proxima90premium

Czy sipma z 224 nadaje sie do władka t-25

Polecane posty

ari321    0

Ja mam w zamiarach prase niedlugo kupic do swojego t-25 ale kompletnie nie wiem jaką... Znajomy ma jakiegos john deera prasę i ruskim prasuje ;) a ja nie wiem jaką wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloo    0

Ja swoją sipmą i władkiem prasuje wszystko co się da. W prasie nie miałem oryginalnie przeciwwagi. Więc starałem się używać jej jak najmniej. Kilka dni temu miałem do prasowania sianko. Mogłem nagrać jakiś film jak to szło :D. Ciągnik szedł jak burza, temperatury nie dostawał. Trochę trudno się prasuje na jednostopniowym sprzęgle ale idzie się wprawić, tak jak przy koszeniu kosiarką rotacyjną. Niedługo żniwa więc może uda mi się coś nagrać i podzielić się z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nie miałeś przeciwwagi to znaczy tera masz bo jak nie to poświęć 1 świniaka i kup ja wykonczyłem skrzynie 60 tki jak nie miałem zupełnie inna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja mam z224/2 z 2001roku zapotrzebowanie na moc to 40km. I powiem tak jeśli chodzi o usługi to ja mam u 2812 38km i to jest najmniejszy ciągnik jakiego można podczepić do tej prasy mój już przepracował wiele i jak na razie dobrze sobie radzi z tą prasą. A jeśli chodzi o t25 to na własny użytek można prasować może wolno ale swoje zrobi tylko szkoda ciągnika do takiej roboty. Przy szerszych usługach to władek by padł :) takie jest moje zdanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Mój T25 raz był zapięty do K442 i nawet ładnie szło prasowanie siana, ale trzeba strasznie uważać, bo nie ma żadnego sprzęgła na WOMie tak jak to jest w tej Sipmie... Zapięliśmy go tylko dlatego, bo W 3P obcięły się nity w oryginalnej jeszcze tarczy sprzęgłowej i WOM stanął, w MTZ przy robieniu tą prasą odkręciło się Koło Zamachowe, więc został tylko mały Diabełek :D

 

Ciężko się robi na jednostopniu, raz tłok prasy został na górze i jak zaczął opadać, to aż rewers wybiło na luz :lol: .

Trochę głupio jest, bo jak wciśnie się sprzęgło, to siła rozpędu prasy napędza ciągnik i trzeba hamować :lol:

Potem trzeba cofać bo nie ma jak rozbujać prasy, bo nie wrzuci biegu gdy prasa się obraca :(


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

swego czasu jak miałem jeszze władimirca to mieliśmy prasę Welger ap41http://allegro.pl/pr...2498447204.html no to powiem ci że smigał z nią,aż miło ,moge ci ją z czystym sumieniem do niego polecic , tylko żeby nie była zbytnio wyeksploatowana

albo wleger ap 45 ma szerszy podbierak lepiej sie zbiera z pasów np siano http://allegro.pl/prasa-welger-ap-45-nie-sipma-claas-okazjia-i2510800718.html

te prasy na prawdę leciutko chodzą i taki ciągnik jak włądimirec ich nie odczuje ;)

Edytowano przez MAti21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

swego czasu jak miałem jeszze władimirca to mieliśmy prasę Welger ap41http://allegro.pl/pr...2498447204.html no to powiem ci że smigał z nią,aż miło ,moge ci ją z czystym sumieniem do niego polecic , tylko żeby nie była zbytnio wyeksploatowana

albo wleger ap 45 ma szerszy podbierak lepiej sie zbiera z pasów np siano http://allegro.pl/pr...2510800718.html

te prasy na prawdę leciutko chodzą i taki ciągnik jak włądimirec ich nie odczuje ;)

 

Prawie wszystko to prawda silnik daje sobie rade ,ale jeżeli wciśniemy sprzęgło to rozpędzona prasa napędza koła ciągnika a hamulcami hamujemy prasę trzeba uważać aby nie wypaść z pola , można oczywiście bardzo szyb ko wyłączyć bieg lub wałek ale wtedy aby ponownie załączyć napęd trzeba zatrzymać traktor i poczekać aż zatrzyma się prasa ,wergery kręcą się siła rozpędy tak że to trwa dość długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Władek w prasie kostce i zwijającej w pługu 3 obrotowym już ludzi zszokował teraz z tym kombajnem to szok ,sam tez mam władzia i naprawdę twarde maszyny są jeszcze ojca mnie przez 32 lata nie zawiódł idziesz odpalasz i jedziesz poza jedną zimą co mi paliwo zamarzało ,ma te 25 koników ciągnie 2 skiby na 30 cm spokojnie a raczej c-360 nie ciagną 4 skib a mają ponad 50 km ,wedłóg logiki MTZ 80 km powinien 6 skib ciągnąć ,kidyś czytałem cos na temat tych kombajnów ale nigdy nie widziałem może kolega napisze ile lat jeżdzi i jaki areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To by trzeba się z autorem filmu skontaktować...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj