Bendix19977991

Ciągnik o niskim spalaniu do użytku przy domu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mega218    0

Moim zdaniem najlepiej sprawdził by się T-25, dlatego że ma małe spalanie i wszędzie nim wjedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Mega218 - Wjechać każdy wjedzie i wszędzie ale czy WYJEDZIE ? heheh :D nie no Jak chcesz cos małego zwinnego To Rusaka T-25. A jak coś byś chciał robić w przyszłości więcej czy cuś to Kupuj C360 3P albo C360. Wujek ma oare ha pola i ma C-360 i kupiony pług 2skibowy obr i bronki, szufla do śniegu i gra muzyka i nie stęka że za dużo pali.


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

wedug mnie najlepszy C-360 3P, ja mam takiego i smiga ile wlezie, mało pali, do transportu dobry, mi leci ponad 30km/h, wygoda jest, zwrotny takze, wiec czego chciec wiecej

Edytowano przez majk03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

M to na pewno nie bedziez nazekal na to ze jest za wolna. rusek malo pali jak sie mu kabine zdejmnie :) i jest strasznie wysoki jak na coś wiedziesz

 

ps. ja mam c-330M i gorąco polecam ciągnik strwożony przez szatana :D.

 

 

ehehehhehe cytat roku 2012 :lol:

 

Moim zdaniem najlepiej sprawdził by się T-25, dlatego że ma małe spalanie i wszędzie nim wjedziesz.

 

 

T-25 to już przezytek.

Jak masz węgiel ciągnąć bierz 3P.Mocny a zarazem ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem tylko że u mnie ten traktor miałby obrabiać 1ha i wykonywać prace przy domu takie jak odśnieżanie czy koszenie trawy. Co byście mi polecili?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

360 3P super maszyna, ja mam takiego i dawniej z kosiarka smigał bez problemu, zwinny, szybki, w miare mocny, czego chciec wiecej :)

Edytowano przez majk03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Też mam podobny problem tylko że u mnie ten traktor miałby obrabiać 1ha i wykonywać prace przy domu takie jak odśnieżanie czy koszenie trawy. Co byście mi polecili?

 

pozdrawiam

 

Traktor na 1 {JEDEN} ha ????? :blink: Jaja sobie robicie? :D

Nie ma sensu kupować traktora na 1 ha , nająć można taniej wyjdzie.

A trawę kosa ręczna lub spalinowa i hej :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

te POL1 nie wyrywaj poszczególnych zdań z kontekstu tak jak tobie pasuje tylko cytuj całość zeby bzmiało tak jak chciał tego autor a nie sobie twozysz jakieś bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Traktor na 1 {JEDEN} ha ????? :blink: Jaja sobie robicie? :D

Nie ma sensu kupować traktora na 1 ha , nająć można taniej wyjdzie.

A trawę kosa ręczna lub spalinowa i hej :P

 

Kolego ktos czasami nie ma ha i kupuje ciagnik. Ciagnikiem nie tylko w polu obrabiasz.

 

Ciagnikiem jezdzisz do lasu, ciagnik przydaje sie na budowie, czasami gdzies podjechac,cos przywiesc.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Oczywiście że kupują ludzie co nie mają ziemi, ale kolega pisze że 1 ha ma obrobić skosic trawę koło domu i odśnieżyć koło domu , nie pisze nic o budowie, transporcie itd .

Ale to WOLNY KRAJ kupuj @wlascicielziemski jak masz taki kaprys :P najlepiej z napędem ponad 100 km jak sie bawic to się bawic :D :lol: :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się z Tobą zgadzam mariuszd93, pomyśle jeszcze nad kupnem kombajnu najlepiej Claas-a jeśli będzie to potrzebne by udowodnić takim ludziom jak Ty czym jest pasja w życiu.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Kolego ktos czasami nie ma ha i kupuje ciagnik. Ciagnikiem nie tylko w polu obrabiasz.

 

Ciagnikiem jezdzisz do lasu, ciagnik przydaje sie na budowie, czasami gdzies podjechac,cos przywiesc.

 

 

Jasne, że tak. Ja mam 3ha, z których obrabiam może 80a, a i tak jest c330, zetor 90km4x4 i brata c3604x4 czasami idzie w ruch. Ciągnik nie tylko w polu może pracować.

 

Transport, usługi drogowe, leśne, rolnicze, budowlane jak @banan575 pisze i wiele, wiele innych.

 

Po co ktoś ma płacić za usługę, jak sam może sobie i jeszcze komuś ją wykonać własnym przętem???

 

Jak bym na te marne 80a, które obrabiam do wszystkiego brał sąsiada na usługę, to nawet tego pola by mi się nie opłacało użytkować :) A kopaczką we wszystkim machać nie zamierzam :P

 

 

A tak to na własny użytek coś do spichrza wpadnie na zimę, chociaż coraz częściej myślę, że i tego będzie trzeba zaniechać, co nie znaczy, że pozbędę się ciągników.

Edytowano przez kolos87

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Priorytet to niskie spalanie bo ile można jeździć po węgiel odśnieżać podwórko kosić 1ha łąki, ile taki ciągnik spali rocznie paliwa? 20-30l? oczywiście własciciel nie jest rozrzutnym człowiekiem i naleje ruskiej ropy lub oranżady, znając życie tak wykozystuje ciągniki około 70% obecnych rolników, bo uprawa 2-3ha i jazda do lasu po drzewo to tak wychodzi, jak ktoś ze 100l przepala to już rolnik pełną gębą, oczywiscie te wszystkie półwiekowe ciagniczki a nie daj boże jakieś zachodnie są najlepsze na świecie bo się nie psują nie zużywają, bo niby jak robiąc 20mtg rocznie, nie to co te nowe sypiące się na potęgę, u mnie ciągniki robią ponad 1 tyś mtg 2 ciągniki bo c 330 nie liczę bo to nie ciągnik ;) to może miał bym prawo wymagać oszczędnego ciągnika, lub jakoś ekonomicznie uzasadniać wybór takiego a nie innego, ale jak ktoś kto spala paliwa za max 500zł rocznie to nie wiem jak sobie może uzasadnić wydatek 10 tyś więcej na ciągnik który jest ekonomiczny, lub nie jest, chyba w tym przypadku najlepiej było by się rozejrzeć za ciągnikiem który nie wymaga wkładu w remonty i jest w jak najlepszym stanie technicznym. z 15 lat temu znajomy kupił 2812 kilku latka z przebiegiem 900mtg, ostatnio zajrzałem do środka a na zegarze 990mtg śmieje się że u niego też się zepsuł licznik mtg tak jak w moim mf a on na to że działa prawidłowo, że on tym, ciągnikiem karnister ropy rocznie nie spali, a kilka ha ma i kilka sztuk bydła też, także dla autora temu należało by polecić co kolwiek ale w nienagannym stanie technicznym i potraktować taką inwestycję jako lokatę kapitału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj