yacenty

Pszenica - ceny ze zbiorów z sezonu 2012

Polecane posty

tomek73    579

Też podejrzewał że będzie droższa.

Ale nie zawsze tak było. Od 2004 dwa razy straciłem na tym że przytrzymałem. Ostatnio dwa lata temu.W żniwa była po 550 a w lutym po 450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

drozsza juz byc chyba nie moze, nikt nie bedzie chcial wiecej placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie wiem ile w tym prawdy. Ale był u mnie w niedziele gość z pod Gorzowa Wielkopolskiego, mówił że na samej granicy mieszka, i twierdził że u niego kupują po 110-120 za 100 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

ta cena jest b dobra teraz wystarczy sprzedac kupic srodki do kolejnych zasiewow zyska sie 2x na tym zabiegu a przetrzymanie cudowanie i modlenie to nie wiem czy sie na tym dobrze wyjdzie....

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas pszenica po 890zł netto, i generalnie to nikt nie wozi bo wszystko wymarzło i jest tylko jara która jeszcze stoi na polu... ale tego za wiele nie ma - centralna WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

U mnie w okolicy tak samo jak u kolegi Barabusa. Wszystkie pszenice ozime wymarzły (oprócz Bogatki i Ludwik-przestrzelone ale coś tam jest.) Za to mamy full jęczmienia jarego i QQ. Pszenica po 860-890 netto, jęczmień paszowy 750-780 netto. woj. kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

zobaczcie matif i inne giełdy i przeliczcie to zobaczycie dlaczego tak tanio u nas jest. Teraz jest okres na zarobek dla pośredników kupi tanio potrzyma i sprzeda o 30-40% drożej . Zobaczycie. :lol: nie pisze tego złośliwie. ja sam trzymam i teraz poniżej 100za/100kg nie sprzedaje.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U nas pszenica po 850zł/t moim zdaniem trzeba przetrzymać pszenice bo jeżeli w żniwa jest taka cena to jaka będzie później :D 1000zł/t przekroczy na pewno :) a jęczmień w tej chwili po 770zł/t :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

w tym swiecie nic nie mozna zakladac....jedyne co to dobrze sie ubierac i cieplo zeby nie zachorowac ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

do portu zabierają po 920netto konsumpcje do końca miesiaca. Młyny porobiły zapasy na 1-2miesiaca a potem znów ssanie na rynku. Ta pszenica co stoi na polu to już dawno nie jest konsumpcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ciekawe w jaki sposób według ciebie farmermf jarka 15 sierpnia po kilku dniach deszczu ma nie być konsumpcyjna,bo raczej nikt innych zbóż na polu już nie trzyma jak jarka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

9 dzień non stop pada, w sumie około 80mm/m2 i w mej okolicy jarki nikt nie sieje tylko jak stoja to ozime, a i w jarce opadania na bank juz nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nie pokosiłeś zbóż? u mnie drugi dzień pada, a deszczu nie było od 15 lipca, w tym roku żniwa skończyłem 5 sierpnia, wszystko jakościówka, ceny spadają lub wydłużają termin płatności, ceny z wczoraj 860 do 920 brutto za pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja skończyłem 4 sierpnia i od 5 pada chyba 9 dzień. Oczywiście konsumpcja, na dziś dają 920netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bedzie cena...właściwie to juz jest u mnie tez duzo jarki stoi i o parametrach można zapomnieć ale jak ktoś sie nie spieszył to niech czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Też tak uwazam.Za dużo pszenicy ozimej wymarzło,a jarka nie odda tego co ozima.U nas w zachodniopomorskim żniwa zaczęły się tak konkretnie od trzech dni dopiero.O parametrach można zapomnieć.Konsumpcja 920,paszowa 870.Tendencja wzrostowa,szczególnie zmniejszają różnice między konsumpcją a paszową.Myśle że pod koniec września cena pójdzie do góry jeszcze bardziej.Jak handlarze chcą kupować po 900 netto,aby nie miała więcej niz 15% wilgotności.Naturalnie też jeszcze muszą zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

pszenica moze i bedzie drozsza ale nie we wrzesniu ani do konca roku a dlatego ze kukurydza zwolni tempo a nawet twierdze ze obznizy cene pszenicy, duza podaz kukurydzy przycmi pszenice...ale pozyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Szczególnie ta wyschnięta, ze Stanów, może przyćmić :ph34r: Na Ukrainie straty rolników z powodu niekorzystnej pogody oceniono na 1,3mld $, gdzie indziej klęsk też nie brakło. W mojej okolicy pszenicy posiane było tylko 3ha, a 1/3 zasiewów pól stanowi kukurydza na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acocieto24    0

Jeśli ktos jest zainteresowany to mam do sprzedania pszenice ozima na siew jara i przywodke rowniez. Odmiany najwyzej plonujace w polsce wszystko pierwszy odsiew. ceny od 1200 do 1700zl tona LUBELSKIE 608418246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Marek - szybko skończyłeś żniwa. Ja skończyłem 13 sierpnia w tym 4 awarie i dwa raz deszcz zegnał mnie z pola. Nie mam pszenicy jarej za to szwagier ma reglonowaną. Wczoraj młócił miała 16% i dał sobie spokój. Po ile sprzedał. Nie wiem ale myślę że na paszową sprzedawał. Pogoda u nas pochmurna z deszczem co drugi dzień.

Moim zdaniem pszenica będzie drożeć ale dopiero na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj