ilnicki96

czy oplaca sie bydlo do 10 sztuk?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciekc2    3

Czesc wiesz od czegoś trzeba zacząc ,wiadomo że nie każdy ma od razu tyle finansów by kupic całe stado od razu,a jak coś się robi to zawsze jakieś korzyści z tego bedziesz mieć,zależy też ile masz ha bo dla 10 sztuk to juz paszy trochę potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptaq    0

Ja na dzień dzisiejszy mam 3 krowy i dwa cielaki(wczoraj mi się krówka ocieliła) :D Do tego mam 17 ha fizycznego samych traw i dobrze na tym wychodzę.No i jeszcze delikatne usługi,ale wiadomo 60 to się nie nachapie na tych usługach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Opłaca sie jak masz te krowy gdzie wypasać w sezonie bo wszystko trzymać na oborze i paszę kosić, zbierać, wozić to wielkie nic z tego będziesz miał ale przy wypasie a byki na oborze i tuczenie ich to całkiem możliwie na tym wyjdziesz z tym że ciągle trzeba rozbudowywac stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Opłaca się. Ja mam teraz 5 krów na intensywnej łące, będą tam do końca września. Niedługo 2 sztuki zabieram do obory bo się będą cielić. Rano jadę na pastwisko ze śrutą i 5 kostek siana i na cały dzień wystarczy. Mam przy nich cielaki, które po 5 miesiącach zabieram do obory. Byki opasam kiszonką i śrutą w oborze. Moim zdaniem jest to jakaś oszczędność choć u każdego to inaczej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

a wiec tak teraz pola mam nie duzo bo mi odeszly dzierzawy ojciec uprawia ja mam 10 ha ornego i okolo 3 ha łąki wiec nie jest duzo a mleko jak sprzedajecie i za mleko ile wam miesiecznie wychodzi a 10 sztuk bydla nie chce odazu na raz kupowac tylko stopniowo i zwiekszac hodowle dadam ze hoduje jeszcze troche swinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jest oddzielny temat o cenach mleka, sprawdź tylko wcześniej dobrze usiądź. Przedział cen mleka to od 0,7zł do 1,7zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

2 moich sąsiadów ma po 8-10 byczków i im się opłaca ja też kilka sztuk hoduje i też mi się to opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ile z jednego byka zostanie zysku jezeli sprzedam go w wadze 630 kg na 10 sztuk bydla i 30/40 sztuk swin starczy mi 13 ha ziemi klasa ziemi to tak 2,3,4 i kawalek 5 wiec starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wszystkim się opłaca a każdy piszę że w rolnictwie źle i popierają strajki - Polska chory kraj. :)

Poza tym napiszę tak - skąd mamy wiedzieć czy się będzie opłacać?? Te tematy powinny byc od kopa wywalane do kosze . Skąd mamy wiedzieć ile zboża zbierasz?? Co z tego że wiem ile masz ha jeśli kosisz po 1t/ha?? No k**wa. Powinny być podawane ilości w tonach wtedy można coś powiedzieć sensownego. Kokosów nie ma wiecej się oza***dalasz przy tym szczególnie jak masz nieprzystosowane budynki. A kasa fakt w kupie wziąść kilka tyś to fakt tylko co z tego jak 80% to są koszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No właśnie napisz co siejesz ile zbierasz, przy jakich nakładach, wtedy wiadomo o co chodzi. Opłacać się opłaca tylko każdemu to inaczej wychodzi bo jeden ma duże nakłady a drugi mniejsze i tak jeden zarobi 1500 a może mniej na byku a drugi 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

 

wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

 

wiec tak pszenica mi co roku sypie 7/8 ton jeczmien 4.5 tony kukurydza 12 ton pszenzyto 4.5/5 ton takie mam plony budynki mam przystosowane na 12 sztuk bydla i okolo 50 sztuk swin

 

sorki ale mi komp szfankuje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zależy, czy będziesz zboże chciał uprawiać bo jeżeli nie to z 30 sztuk na miękko z wysłodkami i zakupem zboża. Jeżeli chcesz mieć zboże no to 20 sztuk ale i tak troszkę byś musiał kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

zboza bede uprawial ale mysile sobie ze bede hodowal z 3 krowy i 4 sztuki mlodziezy i troche swinek wyzyje na tym jak powieksze gospodarstwo tak do 25 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

prawda jest taka, że bez własnej bazy żywieniowej i dużego areału to trudno cokolwiek ruszyć i żyć z tego godnie. Jeszcze zależy jakie gleby się użytkuje, jeśli chodzi o Polskę to raczej szału nie ma co się spodziewać. Zresztą ta roztrąbiona polityka pro rolnicza roztrąbiona w mediach, przez która tylko się słyszy od ludzi, którzy nie mają pojęcia o pracy na wsi: " ale wy macie dobrze, takie dopłąty" jest dużo słabsza niż w krajach zachodniej europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

jezeli masz rzeczywiscie takie plony pszenicy 7-8t i kukurydzy 12t to nie wiem po co ci to uwiazanie z tymi kilkoma sztukami zasiejesz pol na pol pszenicy i kukurydzy i bedzie bez roboty i na zmiene co roku to masz ponad 40t pszenicy i ok 80t kukurydzy przy obecnych cenach to masz ok 120tys to musisz sprzedac na to co roku ok 20 miesnych bykow w wadze minimum 800kg oczywiscie ceny zboz jak i wolowiny moga ulec zmianie ale liczymy obecnie wiec moim zdaniem nie masz po co sobie glowy tym zawracac zwlaszcza nie masz krow niczego a teraz bydlo drogie to musialbys odrazu duzo wylozyc na te kilka krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Mi się wydaje tak jak @komodo tyle kasy starczy ci na życie i na remont maszyn tylko trzeba się liczyć z tym że np. może wymrozić ci pszenice albo dziki wygniotą całą QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@rolniku360 ogolnie nasz fach to wrozenie z fusow :) produkujesz i nie wiesz za ile sprzedarz a jak juz jest cena super to wymarznie lub przyjdzie grad czy jakas traba a zwierze tez moze zdechnac takze w matematyce rozwiazuje sie rownania z jedna czy dwiema niewiadomymi ale jak my mamy cokolwiek liczyc kiedy w naszych rownaniach sa same niewiadome? :) dlatego liczyc to mozna jak sie juz dostanie pieniadze na konto ale wiadomo jakies zalozenia kazdy ma bo dane z ubieglych lata daja orientacje ile moze urosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

no wiadome no ale patrząc na ten rok to ile nie którym kasy poszło z mrozem ponieważ takie mrozy były a te dopłaty za wymrozy to nawet za połowę się nie wróciły no byk też może paść ale jak np. trzymasz 10 byków i jeden padnie to jeszcze jakiś grosz będzie a jak tu zasiejesz 20 ha pszenicy i wszystko wymarznie to już nie masz w ogóle kasy a za co żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

jeszcze mam takie pytanie chce budowac dobudówke do stodoly z drewna i tam chce trzymac krowy bedzie to dobre rozwiazanie oczywicie ocieple to styropianem zeby bylo cieplej moge tak zrobic czy raczej to zly pomys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj