Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buhaj0200    0

witam ma zamiar kupic plug 5skibowy obrotowy doradcie mi jaki da radze zetor z 5 obrotową? zetor fortera135 140km

Edytowano przez buhaj0200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalkucza    4

no ja ci powiem pociagnac napewno pociagnie bo oralem 5 skibowym z uni ale zagonowym to bez problemu szedl ale kupilismy teraz 4 obrotowa vogel&noot na letkiej ziemi to go nie czul mamy tez ciezkie ziemie lazowka powinien isc z nim takze tak to sie ma z 5 powinien isc podniesc tez powinien takze nie wiem jak z obrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Ja bym proponował 4 z największymi skibami jak to, bo po co się męczyć z 5 obrotową jak można szybciej 4 zaorać. Głównie chodzi o obrót, jaka jest jego masa z pełnym twoim dociążeniem?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

5 obrotowa to nie jest za duzo dla niego, ciagnik nie jest za krotki?? jaka masa ciagnika?

ja mam Krone 4x 50 na resorze i ciagam MF 135 koni i mysle ze to wystarczy zeby ciagnika nie przeciazac i samemu sie nie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja też bym bym polecił 4 skiby....

Ciągnik na tylko 4 cylindry jest dosć krótki i stosunkowo lekki jak na tak duży pług mysle ze to nie potrzebne odciążanie tuza i hydrauliki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

zetor to nie ursus szkoda ciagnika,lepiej 4 skiby i sie nie meczyc przy nawracaniu itp.

a wgl jakie masz ziemie jak gliny czy gorzyste to juz wgl. zapomnij ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

fergusoński ma racje zetor to nie ursus lepiej kupić 4 z największymi skibami i się nie męczyć przy nawracaniu

Edytowano przez patryk255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

podejrzewam ze jak bys kupil taki porzadny masywny 5 obrotowy to wgl. bys go nie podniosl a jak juz to zamias pluga to przÓd do gory;)

Edytowano przez przemrolnik

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

ja zetorem 7340 podnosze 4 obrotową przod podrywa przy ruszaniu ale ja dałem 100kg na przod to już nic nie podrywało obraca spokojnie nic nie szarpie

5 pług ale na kole podporowym do transportu żeby podnośnik nie cierpiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

Kolega ciąga obrotówkę 5-cio skibową Forterrą 11741 - ale ta ma 6 cyl i ładowacz TL260. Bez ładowacza przód się podnosi. No i ten pług to Ibis 5x40 na kołku - też nic wielkiego, tak że do 4cyl co najmniej z 800kg na przód na tuza. Ale Lepsza będzie dobra 4...

 

 

@wojoch7340

 

Ja Zetorem 7245 też orałem Huardem 4x40 i przodu na nawrotach nie podrywało. Ale to nie jest pług do tego ciągnika...

 

 


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przy 5 skibowym pługu to będzie męczarnia jeśli chodzi o stabilność.

Dla porównania DF M620 z 5 skibowym Kvernelandem i na przodzie 0,8-1t obciążenia i za stabilnie nie wygląda, ale pług też jest duży.

5 skibowego na małej lekkiej ramie nie kupisz, jedyna rozsądna opcja to szeroka 4'ka i wtedy w każdych warunkach sobie orzesz a nie męczysz się z ciężkim klamotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lepiej 4 obrazany kvernelanda kupić :D 5 skibowym to go zarżniesz na ciężkich ziemiach a na lekkich to powinien dać rade a 4 obracany to do każdej ziemi będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I do tego wał cambella i masz elegancką pracę na polu wykonaną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

o własnie 4 skibowy pług na szerokich i do tego dobry wał, będzie Tobie się lepiej pracować, w gruncie rzeczy zrobisz prace szybciej, no i oczywiście kapitalka zetora przedłuży się o parę lat :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

a Ja smiało stwierdze że Zetor da rade z 5-skibowym ale pod jednym waunkiem, ze bedzie to plug półzawieszany...

Edytowano przez wojcik1207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Też słuszne stwierdzenie, ale czy warto dopłacać za półzawieszany i tracić na zwrotności na uwrociach?

Teraz jeszcze trzeba uwzględnić wielkość i kształt działek na jakich ma ten zestaw pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

dlaczego co nie którzy nie rozumieją tego że zamiast 5 lepiej 4 o wiele praktyczniej ,może i pare razy więcej przejazdów ale co z tego jak lepszy komfort i traktor w lepszym stanie.......

a tak wgl. to ile masz HA że potrzebujesz 5 ?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

albo 4 + 1 wtedy na lekkich ziemiach będzie mógł sobie robić 5 a na cięższych jak mu będzie ciągnik zdychał 4 i wtedy sobie porówna jaki wariant lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemek256    13

A komu się będzie chciało korpus zdejmować w takim pługu...

Kverniego np es95 z Packo ustawić na 2 metry i czego więcej potrzeba. Latał sobie będzie spokojnie z nim.

Zawsze można się rozejrzeć za czymś typu 4x55...


It's My Life...
 

JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

patryk255 w sumie dobry pomysł lepiej jak już tak bardzo chce 4+1 i ewentualnie może jedną ściągnąć:) ale to i tak na moje mija się z celem...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

i tak zrobi jak będzie uważał za słuszne nikt za niego tej decyzji przecież nie podejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no tak ale po to jest to forum by się dowiedzieć rzeczy których się nie wie więc skoro tyle odp. jest że 4 skibowy to coś w tym jest...:)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Porządnej 5 zawieszanej to od ziemi nie oderwie. Sąsiad chciał kiedyś vogel- nota przestawić na podwórzu fortą 125 i nawet nie drgła. 5 skib na zebezpieczeniu będzie ważyć ponad 2 tony i mieć koło 5 metrów długości. A ta czwórka z filmiku to zabiera tyle co 2 skiby 55, więc poco tyle tego targać a następnie orać na 1,2 metra. No chyba żeby sąsiadowi pokazać że na 4 idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

PAWELWLKP święta racja:) czy to nie szkoda ciągnika na takie "popisy sąsiadowskie":D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj