komputer z wyświetlaczem w którym mozna ustawić wszystkie przepływy oleju na podnoszenie/opuszczenie hederu, podnoszenie/opuszczenie motowideł. I ja też tak miałem od nowego że za wolno podnosił i było trzeba zmienić tylko ustawienia i wszystko było ok.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid34435
      witam mam dylemat mam okazję kupić kombajn z hederem składanym i nie wiem jaki wybrać składany czy zwykły proszę o pomoc.
    • Przez dziki97
      Witam przymierzam się do zakupu rozdzielacza stało ciśnieniowego do Pilmet 2000 l 18 m, nie wiem jakiego typu wybrać w grę wchodzi pilmet za 400 zł, podróba araga za 580 https://allegro.pl/rozdzielacz-5-stalocisnieniowy-zawor-opryskiwacz-i7756032717.html lub https://allegro.pl/rozdzielacz-fermo-5-sek-stalocisnieniowy-biardzki-i7396002307.html. Używacie któregoś z nim, jaki polecacie ???
    • Przez michalnh
      Witam,
       
      Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?
       
      Z góry dzięki za info.
    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów, pojawił się problem z podnosnikiiem w t25, żeby podnieść coś cieższego trzeba mocno gazowac i trzymać dźwignię rozdzielacza w górze. W czym może tkwić problem? O czego zacząć szukać czy wina leży po stronie pompy czy rozdzielacza.
    • Przez artur04c
      Witam, potrzebuję przedni napęd lub układ planetarny przedniego napędu ewentualnie krótszą pochwę napędu (lewą) jak się nie znajdzie to chociaż 3x satelity i rozdzielacz hydrauliczny na 3 sekcje, najlepiej warmińsko-mazurskie, ewentualnie poza jak się nie znajdzie. W razie pytań proszę o pisanie pod tym postem lub pv. Pozdrawiam. 
      ps. co do rozdzielacza to mam pytanie, otóż czy w garażowych warunkach da radę samemu wymienić uszczelniacze? Ponieważ mam 2 sekcyjny i cieknie i został zakupiony 3 sekcyjny i tak samo się z niego cieknie. Nie z każdej sekcji, ale cieknie, Chciałem do 2 dołożyć 3 z 2 rozdzielacza, ale jest inny typ i nie pasuje. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj