MarekDFagrofarm410

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Mam problem z klimą w swoim DF Agrofarm 410 DT. A więc tak: Ciągnik ma fabrycznie zamontowaną klimatyzację, ma dopiero rok i 400 mth . Ostatnio na palu gdy belowałem zaczął słabiej chłodzić a na drugi dzień już zaczęło ciepłym dmuchać. Zdaje się słychać że pompa od klimy się zesłańcza. I oto moje pytanie brzmi czy w tak krótkim czasie mógł się skończyć freon? A może klimatyzacja w którymś miejscu się rozszczelniła i freon uciekł? Może ktoś z was miał podobny przypadek. Jak sprawdzić czy klimatyzacja się nie rozszczelniła? Bardzo bym prosił o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

nijak tego nie sprawdzisz, musisz sie udać do fachowca.... Próbuj negocjować na gwarancji ale boje sie ze nic z tego... Co do ponownego napełnienia to cena waha sie w okolicach 10 zł za 100g gazu. Do ciągników wchodzi ok 1,5-1,8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

prawdopodobnie gdzieś masz nieszczelność, u mnie też tak było z tym że u mnie wąż wyleciał z zakucia. Wszystko sam zrobiłem i nie dałem zarobić serwisowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji już nie ma bo skończyła się 11 marca. W tym tygodniu wybiorę się do zakładu który sprawdza i nabija klimatyzację bo mam nie daleko(5 kilometrów). Jeszcze zauważyłem że gdzieś się skrapla freon i wylatuje z tyłu nad wycieraczką w kabinie. Jak mówicie Mogło coś się poluzować u góry na kabinie? Bo u góry jest i chłodnica od klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Freon już dawno nie jest stosowany w chłodnictwie, teraz jest tylko gaz/czynnik R134a. Po czym wnioskujesz, że z tyłu skrapla się i wylatuje gaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego bo widać że jest jakaś woda Lecz może to tylko normalna woda się nazbierała. Niewiem. Dziś do zakładu chyba pojedziemy i chcemy to zrobic bo teraz traktorem bardzo dużo się robi w upały i nie da się wytrzymać w kabinie.

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przy schładzaniu powietrza kondensuje się woda na parowniku i jest to normalny objaw.

Ale jeśli gaz uciekł podjedź do klima serwisu niech wpuszczą barwnik UV i będzie widać gdzie jest nieszczelność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

pochwal sie kolego ile wyniósł Cię koszt serwisowania tej kilimy ?? Własnie teraz dzwiniłem do serwisów to w jednym mi powiedziano że koszt nabicia klimy bedzie sie wahał 50-60 zł a w drugim zakładzie uzyskałem odpiwiedż, że za samochody w ktore wchodzi 0,7 czynnika to kasują ok. 150 zł. Ile wchodzi do Agrofarma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

My mieliśmy podobny problem z nh td 5050 to okazało się, że wąż był pęknięty i wszystki gaz chłodzący wyciekł. Naprawa, oraz uzupełnienie gazu było zrobione za free w serwisie, gdyż wtedy ciągnik był jeszcze na gwarancji... I jak na razie jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj