Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek123

Początki w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mrmagyster    31

Jak cofasz z górki to ustaw na ręcznym gazie minimalne obroty tylko takie żeby ciągnik nie zgasł. Gazu nie trzeba bo ciągnik sam jedzie ;)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Stary wyjadacz potrafi przełączyć w mgnieniu oka z 3 na 4 gdzie ruszenie z 4 pod obciążeniem nie było by raczej możliwe(ciągnik staje). Mi się nieraz udaje i pomocne jest przy tym prawe kolano.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Normalnie, opierasz przedramię na kolanie przy przełączaniu i przez to masz lepsze wyczucie biegów i większą siłę gdyż robi się dźwignia.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

Mieszkam z mamą i w każde wakacje i wiosnę jeżdżę do ojca żeby mu pomóc. Ma zetora dużego 3p i 30 i około 10 hektarów pola. Od piecu lat udaje mi się nie jeździć traktorem tylko daje krowom układam snopki co prawda jeździłem kilka razy ale to była taka jazda że tylko gaz wciskałem. W tym roku mam już przechlapane bo ojciec zapowiedział że za wszelką cenę mnie zmusi do jeżdżenia na wiosnę muszę kosić 3p a później przewracać siano tym pająkiem do siana a oprócz tego pojażdżanie przy sianie czy słomie a tego boję się najbardziej. Możecie mi powiedzieć na co zwrócić uwagę podczas jazdy i jakie mogą być problemy ? Na jakich biegach jeździć i jak się włącza kosiarkę czy tego pająka ? A jeśli nie to podajcie może jakiś sposób żeby przekonać ojca żebym nie jeździł. Proszę potraktujcie to poważnie i dajcie mi jakieś rady bo u sąsiadów w ojca wsi jeżdżą po 13 lat chłopaki a ja 16 lat i nie umiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

buhaha ale sie usmialem

 

Jak nie Masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz !!! +1 punkt ostrzeżeń za nabijanie postów.

Edytowano przez MAT912
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja trochę też. Niedługo to kurs kombajnisty itp. będą chcieli robić na AF.

 

Chłopaku pojedziesz do ojca to on już Ci wszystko dobrze wytłumaczy :D


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

A z czego tu sie smiac???

 

30stka to najprostszy traktor.

 

Biegi masz 4polowe i 4szosowe.

 

Polowe wchodza tak samo jak szosowe tylko wajche trzeba przezucic lekko do gory.

 

Biegi szosowe

 

wsteczny wchodzi lekko w lewo i do gory

 

czworka lekko w lewo i do dolu

 

piatka lekko w prawo i do gory

 

szostka lekko w prawo i do dole.

 

Jedynka wchodzi tak jak czworka, dwojeczka tak jak piateczka a trojeczka tak jak szosteczka.

 

Zeby przelaczyc z szosowych na polowe to trzeba wrzucic na luz i jezeli jest wajch w polozeniu na srodku to wtedy lekko do gory (od siebie) i sa wtedy biegi polowe, jezeli sie chce z polowych na szosowe to wajcha na luzie lekko do siebie czyli do dolu.

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam jeśli ktoś się śmieje że chłopak nie umie pracować c330 czy c3603p to ja nie umiem latać tupolewem ale umiem pracować c330 i podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik205    0

Nie masz się czego obawiać jazda traktorem to wielka frajda :D Ojciec ci na pewno powie wszystko co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Po prostu uważam, że takich rzeczy można nauczyć się jedynie w praktyce pod okiem kogoś doświadczonego.

Kolega pisał, że ma pracować z rotacyjną a żeby ją włączyć to też trzeba przełączyć pewną dźwignię. A jeśli tata posadzi go w ciągniku to mu zapewne pokaże gdzie co jest i jak trzeba włączyć a przez forum to się nie da nauczyć tym bardziej, że kolega nie posiada jeszcze żadnych umiejętności.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Z perspektywy czasu to może nie ma się czym chwalić ale ja mając 6 lat pomykałem c-330 nie z kosiarką ale np z bronami czy włóką czy podjeżdżałem właśnie przy zbieraniu słomy siana. A ty kolego masz 16 lat a zachowujesz się gorzej niż mój 6 letni syn któr mając 5 lat potrafił orać ciągnikiem 140 konnym zachodnim z pługiem obrotowym ( oczywiście pod moim nadzorem w razie w) ale uważam że w takim przypadku to powinna być frajda dla ciebie a mi się zdaje ze to jest obciach bo mieszkasz w mieście jeśli dobrze doczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliann    0

boku27 nie ja też mieszkam na wsi ale my nie mamy ciągnika i najmujemy. Zrozumcie ja też od mała pracowałem na polu przy wykopkach czy truskawki maliny ale jak jeździłem do ojca to nawet jak już mnie zmusił żebym jeździł to zawsze ten ciągnik mi gasł szczególnie 3P który ma dziwny ten gaz i noga boli od trzymania a ręczny popsuty. W trzydziestce jak zapali ojciec (jakoś od środka zapala coś ręką naciska pod maską ) to jak zmieniam bieg to jakoś tak szybko rusza i mi zarzuca do tyłu i gaśnie... A w lato przy koszeniu i sianie trzeba pracować sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

No nie rozumiem cię. Masz 16 lat i boisz się siąść na traktor, a w dodatku na trzydziestkę? Ja mając 9-10 lat marzyłem o jeździe traktorem, tylko tata mi nie dawał bo się bał o mnie (tylko podjeżdżałem jak zbieraliśmy słomę i bronowałem trochę, ale na jazdę po szosie nie było szans). Teraz jak jest okazja, to jeżdżę kiedy tylko jest okazja, jest to dla mnie frajda, nawet prowadząc tą lichą trzydziestkę daje mi to satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Z perspektywy czasu to może nie ma się czym chwalić ale ja mając 6 lat pomykałem c-330 nie z kosiarką ale np z bronami czy włóką czy podjeżdżałem właśnie przy zbieraniu słomy siana. A ty kolego masz 16 lat a zachowujesz się gorzej niż mój 6 letni syn któr mając 5 lat potrafił orać ciągnikiem 140 konnym zachodnim z pługiem obrotowym ( oczywiście pod moim nadzorem w razie w) ale uważam że w takim przypadku to powinna być frajda dla ciebie a mi się zdaje ze to jest obciach bo mieszkasz w mieście jeśli dobrze doczytałem.

 

 

Ja jak miałem 6 lat to też już trochę jeździłem traktorem . Był to ursus C330 . Chyba najprostszy traktor jak w ogóle jest .

Na początku to siano ograbiałem a potem coraz trudniejszy czynności wykonywałem . Pod kostki siana i worki z kartoflami to podjeżdżałem jeszcze wcześniej . A teraz mam 16 lat i robię jak ojciec a niektóre rzeczy to nawet lepiej :D


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem osiem lat to już jeździłem 30stką to nie jest wcale takie trudne jak się tobie wydaje. Człowieku ty masz 16 lat (nie ma się czego bać nad kierownicą chyba zapanujesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674

Z perspektywy czasu to może nie ma się czym chwalić ale ja mając 6 lat pomykałem c-330 nie z kosiarką ale np z bronami czy włóką czy podjeżdżałem właśnie przy zbieraniu słomy siana. A ty kolego masz 16 lat a zachowujesz się gorzej niż mój 6 letni syn któr mając 5 lat potrafił orać ciągnikiem 140 konnym zachodnim z pługiem obrotowym ( oczywiście pod moim nadzorem w razie w) ale uważam że w takim przypadku to powinna być frajda dla ciebie a mi się zdaje ze to jest obciach bo mieszkasz w mieście jeśli dobrze doczytałem.

Ale mnie rozbawiłeś :D nie przesadaj że w wieku 6 lat pomykałeś c-330 albo że twój sym mając 5 lat umiał orać, chyba że siedział na kolanach i trzymał kierownice no to sie zgodze :P

a co do kolegi emiliann to wsiadaj z ojcem w c-330 lub w 3p i sie ucz, jak już wyczujesz sprzęgło to dalej jest już tylko z górki :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

według mego odczucia kolego sie po prostu wstydzisz !! bo pewnie w okolicy jest sporo Twoich równieśników ktorzy ujezdzaja ursusy i nie tylko a Ty nie widzu ani słychu jak jeżdzic :D

No tak ale tak szczerze to jeszcze na ten swiat nie przyszedł nikt co umiał robić wszystko sam od razu bez nauki praktyki,

 

ale uwierz mi ze raczej na 90% ojciec nie da Ci kosic rotacyjną według mnie dla nowicjusza jest zbyt niebezpieczna maszynka sobie lub komus mozesz zrobic krzywde wiec według mnie powinnienes ograniczyc sie do bron. grabiarki pająca i z tego co czym uwielbianej przez ciebie fuchy podjezdzanie pod baloty :)

Ogólnie widze ze rolnictwo Ciebie nie kreci bo we wiekszosci gospodarst takie dzieci do 10lat lataja i niby wszystko wiedza lepiej od ojca i niedały by zyc jakby nie pojezdziły sobie ciapajkiem :)

 

ps darujcie sobie chwali piete o tym i jak majac 4lat jezdziłem ciagnikiem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No moj wujek mial 7 lat pojechał orać.A w 3P jescze łatwiej jedzisz niż w 30-stką 1 3 5 .Na rotacyjna troche niebiezpiecznie trzeba umieć rozpędzać wyczuć sprzegło ja juz 60-tka zaczyłen jedzic 7 lat tam podjedzać ale jedzic tak brony to jak miałem 9 lat nie ch ci da na przewracanie 4 3P pokaze ci jak i ci pojdzie

R 2 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz 16 lat to zapisz się na kurs kat.T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli chcesz rady to masz dwie opcje: pierwsza - poproś o rady i nauke ojca, druga - jak masz 16 lat i neta to chyba wiesz co to jest za strona "Chomik". Tam masz pełno instrukcji obsługi Ursusa C-330 i tam opisane jest wszystko - od a do z. Nawet kierowcy fabryki Ursusa musieli się z nią zapoznać żeby wiedzieć jak sie poruszać ciągnikami. Tam jest użyty przystępny i 'odpowiednio ułożony' język i jeśli jego nie zrozumiesz - to sorry ale nikt Cie tu jeździć nie nauczy, bo nawet najlepszy kierowca na forum jeśli nie umie "ułożyć" swoich myśli w pisanym tekście (bez urazy dla forumowiczów, po prostu uważam że nie każdy umie przekazywać swoją wiedzę, co nie znaczy że jej nie ma) to i tak go nie zrozumiesz. Dla mnie temat całkowicie bez sensu. Ja jak miałem pierwszy raz jechać 60tką (która nie stała u mnie na podwórku więc o praktyce nie było mowy), to zamiast szukać porad na forum zajrzałem do instrukcji ciągnika, a na drugi dzień wsiadłem, odpaliłem i pojechałem. Dosłownie. Z tym że u Ciebie potrzebna jest jak widzę jeszcze dodatkowo podstawowa nauka "wyczucia" traktora.

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj