Skocz do zawartości
kurde5

Butelka 5l do wlewów po przemieszczeniu trawieńca.

Polecane posty

kurde5    7

Witam, weterynarz mówił że jest butelka 5 litrowa do wlewów wody po przemieszczeniu trawieńca. Gdzie to można kupić? bo weterynarz nic nie powiedział :(

PS.Możliwe że był taki temat ale nie znalazłem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwykła butelka, tylko z długą szyjką, w jakich kiedyś wina były, teraz też idzie kupić winko w butelce z długą szyjką - zawartość przed zabiegiem możesz wypić. :P

Wiadomość z agroFakt.pl

aster453    24

dokładnie jak poprzednicy na cho...rę Ci duża butla każda inna jakich pełno masz pod ręką

Meg5    344

Ja używam takiej plastikowej litrowej butelki od calcium 120 ,jest to bezpieczna butelka i bardzo trwała lub trochę mniej fajna butelka od multi drink farmer też litrowa . Używam tych butelek często do wykonywania wlewek z glikolu itp. po wycieleniu .

agromatik    175
http://www.sklep-gre...oducts_id/10972 Kiedyś podejrzałem u weta dozownik oparty na budowie tego z linku zrobiony z gumowego miękkiego węża, który w części lądującej w pysku, wzmocnił rurką z PCV i 5 litrowego plastikowego kanistra z wyciętym częściowo dnem. Kanister wiesza się powyżej łba krowy, sondę do pyska i wlewa płyn. Edytowano przez agromatik

ursusy    16

Jeżeli przemieścił się trawieniec to niema sensu jej dalej trzymać...

Co weterynarz powiedział na temat tego trawieńca że da się to jakoś zaleczyć czy coś takiego???

JA miałem taki przypadek rok temu i weterynarz poradził krowę sprzedać dopóki była jeszczę na chodzie... Oczywiście da się to zrobić operacyjnie alę koszt operacji około 800 zł Jest ryzyko że krowa nieprzeżyje, wtedy 800zł i krowa w plecy...

danielhaker    803

U mnie były 2 razy przypadki że dwie te same krowy miały po operacjach kolejny raz przemieszczenia (po następnym ocieleniu). W operację czasami lepiej się nie pchać bo nawet i po niej krowa może wracać do zdrowia dłuższy czas. Wychudnie, mleka nie da i wraz nie będzie jej sensu trzymać.

Weź sobie zwykłą butelkę i też wlejesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się