valterka99

Prasa do 25 tys.

Polecane posty

valterka99    0

Witam!

Mam zamiar kupić prasę pasową.

Jak już podałem budżet do do 25 tys.

Będę nią prasował ok 20 ha słomy 5 ha siana i 8 sianokiszonki

Najlepiej to żeby miała jakiś tam sterownik.

Prasa będzie współpracować z ciągnikiem 100 km

Czy myślicie że można myśleć rotorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

można tylko trzeba za prasę z rotorem dać trochę więcej jak te 25tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

tylko dlaczego pasowa? nie byłaby lepsza jakaś łańcuchowa albo walcowa albo walcowo-łańcuchowa? i na co chcesz wiązać na siatkę czy sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

nie zgodze sie z toba damia12 bo po pasówce są dużo lepsze bele, lepiej zbite.


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

jak do sianokiszonki nie była by lepsza łańcuchowa?? pasowa będzie się psuła pasy mogą pękać przy wadze balotów sianokiszonki...:)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak pasy nie są uszkodzone lub sparciałe to pękać nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Na prasy pasowe lepiej nie szczędzić pieniędzy. Za 25k trudno znaleść coś w miarę dobrego. Jesli już pasówka to proponuję Ci rozejrzeć się za Claasem Variantem 180 lub John Deerem 580 (bela do 180), łańcuchowa Krone KR130 (często noże z rotorem). Mogę napisać Ci jedno po pasówce bele mają bardzo duże zagęszczenie i zwinięte od ok 20 cm, nie trzeba do tego dużo mocy. Ty masz silny ciągnik więć proponuje Ci kronę łańcuchówkę (tylko zwracaj uwagę na łańcuchy) Z nowszcyh to Krone roundpack1250 lub większa ale cena wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego powiem Ci w prost jak rolnik dla rolnika. Masz traktor 100km to Clasów-wynalazków, Krone łańcuchowych niebierz tylko walcową Welger RP200 z nożami i siatko i zestaw zgrany. Prasa wydajna a baloty robi super i nawet większe prawdopodobnie niż 120x120. Niedawno mi człowiek powiedział, że ją ciąga Zetorem 5340 tylko noży nie włancza któryś sezon- napewno dobija na 60%. Lub szukaj pasowej Welger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

jd580 zrobi bele 160cm:) Jest za to pośrednio odpowiedzialne dwa czujniki: czujnik pełnej komory i kalibracja czujnika wielkości bala. Ale lepiej nie robić bel "ponad wymiar" bo można uszkodzić prasę, ale gdy potrzebne jest w ostatniej belce 160 cm da się zrobić.

Wiem co nieco o tych prasach.

Mój ciągnik to tylko 74 KM więc wybalem pasówkę, dlatego że nie dużym kosztem mocy można zrobić bardzo dobrze zagęszcone bele.

Kolega ma 100KM więc może sobie pozwolić na walcówki i łańcuchowe. Ciągnikiem o takiej mocy bez problemu dobije bele na max w walcówce.

Do takiej mocy ciągnika rotor to żaden problem... a jeśli ta moc zawarta jest w 6 cylindrach bez problemu da radę nożom.

 

Rada co do pras JD... do sianokiszonki msi być wyposażona w noże zgarniające (zapobiegają owijaniu się materiału na rolki), przynajmniej podbierak 1,8m, do prasownia siana idealny będzie miękki rdzeń, występuje również opcja dodatkowwego napędu górnej rolki - do ciężkiego i mokrego materiału super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Powiedzcie mi ile kosztuje na dzień dzisiejszy jeden pas w serwisie nie w Euro tylko PLN do JD i innych pras jakie polecacie i ile pasów mieści się w jakim modelu?. Bo to da rachunek wymiany pasów przy kupnie używanego modelu a trzeba to zrobić napewno. Na 100km niema sensu się pchać w łańcuchowo na noże co najhałaśliwsza jest i trzeba się najbardziej pilnować by nierozerwało jej. I podstawa to jak wyżej wspomniane podbierak od 180cm.-2metra , obwiązywanie na śiatkie a niesznurek i noże bo potem można w paszowóz walić balot i robota idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wyjaśnij na jakiej podstawie piszesz "wymiany pasów przy kupnie używanego modelu a trzeba to zrobić napewno" ?? Nic nie mówisz czy prasowałeś pasówką, więc jakie masz doświadczenie? Gdybyś pracował kiedykolwiek pasówką to wiedział byś, że można wymienić tylko uszkodzony fragment pasa (nawet kilkanaście cm) + spinka do tego, więc koszt nie jest jakiś wielki. Ceny pasów to ok. 60-120zł za metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wymiana wszystkich pasów to koszt ok 10tys i nie ma sensu kupować prasy w której naprawdę trzeba to robić chyba że za cenę odpowiednio niższą .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

590 Nie ma zatrzasków na komorze z tego co się orientuje i dziwnym trafem prawie każda ma spawany siłownik od podbieracza..... poza tym ok. o ile nie jest wyjeba$%


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja na tej podstawie stwierdzam jak na takiej dlaczego w walcowej trzeba po kupnie wymieniać łożyska i łańcuchy napędowe a w łańcuchowej łańcuchy w komorze, chodz nie musi to być zaraz ale po 3latach np. i koszta przewyższają w tedy cene prasy. No nie czarujmy się ale to jest dobity złom co przerobił tysiące balotów mimo, że wygląda ładnie czasem. Słońce i czas zrobiło swoje a prasy nie mają 5lat tylko 20 albo i więcej i mus podstawowe rzeczy powymieniać by potem nie było niespodzianek. I jak kolega wyżej wspomniał koszt jednego pasa w serwisie JD to coś 2-2,5tyś PLN. I mam pytanie ile waży taka JD 550?. A przy takim areale jak autor ma to tylko obwiązywanie siatko tym bardziej, że już nikt nie chce pras brać z obwiązywaniem sznurkiem a co za tym idzie trudniejsza sprzedaż potem lub zejście z ceny drastyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Napisz wyraźnie, że nigdy nie pracowałeś pasówką i nie masz żadnego doświadczenia w tej kwestii. Przy kupnie prasy widać stan pasów, nie są jakoś ukryte czy utrudniony dostęp jak z łożyskami...

Tak się składa że już 3 sezony prasuję twoim zdaniem "20 letnim złomem" i zgadnij ile wymieniłem pasa? Całe 50 cm! Koszt nie przekroczył 100 zł. Więc twoja teoria to bajeczka..... http://allegro.pl/pas-pasy-do-prasy-belujacej-john-deere-178mm-i2435743522.html

Link do instrukcji jest wyżej, długość pasa to 13.47m x 98,40= 1325 zł cena za cały pas, tylko np. musiało by wciągnąć jakimś cudem w rotor żeby cały pas się zniszczył.

Masa prasy to ok. 1900kg. Jeśli dalej moje argumenty do ciebie nie docierają, to wysil się chwilę i poczytaj komentarze w galerii pod pasówkami i jak znajdziesz kogoś kto wymieniał wszystkie pasy to wstaw tu link. Napisz także jaki jest % osób na forum które musiały twoim zdaniem "na pewno" wymienić pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Nierobiłem pasową i nawet u mnie w okolicy tego nie ma bo królują Welgerki walcowe RP 12 czy RP200 albo Krone kr 125/130 z używek potem włoskie i poslkie Sipmy, PolmotWarfama, MetalFach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

@risto u nas jest tak samo. w okolicy widziałem 2 pasówki claas variant i jd 550. Kolega miał łańcuchową new holland 835 z owijaniem sznurkiem i bardzo ładne baloty zwijała ale sprzedał bo nie miała siatki, ale też maiła sterownik i potrzebowała tylko c- 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

valterka99 a Ty będziesz wozić te baloty potem na zwykłych przyczepach czy specjalistycznych przystosowanych do tego?. I jakie baloty będziesz robić 120xXX ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ja mam krone łańcuchową i nie narzekam dodam więcej nie zamienił bym się na żadną inną :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gr_rat
      gdzie i czy w ogóle ubezpieczacie prasy od pożaru >? jak  +/- wychodzi to cenowo 
    • Przez kisiel123
      witam. kupiłem kombajn  deutz  35.70  i okazało się że brakuje koła pośredniego od sieczkarni ma ktoś może taki kombajn i może wrzucić zdjęcie jak to ma wyglądać, może wie ktoś od jakiego kombajnu można by było dopasować proszę o pomoc bo czasu coraz mniej zdjecie w zalaczniku . 

    • Przez Nowak5425
      Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?
    • Przez Kondzio342
      Witam koledzy potrzebuje kupic sterownik prasy z trzema kontrolkami oraz silniczek. Dajcie znac kto co ma.
    • Przez pawelek11
      Witam wszystkich, zamówiłem prasę Lely którą miała być w połowie maja. Prasy nie mam do tej pory dealer tłumaczy się że producent czyli obecnie AGCO ma opóźnienia w produkcji. Chciałabym się porostu dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma obecnie podobną sytuację z którąś z tych trzech pras? Bo nie wiem czy dealer może mnie oszukuje czy np. AGCO woli robić prasę pod swoją marką a Lely zostawia na koniec.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj