andrew

Fendt Trisix

Polecane posty

artur21    0

tutaj chodzi o przeznaczenie tego traktora( Fendt Trisix) a nie czy sie podoba czy nie, ten traktor kierowany jest na pewno do specyficznego rolnika a nie do większości polskich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
aleś walła mi to on sie podoba jest całkiem całkiem -może mić skręt jak czołgi np. jedna strona hamuje a druga popyla dookola niej :rolleyes:

jak czołg hehehe ;) dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam kolegów!

Cóż widziałem na żywo to "cudo" koledzy i powiem tak Fendt osiągnął to co zamierzył i czego dobitnym przykładem jest nasze forum a więc mówimy o nim, wręcz sprzeczamy się i wychwalamy prym wiedzie tutaj kolega MF2007(jakoś takie to podejrzane). Panowie logicznie biorąc w produkcji pewnie tego ciągnika nie będzie. Po pierwsze konstrukcja nie przeszła testów polowych, nie wiemy o zachowaniu na drodze nic. Co do sprawności w polu to moim zdaniem pomyłka totalna, po drugie rynek dużych modeli należy do CASE, JD, Challengera i to są najważniejsi gracze na rynku. Zgoda że gąsiennice to drogie rozwiązania ale mające szereg zalet i wykorzystywane przez tak duże gospodarstwa gdzie wydatek 30-50 tys na gąsiennicę to nic wielkiego. To że zrobił to Fendt to o niczym nie świadczy że jest to rozwiązanie super. Trzeba przyznać że inżynierowie Fendta mają wyobraźnię i wiedzę że wogóle dało się coś takiego zrobić i za to należy się im uznanie i szacunek. Tak więc reasumując ciekawe, można o tym porozmawiać ale nie ma się co kłócić i zachwalać że to coś super rewelacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Widze, że nikt nie widział tego fimiku do którego link zamieścilem

Wasza strata

MCKYLO

Gdybyś zobaczył ten filmik to byś wiedział, że ten ciągnik przeszedł testy polowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego no z całym szacunkiem co się tak czepiasz i bronisz tego Fendta. Masz kolegę u Korbanka czy sam tam pracujesz?! Filmik obejrzałem i mogę go ocenić w kategorii ciekawostka nic specjalnego. A skoro 1,45 czasu bo tyle trwa filmik oceniasz jako testy polowe to daruj sobie takie kwestie to świadczy tylko o Twoim braku wiedzy i wyobraźni co oznaczają testy polowe no chyba że się mylę. Więc podaj ile godzin przepracował ten ciągnik, ile spalił paliwa, poziom hałasu w kabinie, rozmiary opon itd itd tym zajmuje się sztab inżynierów i naukowców do których mi daleko jak daleko mi do oceny tego ciągnika co zresztą mówiłem w poprzednim poście że ukłon w stronę inżynierów Fendta za kreatywność i pomysł. Uważam że dalsza polemika na ten temat jest bezsensowna więc tyle moich wywodów na ten temat.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ja bronie Fendta bo widze, że wszyscy mają jakąś niczym nie uzsadniona manie ciągników JD.

Chce poprostu żeby była równowaga i żeby nikt nie pisał nieprawcziwych informacji na temat Fendta.

Poprostu lubie Fendty i tyle. Nie wolno mi?

Przecież wiadomo, że ten filmik nie przedstawia wszystkich testów polowych tylko ich urywek(Ty twierdziłeś, że wogóle nie przeszedł testów polowych), a pozatym chyba Fendt sie troszke zna na tym jak zrobić ciągnik więc nie ma obaw, że wszystkiego nie dopracowali.

Rozmiar opon ma 650/65 38.

Masz prawo do swojego zdania tak samo jak ja do mojego

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak tu wszyscy dyskutują o tym Trisixie z marnymi trzema osiami i pięciuset paroma konikami na pokładzie a nikt nie zauważył że w tym samym czasie (a nawet wcześniej) pojawiło się coś takiego jak DTU T 860-600 KM i osiem a nie jak u Fendta sześć kół -no tak -problem tkwi zapewne w nazwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Tak tu wszyscy dyskutują o tym Trisixie z marnymi trzema osiami i pięciuset paroma konikami na pokładzie a nikt nie zauważył że w tym samym czasie (a nawet wcześniej) pojawiło się coś takiego jak DTU T 860-600 KM i osiem a nie jak u Fendta sześć kół -no tak -problem tkwi zapewne w nazwie :P

@Jaro a mógłbyś nam pokazać tego DTU T 860 ?? Może jakiś link czy cuś, chętnie obejrzymy ;)

 

A już znalazłem...to coś takiego

 

http://www.landtreff.de/album_showpage.php...ode=prev#TopPic


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Ciekawy ciągnik ten DTU T 860 tylko, że male kólka ma (600/70R30 lub 750/65R26) i strasznie długi jest, a to nie wróży dobrej zwrotności.

Trisix by mu dokopał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Średnica zawracania to raptem 17,5 m i zdziwiłbym się gdyby Trisix mu dokopał-silniczek też niczego sobie 15,9 l pojemności (może być zasilany także czystym olejem rzepakowym)-według testów uciąg nie ustępuje ciągnikom gąsienicowym o tej mocy (600 KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Każdy silnik diesla można zasilać czystym olejem żepakowym przy odpowiednij instalacji(820 Variogreentec lub zetor, który też opracował podobne rozwiązanie).

Moim subiektywnym zdaniem DTU T 860 to zawalidroga chociaż trzeba przyznać, że ciekawy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

Nawet fajny ten DTU wygląd może ma i lepszy od fendta trisix ale pracowac to bym raczej wolał fendtem ten komfort i wogole ..... ale kto wie moze i ten dtu jest prosty i szybki w obsłudze jak fendt!!!

A tak wogóle to mam pytanie wie ktoś moze jakiej pojemnośc jest ten MAN pod maska fendta??

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Wydaje mi się, że fendt będzie miał dużo mniejszy promień skrętu od tego potwora. Maszyny na trzech osiach mają pierwszą i ostatnią oś skrętną co powoduje, że mogą zawracać się prawie w miejscu.

Co do wykorzystania Fendt'a Trisix to większość polskich rolników może o nim pomażyć i tyle, znajdzie on zatrudnienie na 500 lub więcej ha, inaczej w żaden sposób na siebie nie zarobi. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Jak na Fendt`a t wielkie posunięcie ku technice traktorów przegubowych, choć wg. mnie jakoś im to nie wyszło (jak mały kapiszon). Wyglądem nie przypomina trakrora tylko czołg (choc i je używano poi wojnie w polu), ale ten przedni podnośnik to chyba dla picu lub do transpotu jakichś mniejszych maszyn... Tą trzecią oś to chyba dodali by ich nie pomylić z modelami przegubowymi CASE`a.

Pozdro l..l_


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Garść informacji, które udało mi się znaleźć w necie:

- napęd jest przekazywany za pomocą, aż dwóch przekładni Vario

- ma 7,61 m długości i 2,75 szerokości

- ABS w opcji (chociaż JCB też są w ten układ wyposażone)

- został oficjalnie dopuszczony do ruchu po autostradach (jako chyba pierwszy w historii)

- posiada niezależne zawieszenie każdego z kół

 

Ogólnie to chyba tylko poduszek powietrznych brakuje i funkcji oświetlenia drogi do domu - Folow Me Home, jak już pod domem zaparkujemy wieczorem po całodziennej pracy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turbino    0

Tak wam powiem,korbanek już rok temu wymysilił fendt trisix na gołsienicach.A propo to na bednarach był taki trisix na gołsienicach i spisuje się siwietnie bo nie zapada się w żadne błoto i ciągnie wszystkie maszyny np.http://www.joskin.com/images/gamme_transport/gd/transcargo_3.jpg w błocie i nawet nie staje , a joskin jest zaladowany po same końcówki bort a błato jest takie że kół w joskinie nie widać.Trisix ma dwie skrzynie z 900. :(:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was pisze, że kupić można STX.No tak ale ten cały STX oklepany jest jak najnowszy passat.Wiadomo,że nie nadaje się do małych gospodarstw. Nie kupuje się takiej maszyny by stała i to nawet w polu.Słyszał ktoś o reklamie. No właśnie.Był w Polsce użytkowany przez kilka kombinatów.Chwalą sobie bardzo dobrze.Owszem kosztuje dużo ale wiadomo jest na pewno,że w większości jak przejedzie każdy się obejrzy.A taki Case tylko fajny bo ma gąsiennice.Gąsienice to mam w Claasie Lexionie 770 TT i są one po to by maszyna nie tyle co ładnie się prezentowała a dbała o strukturę gleby.Jak stać cię na odmienny traktor to i na dobre technologie.Dlaczego każdy woli 10 letniego trupa z zachodu od 1 rocznego krajowego o ile to jeszcze składają czy też produkują.Sam przez więksość lat używaliśmy z ojcem maszyn rodzimej produkcji ale przesiadka na zachodnią technologię to niewątpliwie skok w kosmos. Pomimo kosztów powodujących wzrost cisnienia w stanie spoczynku i wypadanie włosów to nie narzekam.Ale tylko.pod jednym warunkiem potrzebny wcześniej odpowiednio wyliczony biznes plan.Rentowniśc być musi.Obecnie jestem zainteresowany tym traktorem.Pełno tego w Kanadzie.Wysłałem zapytanie do Fendta co z dostępnością części.Zobaczymy.Co do stwierdzen niektórych osob po co taki traktor odpowiem a po co co drugiemu rolnikowi traktor koniecznie z przednim napędem skoro ma on tylko do 100KM.W większości kupuje licząc na dopłaty .Zmieniają się czasy i przyzwyczajenia.Zmkenia się sama mentalnośc ludi na wsi.Nikt nie chce pracować starym ursusem czy zetorem choć posiadam jeszcze oba modele(z przednim napędem) to sprzedawać ich nie zamierzam.Tylko z sentymentu.Bo technologii tam nie ma niestety.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Post długi ale nic nie wnosi do dyskusji. Władziu a tak z ciekawości - ile ha miałby obrabiać ten Fendt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Waldek wiesz troche niepoważnie piszesz jak na własciciela takich maszyn jakie posiadasz... wyżej dobrze napisali, że żadnych konkretow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj