Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek123

Początki w C-330

Polecane posty

W sumie patrząc na mój wiek to już nie jestem takim młodym traktorzystom bo mam 16 lat. Zdarzają się dużo młodsi. Też jak byłem mały jeździłem wszędzie i zawsze z tatą ciągnikiem i powiem, że wystarczyło pięć minut w kabinie i zaraz zasypiałem. :) Całeżycie jeździłem 3P i pewnie jeszczee sporo pojeżdżę. Teraz też jeżdże Ursusem 1004 z turem i jakoś mi idzie. Ale dla mnie najlepszy był, jest i będzie C-360 3P... ;)


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam 15 lat. Jak miałem 4 lata to próbowałem go odpalić i mi się udało i było na biegu to w siewnik wjechałem. Teraz to w domu ja wszystko robię orka koszenie itp. Nawet na usługi jadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Mam 16 lat.Pierwsza jazda ciąknikiem (kierowanie) to chyba miłałem 6 lat i było to jeczhnia c 330 z przyczepą a inni ładowali kostki.Do teraz to pamiętam...A wczesniej to juz jezdzilem jako pasażer tylko nie pamiętam od ilu lat.I mam takie pytanie odnośnie c 330 czy można załączać blokade w czasie jazdy.Bo czasami jade ciągnik zaczyna się kopać i przydałoby sie wlączyć blokadę bez zatrzymywania bo potem już można nie ruszyć.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się nauczyć jezdzić ursusem C-330 w zasadzie jedzdziłem już kilka razy po polu z kuzynem ale chciałbym w końcu sam spróbować .

Macie jakieś rady przy np. pierwszym odpaleniu ciągnika , ruszaniu , jezdzie itd. ?

Ponieważ od razu chciałbym przejechać się w pole nią a nie wiem czy mi się uda .

Umię jezdzić samochodem , dosyć szybko łapię ale nie ogarniam jeszcze ciągników :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Ps. kuzyn mówi żeby zawsze ruszać z 4 przy odpalaniu czy to prawda , czy może z nizszego biegu np: 1,2,3 ?

Edytowano przez kksalabaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm dość dziwny temat :D ja tam 30 jeżdże już troche ;p ruszaj z 4 możesz i z 5 30 ma dwa luzy (wajcha do góry i na dół) lepiej z 4 będzie ruszać bo 5 i 6 są na (dolnym luzie ) w polu robi się najczęściej 4 można i 5 przy bronowaniu gdy masz lekkie ziemie w zimie musisz podgrzać świece bo może nie odpalić a tak poza tym to wszystko proste :) nie dawaj mu do końca obrotów bo szkoda ciągnika tak jak jedziesz bez niczego spokojnie 1600

 

 

@astrzak szybko pisałem i jedno zero więcej pewnie wyskoczyło już poprawione :P

Edytowano przez Damianursus30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FotoFan    1

Według mnie jazda 30 czy 60 to bardzo prosta sprawa. Sam mam 13 lat i jeżdże. Co do ruszania to chyba najlepiej "trójką" bynajmniej ja tak robie i nie mam żadnych problemów. Reszta jest bardzo prosta: wkładasz kluczyk, dajesz gaz "ręczny", odpalasz, wciskasz sprzęgło, wrzucasz bieg, puszczasz sprzęgło i jedziesz. A tak poza tym to ile masz lat? I powodzenia życzę;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Pamiętaj skrzynia nie zsynchronizowana wiec musisz przerzucac biegi z miedzy gazem: Wciskasz sprzegło wrzucasz luz puszczasz sprzegło dodajesz gazu potem znowu wciskasz sprzegło i wbijasz bieg. Żadna filozofia. Ogolnie jak jezdzisz autem to ogarniesz Ciapka

@Damianursus30 1600 jak cos


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

jak jedziesz z czymś ciężkim a nie jesteś wprawiony to gdy zmieniasz bieg z 4 na 5 albo z 5 na 6 może Ci zgasnąć :) mozesz ruszac z 1,2 ,3 ale to nie ma sensu bo zanim zmienisz bieg to Ci sie zatrzyma:)

 

no ale co z tego ze nie zsynchronizowana jak mozna z mniejszego biegu na wiekszy przeskakiwać bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i najlepiej jakbyś nie dawał mniej obrotów jak 540 :) zastanawiam się do czego bd ci potrzebny ten ciągnik gospodarzyć będziesz czy jako hobby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

hmmm dość dziwny temat :D ja tam 30 jeżdże już troche ;p ruszaj z 4 możesz i z 5 30 ma dwa luzy (wajcha do góry i na dół) lepiej z 4 będzie ruszać bo 5 i 6 są na (dolnym luzie ) w polu robi się najczęściej 4 można i 5 przy bronowaniu gdy masz lekkie ziemie w zimie musisz podgrzać świece bo może nie odpalić a tak poza tym to wszystko proste :) nie dawaj mu do końca obrotów bo szkoda ciągnika tak jak jedziesz bez niczego spokojnie 1600

 

 

@astrzak szybko pisałem i jedno zero więcej pewnie wyskoczyło już poprawione :P

Że głupi temat to nie muszę pisać :P . Co to za pierdo$%nie z tymi luzami?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak bieg wybijasz to na co :D na luz tak zwany xD

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ja pier**le :)

Co za porady

Chyba większość z Was jeździła trzydziestką w marzeniach, tylko to można wnioskować z tych porad.

Jakieś miedzygazy w 30?? :lol: To przecież nie star czy jelcz.

 

 

Wbijasz 5 dajesz trochę gazu wbijasz 6 i jedziesz.

Po co to ruszanie z 4? Chyba, że na polu z przyczepą to się zgodzę.

I brawa dla tego co rusza 3 sześćdziesiątką, chyba że sytuacja jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Instrukcja jedno a praktyka co innego. Rusza się na drodze z 5 bez problemu i heja. co to za pier..ły że dwa luzy itd? Z terenowych i tak nikt nie rusza


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jazda 30 czy 60 to bardzo prosta sprawa. Sam mam 13 lat i jeżdże. Co do ruszania to chyba najlepiej "trójką" bynajmniej ja tak robie i nie mam żadnych problemów. Reszta jest bardzo prosta: wkładasz kluczyk, dajesz gaz "ręczny", odpalasz, wciskasz sprzęgło, wrzucasz bieg, puszczasz sprzęgło i jedziesz. A tak poza tym to ile masz lat? I powodzenia życzę;D

 

lat 17 :)

 

i najlepiej jakbyś nie dawał mniej obrotów jak 540 :) zastanawiam się do czego bd ci potrzebny ten ciągnik gospodarzyć będziesz czy jako hobby ?

 

służył będzie raczej tylko przy zbiorach np: jabłek czy tam pożyczek :) lub tez przy wywożeniu gruzu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

@mariuszd93

To ze rusza sie z 5 bez problemu to sie zgodze nawet z szostki da rade.


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Co innego jakbyś napisał, że do prac polowych używasz 3, a nie że przy pracach polowych ruszasz z trójki, bo to wiąże się ze zmienianiem biegów po ruszeniu, a to jest głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie czy przy np: ruszaniu na asfaltowej prostej drodze z 4 muszę wbić 5 a potem 6 czy można odrazu po 4 dać 6 ? I czy przy redukcji też jak się jedzie na 6 trzeba wbić 5 a potem 4 czy od razu 4 ? Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

JAk ruszasz z 4 to najlepiej bez kombinacji normalnie troche przygazować, wbić 5 przygazować a następnie wbić 6. Przy redukcji to ja przeważnie wbijam od razu 4, to zależy gdzie wjeżdżasz na jaki teren. A jeszcze wracając do tego ruszania jak się rozpędza to czasem jak zmieniasz pod lekką górkę to trzeba to robić w miarę zwinnie gdyż ciągnik lubi się cofać do tyłu i zaczyna wtedy zgrzytać skrzynia. Wiem coś na ten temat bo mieszkam w górach ;) A i jak już odpalisz ciągnik to na gazie ręcznym ustaw sobie tak na ok. 600 obr żebyś mógł potem swobodnie ruszać bo jak będziesz miał większe obroty, np. 1200 to ci traktor będzie szarpał, nawet jak będziesz powoli puszczał sprzęgło.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak sprzęgło dobrze ustawione i kierowca umie jeździć to i przy 2tys obr ruszy płynnie. :P Pojeździsz to się nauczysz jeszcze nikt nie nauczył się jeździć przy komputerze :P

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrmagyster wielkie dzięki za odpowiedz :rolleyes:

Co do jazdy to wczoraj jezdzilem chodz troche slabo idzie...

Z cofaniem jest też lipa bo garaż mam z górki i w ostrym zakręcie <_<

Jutro wrzucę foty ciapka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj