valterka99

Prasa do 25 tys.

Polecane posty

valterka99    0

valterka99 a Ty będziesz wozić te baloty potem na zwykłych przyczepach czy specjalistycznych przystosowanych do tego?. I jakie baloty będziesz robić 120xXX ile?

Będę robił baloty 120x120 i czasami 80x120 aha i będę woził na hl-kach jedna 8 ton druga 6

Edytowano przez valterka99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Round Pack 1250

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

To polecam Ci robić baloty 120x120 lub 120x150 na Twój areał. Większe nie bo to trzeba już kupować owijarke samozaładowczo. I pamiętaj, że teraz każdy chce kupić prase z nożami-rotorem, wiązanie na siatke i podbierak 1,80-2,20. i wydajna ma być. Innych unikają i trudno sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

a co można robić ze sterownika jd 590 prosze o dalsze propozycje i opinie o prasach

Wszystko oprócz stopnia zgniotu który ustawia się pokrętłem przy rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ciagne ja massey 125 km 6 cylindrow, a jak siano kiszonke taka mokra dosyc ti massey 135 km i tez 6 cylindrow


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Sorki za odgrzewanie kotleta, ale ... czy nie zgodzicie się ze mną, że 80% postów w tym temacie napisały albo dzieci, albo ludzie nie mający ani odrobiny wiedzy technicznej, ani większego doświadczenia? Toż sensownych wypowiedzi mogących nakierować człowieka na właściwy wybór jest tu na lekarstwo. Chcesz robić sianokiszonkę = chcesz uzyskać duży zgniot bo po pierwsze duży zgniot to minimalna ilość powietrza w materiale, a po drugie większa gęstość balota, większa masa jednostkowa czyli bezpośrednio przekłada się to na oszczędność siatki i foliii. Zależy Ci na tym ... zdecydowanie nie kupuj walcówek. Poczytaj sobie testy porównawcze pras i zobaczysz, że pasówki nie mają sobie równych, a walcowe nawet nie próbują ich ścigać. To nie tyle jest kwestia tego, że pasy mogą więcej, ale jest to kwestia zmiennokomorowości i tego, że pasówka zbija od samego początku, a nie dopiero gdy komora jest w 70% zapełniona jak w walcówkach. Kupując prasę zwracaj uwagę na funkcję miękkiego rdzenia bo później będziesz baloty siekierą rozłupywał.

Pasy ... taki Welger np. informuje, że fabryczne pasy wytrzymują 100.000 balotów. Koszt jest duży, ale jak już ktoś napisał nie potrzeba wymieniać od razu całego pasa.

Rotor ... zależy Ci na wydajności bierz zdecydowanie z rotorem.

Noże ... zależy, ale z doświadczenia wiem, że paliwa idzie wtedy tyle, że mimo ich posiadania nie będziesz za częśto włączał. Inna sprawa, że 100 KM to wbrew pozoru na prasę z rotorem i nożami wcale nie jest dużo. Zdecydowanie przydałoby się jeszcze ze 20 KM.

 

Od lat w testach prym wiodą prasy Lely Welger ... czy to obecne 445, czy starsze RP 520, ale ... za 25.000 PLN niestety nic takiego nie kupisz. Stosunkowo mało elektroniki, stosunkowo prosta budowa, bardzo dobre parametry użytkowe.

Jeśli chcesz trochę starszą ... popatrz na Claasy Variant 180 z Rotorem lub nawet RotoCut. Firma ta robi niesamowicie wręcz wytrzymały sprzęt (widać np. po jakości powłok lakierniczych które po latach potrafią trzymać się jak by świeżo z fabryki wyjechały) i jeśli się dobrze poszuka i nie kupi prasy mającej na liczniku koło 100.000 balotów ... będzie nią można jeszcze długo i spokojnie pracować.

Możesz porozglądać się za prasami z obecnej grupy Kverneland ... Vicon, Kuhn itp. Oczywiście wcale nie odradzam JD choć szukając dla swoich potrzeb mieliśmy duży problem ze znalezieniem niezajechanej prasy z rotorem.

Mimo patriotyzmu ... zdecydowanie odradzam zakup nawet najładniej wyglądającego polskiego złomu. Póki co ... my Polacy nie umiemy nawet sensownie skopiować. Obecnie zdecydowanie wolałbym 10 letniego JD niż nówkę MetalFacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piaggio1998    1

Które prasy są najlepsze głównie do siana i sianokiszonki.Plusy i minusy obu pras. którą wybrać do 85 konnego ciągnika? do 25 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark85    0

Serdecznie witam wszystkich. Rowniez zastanawiam się nad zakupem prasy i myślę nad łańcuchowom 120x120 tak do 25tys najlepiej z siatką, głownie do słomy i siana sporadycznie do sianokiszonki robiaby ok 1000bel rocznie. Co myslicie z jakiej firmy byłaby najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetrek    0

Nie wiem czy najlepsza ale moge Wam Korne 130 spokojnie polecić.

Mało awaryjna, małe zapotrzebowanie na moc, części dostępne no i w 25tys spokojnie można coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu69    0

Czytajac to wszystko wychodzi ze nadal nic nie wiadomo jaka kupic bo jeden mowi ze taka jest dobra, a za chwile drugi ze to wcale nie prawda... tyle w temacie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel33    9

Połączone

 

Siema . Jak w temacie myślę o belownicy do 25 tys do ursusa c-360 .Myślałem już o Metal-Fachu z562   i o John Deere 570  ale nie wiem czy jest z szerokim podbierakiem bez rotora bo ursus chyba by nie pociągną takiej belownicy z rotorem . Co mi byście polecili z góry dziękuje za odp.  

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do 60 możesz zastanowić się nad tym JD 590 ubija od samego początku bo to pasówka i jest regulacja wielkości balota oraz stopnia zbicia więc można dopasować prasę do mocy ciągnika jest też szeroki podbierak tak więc gdybym miał wybierać  pomiędzy metal-fach a jd wybrał bym jd bez zastanowienia.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

zastanów się też na pasówką z NH rocznikowo młodszę i cenowo tańszę od JD np. NH 658 648 albo łańcuchową z nh 548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

polecam prasę typu nh 644 i pochodne


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arekc330    58

Ja na twoim miejscu wziąłbym raczej jakąś zagraniczną zmienno komorową albo krone kr 125 choć ma ona wąski podbierak ale do 60 jest bardzo dobra i dobrze dobija bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gr_rat
      gdzie i czy w ogóle ubezpieczacie prasy od pożaru >? jak  +/- wychodzi to cenowo 
    • Przez kisiel123
      witam. kupiłem kombajn  deutz  35.70  i okazało się że brakuje koła pośredniego od sieczkarni ma ktoś może taki kombajn i może wrzucić zdjęcie jak to ma wyglądać, może wie ktoś od jakiego kombajnu można by było dopasować proszę o pomoc bo czasu coraz mniej zdjecie w zalaczniku . 

    • Przez Nowak5425
      Witam, tak jak w temacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu. Znalazłem jeden egzemplarz, który ma nie duży przebieg,od pierwszego właściciela. Prasa posiada rzadki rotor bez noży. U mnie prasowała by tylko słomę. Słyszałem wiele opinii o rzadkim rotorze w słomie. Jedni chwalą i mówią że jest super, inni mówią, że jak będzie dobrze sucha i sieczkowata słoma to słoma będzie zapychać się przy rotorze. Posiada może ktoś takowy model z takim właśnie rotorem i wypowie się na ten temat ?  Czy ciągnik o mocy 90 KM poradzi sobie z tą prasą ?
    • Przez Kondzio342
      Witam koledzy potrzebuje kupic sterownik prasy z trzema kontrolkami oraz silniczek. Dajcie znac kto co ma.
    • Przez pawelek11
      Witam wszystkich, zamówiłem prasę Lely którą miała być w połowie maja. Prasy nie mam do tej pory dealer tłumaczy się że producent czyli obecnie AGCO ma opóźnienia w produkcji. Chciałabym się porostu dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma obecnie podobną sytuację z którąś z tych trzech pras? Bo nie wiem czy dealer może mnie oszukuje czy np. AGCO woli robić prasę pod swoją marką a Lely zostawia na koniec.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj