Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Kredyty klęskowe

Polecane posty

yacenty    3883

Witam!

dzis dostalismy pismo ze nasze gospodarstwo zostalo dotkniete susza i nalezy sie nam kredyt suszowy do kwoty xxx.

Jakie sa warunki tych kredytow? warto to brac? jak myslicie, macie juz jakies konkrety?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to suma 3 cyfrowa? ja to odrazu powiedziałem -spłacac trzeba?-tak-to dziekuje... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak sobie napisalem ten xxx, w moim przypadku to 5cyferek, jednak interesuje mnie kwestia oprocentowania, zabawy z tym zwiazanej bo mam inne kredyty i nie wiem ale moze jest sens wziasc ten zeby splacic inny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale zalezy czy mozesz spłacic kredyt przed czasem nieplaca odsetek, lub płacac odsetki ale nie liczac dodatkowej prowizji? ale to raczej musisz miec uwzglednione w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja jeszcze tego nie mam chociaż mój region tez na to czeka. ale kumpel z Radkowa (okolice Kłodzka) dostał juz ten kredyt. warunki sa nastepujace w jego przypadku:

3000zł na ha kredytu

oprocentowanie 1% w skali roku

mozliwa karencja ale nie pamietam 1 rok lub 2

maxymalny czas spłaty 5 lat

jezeli nie masz zabezpieczenia to ARiMR pewni role zyranta tylko ze najpeirw idzie wszystko twoje. on tak mówił a wiem ze wziął tego kredytu 180000 dał pod zastaw budynki i pole. Spłaci z mleka bo to produkuje. policzyl ze da rade to wzioł. Ja bym zrobił tak samo! jak tylko dadza to biore tak 200000 tys bym przełknoł na 5 lat. ale mi tyle nie dadzą bo u nas niby po 500 zł do ha ma byc.

Yacenty jesli mozna to po ile u was do 1ha naliczyli tego kredytu?

Pavel co do spłaty wczesniej to sie nie pytałem ale czy jest sens? jak na taki smieszny procent?:) a poza tym widziałes kiedys kredyt którego nie trzeba spłacac. taki którego nie trzeba spłacac nazywa sie zapomoga:)Lepper takie cos zostawił 1tys na gospodarstwo pow 5 ha a ponizej 500zl tego spłacac nie musisz:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

plus minus 500zl, ojciec cos sie dowiadywal to mowia ze okolo 2% ale ma jutro sie dowiedziec w banku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja u siebe tez słyszałem o takiej kwocie ale to mówiła mi przestawicielka DIR która szacowała szkody


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

spoko rozumiem tak tylko powiedziałem abo keidys na kombajn brałem o miałem w umowie taki haczyk ze jakbym miał pieniadze bez zadnych dodatkowych oplat bede mógł spłacic rezte i ojsciec mia akurat 10 miesiecy przed koncem i zaoszczedził chyba 20tys. a gosc mówił ze niema takiej mozliwosci ze bedzie musiał dopłacic taki bonus jak chce juz teraz spłacic ale ojciec kazał sprawdzac umowe i tamten sie zdziwił a na koniec dodał-"mało na panu zarobilismy... ...zapraszamy do ponownego kozystania z naszych kredytów..." :P ja bym osobiscie tez nie bał sie brac kredytu MR ale tak zeby rata roczna nie była wieksza jak połowa dochodu który zostaje na inwestycje... bo takie coś aj niektórzy biora ze rata roczna to roczny dochód na inwestycje to jest moim zdaniem igranie z losem... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dostał ktos z was kredyt kleskowy? jak skladalismy wniosek bylo ok, a teraz nagle sie okazalo ze wiekszosc rolnikow nie spelnia jakiegos wspolczynnika w BZWBK i pani powiedziala ze 95% wnioskow jest rozpatrzonych negatywnie!!!

o co chodzi? takie wirtualne te kredyty czy tylko BZWBK robi taki problem?

jak to jest u was?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1
ja jeszcze tego nie mam chociaż mój region tez na to czeka. ale kumpel z Radkowa (okolice Kłodzka) dostał juz ten kredyt. warunki sa nastepujace w jego przypadku:

3000zł na ha kredytu

oprocentowanie 1% w skali roku

mozliwa karencja ale nie pamietam 1 rok lub 2

maxymalny czas spłaty 5 lat

jezeli nie masz zabezpieczenia to ARiMR pewni role zyranta tylko ze najpeirw idzie wszystko twoje. on tak mówił a wiem ze wziął tego kredytu 180000 dał pod zastaw budynki i pole. Spłaci z mleka bo to produkuje. policzyl ze da rade to wzioł. Ja bym zrobił tak samo! jak tylko dadza to biore tak 200000 tys bym przełknoł na 5 lat. ale mi tyle nie dadzą bo u nas niby po 500 zł do ha ma byc.

Yacenty jesli mozna to po ile u was do 1ha naliczyli tego kredytu?

 

Pavel co do spłaty wczesniej to sie nie pytałem ale czy jest sens? jak na taki smieszny procent?:) a poza tym widziałes kiedys kredyt którego nie trzeba spłacac. taki którego nie trzeba spłacac nazywa sie zapomoga:)Lepper takie cos zostawił 1tys na gospodarstwo pow 5 ha a ponizej 500zl tego spłacac nie musisz:)

z tego co mi mówiła osoba szacująca straty na 1 ha można dostać 300zł i reszta się zgadza,a jak będzie-czas pokaże(skoro kolega już dostał i w wysokości  3000zł to miał szczęście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Stawka na ha jest przyznawana w zależności od regionu albo od województwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ok, u nas przyznali wszystko, zlozylismy wniosek, Pani stwierdzila zero problemu i po chyba 2 tygodniach okazalo ze sie 95% rolnikow nie spelnia jakiegos tam wskaznika i gowno jest a nie kredyt kleskowy, chyba trza bedzie wybrac sie do innego banku :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

O spłaceniu wcześniej kredytu to ja coś wiem... Wzięliśmy kredyt dofinansowany z budżetu UE na zakup sprzętu (PRONAR 1221A) w 2004 roku i teraz nie możemy go sprzedać. Musielibyśmy spłacić całe dofinansowanie. Zakup akurat tego ciągnika to był błąd i teraz trzeba czekać pięć lat.

 

Kredyt z tutyłu klęski suszowej nie został nam przyznany, dokładnie szczegółów nie znam, ale poczytam w liście.

 

Mam pytanie co do tych, którzy wzięli, bądź chcą wziąć ów kredyt. Łukasz, pisałeś, że twój znajomy wziął 180 tyś. zł, a Ty chciałbyś 200 tyś. zł, na jaki cel przeznaczysz te pieniądze i na jaki przeznaczył je on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Właśnie bank zadecydował, iż możemy przenieść kredytowanie ciągnika PRONAR 1221A na inny sprzęt, z tego względu niedługo będzie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

w tamtym roku wujowi popaliło kukurydze tak że głowa mała...nie zgłaszał się po kredyt po trza było spłacać,plony były troche inne niz zwykle ale cóż...ciekawe co bedzie w tym roku....ale juz widać ze bedzie ciepło bo juz teraz są upalne dni.. :rolleyes: :( co ta pogoda nam wyczynia?...hehe


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj