Zaloguj się, aby obserwować  
pawelmf

olej do centralnego smarowania krone kr10-16

Polecane posty

pawelmf    238

Panowie kupiłem w styczniu prasę po I pokosie skończył mi się olej w centralnym smarowaniu i niewiem jaki olej najlepiej wlać aby było dobrze

Edytowano przez pawelmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykły przekładniowy. np. ja w famarolu stosuję 85w/140 lecz może być gęstszy wtedy mniej go idzie a jak rzadki to u mnie 100 belek i go nie ma a tak starcza na 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

FAMAROL ZALECA STOSOWANIE OLEJU 85W/140 TAK MOWI INSTRUKCJA OBSLUGI MI SERWIS POWIEDZIAL ZE MOZNA LAC 85/90 ALE PO 3 GODZINACH PRCY JUZ GO NIE BYLO WLALEM TEN I JEST SUPER TYLKO 85W/140

Nie pisz Caps Lockiem!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Co do centralnego smarowania to przede wszystkim powinna być odpowiednio wyregulowana wydajność pompki do klasy oleju jakiego używasz.

 

Producent zaleca olej o parametrach 15w 40, ale możesz używać i innych np. przekładniowy albo jakić bio degradowalny np. od smarowania łańcucha piły spalinowej.Tego ostatniego nie polecam ale tylko dlatego że podczas zimowego postoju lubią się zaklejać te cieńsze przewody.

 

Nie wiem czy masz jeszcze jeden pojemnik na olej czy już dwa, ale dziwi mnie to o czym piszą koledzy że niby po 200 szt oleju nie było.Zawartość zbiornika powinna wystarczyć na cały dzień pracy, bo te 200 szt. to jakiaś dziwnie malutka wartość.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Pewnie jest już przepalony ;) Problemów z nim nie mam, a używam takiego praktycznie odkąd mam prasę czyli drugi rok. Przy wlewie zbiorniczka jest filtr siatkowy więc on wyłapuje wszystkie syfy. Dalej na układzie też jest jakiś filterek. Węże mi się nie zaklejają, może dlatego, że mam ustawione dość obfite dozowanie. Zbiornik 1,5l starcza mi na jakieś 200 bel. Czyli jak zmieniam siatkę to dolewam oleju :P Nie wiem czy to trochę nie za dużo, ale lepiej tak niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Dobre :P Ładnie mu się łańcuchy pewnie błyszczą ;) Ostatnio mi się zapodziała smarowniczka od łańcucha komory, trzeba będzie dokupić bo wężyk ze szmatką nie ogarnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj