Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek123

Początki w C-330

Polecane posty

ursusik912    16

Ją mam 14 lat i tylko c 360 uczyłem się jeździć 2-3 lata temu a teraz jak mi powiedzą to wszystkim pojadę. Jak chcesz się nauczyć obsługi 330 i pochodnych to tylko książka,to co wyczytasz i zrozumiesz to będziesz pamiętał do końca życia.

 

Nie śmiejcie się bo tu nie ma z czego.

 

 

Edytowano przez ursusik912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ale mnie rozbawiłeś :D nie przesadaj że w wieku 6 lat pomykałeś c-330 albo że twój sym mając 5 lat umiał orać, chyba że siedział na kolanach i trzymał kierownice no to sie zgodze :P

a co do kolegi emiliann to wsiadaj z ojcem w c-330 lub w 3p i sie ucz, jak już wyczujesz sprzęgło to dalej jest już tylko z górki :)

Może ja i mój syn jesteśmy bystrzejsi od ciebie :) A tak na poważnie to w zachodnim ciągniku jak wiesz (lub nie) nie musisz zmieniać biegów wajchą czy wciskać sprzęgła tylko używasz rewersu i EHR na podłokietniku,a dziecko siedziało samo na fotelu a ja na fotelu pasażera tylko ręką przytrzymywałem fotel bo jak podskoczył to czujnik siedzenia się włączał ze nikt nie siedzi :) oczywiście że nie orał całego pola tylko powiedzmy pół godz. czy 15 minut bo po prostu się nudzi dziecko w takim wieku a jeśli chodzi o moje przygody to możesz wierzyć lub nie ( nie mam 12 lat ) ale musiałem stawać na sprzęgle w 30 żeby zmienić bieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jakos 2 razy poszło

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

Chłopaki ale dajcie mi jakieś praktyczne rady proszę was. Niedługo przyjdzie gospodarstwo przejąć a ja nie umiem jeździć... Co zrobić na przykład żeby 3P tak nie ruszał szybko jak się biegi zmieni, jak odpala się 30 ze środka jakoś ten kluczyk się przkręca i coś tam pod maską, co zrobić żeby traktor jechał równo a nie tak szybko wolno szybko wolno, jak się włącza tą rotacyjną czyli ten wałek, i jak zgasić ciągnik żeby nie poleciał zgórki chodzi mi o takie praktyczne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Najlepiej jak byś zobaczył jak ktoś to robi, albo Ci to po prostu ktoś pokazał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Czlowieku jak mozna praktycznie doradzic??????

 

Teoretycznie Ci wszystko wyjasnili

 

 

Zeby ciagnik nie zjechal to zostawia sie na biegu albo zaciaga hamulec reczny :D

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Troche praktyki i idzie sie wszystkiego nauczyć żeby 3p szybko nie ruszał trzeba sprzęgło wyczuć.A trzydziestke odpala się w następujący sposób wkładasz kluczyk do stacyjki ustawiasz gaz ręczny i pociągasz za tą gałke z lewej strony maski Ja pierwszy raz sam odpaliłem i ruszyłem trzydziestką jak miałem 3 lata ale jazda skończyła się kilka metrów dalej na słupie od garażu.To zależy również od podejścia jak sie chcesz czegoś nauczyć to sie nauczysz a jak nie to i choćby łopatą do głowy kładli łopatą to i tak nic z tego nie będzie.Tyle mam do powiedzenia w tym temacie

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jest takie przysłowie " Z niewolnika nie zrobi się pracownika" i nie obrażając ciebie ( bo to nie jest moim zamiarem) trochę ono tu pasuje. Bo moim zdaniem żeby pracować na roli czy przy inwentarzu żywym trzeba mieć pasję i po prostu to kochać bo inaczej będziesz zakładnikiem swojego wyboru. To nie jest zawód który wykonujesz 8 godz. i cześć jak czapka ( ale to tak nawiasem). Inaczej nie nauczysz się jak ci ojciec nie pokaże co i jak i zacznij od najprostszych spraw od głupiego kierowania przy jakimś przetrząsaniu siana lub bronowaniu albo w ogóle na pusto po łąkach na wiosnę pośmigać. Przecież niedługo na prawko będziesz mógł zdawać to byś miał jakieś obycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A jak dla mnie książka książką, ale praktyka zawsze praktyką...

To jest prawda, ale prawdą jest też to że nie można po prostu wsiąść pierwszy raz do ciągnika i sobie pojechać bez wiedzy teoretycznej (czy to z książki czy czyichś porad (na miejscu!)), to nie samochód.

 

I zgadzam sie z @boku27, żeby pracować w rolnictwie trzeba to po prostu lubić.

 

@emiliann tylko jak mamy Ci radzić skoro to co Ci piszemy do Ciebie nie dochodzi? Nikt Ci na forum nic lepiej nie wytłumaczy niż instrukcja, czy chociażby człowiek który tłumaczy Ci wszystko stojąc przy ciągniku(!). W instrukcji masz wszystko opisane, gdzie jakie wajchy, jak odpalać, itd. Patrz na ciągnik i ucz się jego budowy. Jeszcze żaden mechanik czy kierowca nie wykształcił swoich umiejętności czytając tylko surowy tekst, zawsze dochodzi jakiś schemat, rysunek, zdjęcie, jak też praktyka. Zrozum maszynę a będzie działać w Twoich rękach jak należy, bez względu na to czy to ciągnik, czy głupia pompka do roweru.

I przede wszystkim nie zaczyna się 'kariery' od maszyn napędzanych na WOM, a już tym bardziej rotacyjnej. To taka rada dla Twojego dobra i ludzi w Twoim otoczeniu

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Ja zaczynałem jeździć traktorem w wieku 7 lat. Na początku były to proste maszyny a teraz pracuje najczęściej z prasą rolującą i ładowaczem czołowym. :rolleyes:

Najlepiej znajdź sobie jakiegoś doświadczonego traktorzystę, który siądzie obok ciebie i pokaże ci jak to się robi - a raczej jeździ.

Edytowano przez mariusz4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Chłopaki ale dajcie mi jakieś praktyczne rady proszę was. Niedługo przyjdzie gospodarstwo przejąć a ja nie umiem jeździć... Co zrobić na przykład żeby 3P tak nie ruszał szybko jak się biegi zmieni, jak odpala się 30 ze środka jakoś ten kluczyk się przkręca i coś tam pod maską, co zrobić żeby traktor jechał równo a nie tak szybko wolno szybko wolno, jak się włącza tą rotacyjną czyli ten wałek, i jak zgasić ciągnik żeby nie poleciał zgórki chodzi mi o takie praktyczne rady.

 

Tata dużo lepiej cie tego nauczy niż ktoś z forum,Kilka godzin i już będziesz wszystko wiedział co gdzie włączać itp.

Nawet jakbym opisał ci jak się odpala 30 to dużo lepiej zrozumiesz to jak tata ci to pokaże na ciągniku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Nie masz się czego obawiać :) jazda traktorem to sama przyjemność no a Ursusem C -330 to najprostszy traktor w obsłudze. Tata ci wszystko wytłumaczy podpowie ci ras drugi ras i się nauczysz. :D Ja też balem się pierwszej jazdo a teraz to przesiadam się z jednego na drugi jak coś się robi w polu... Powodzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj