Skocz do zawartości
macko25

Przeróbka napędu młocarni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mistrzgtsv6    0
Napisano (edytowany)

Kolego Mareczek78 ja mam w swoim bizonie zrobioną taką przeróbkę już 2 sezony przekosiłem, świetna sprawa zero awarii, wcześniej przeważnie co 2-3 lata łożyska na odrzutniku siadały w najlepszą pogodę. Miarka się przebrała gdy rok po roku zdarzyła się awaria i przed następnymi żniwami zakupiłem komplety zestaw przerobionego napędu. Zakład ślusarski zajmujący się tym tematem znajduje się w miejscowości Mieścisko koło Wągrowca.

Edytowano przez mistrzgtsv6

mistrzgtsv6    0

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor6045    22

Trzeba wpisać w google: Mieścisko ślusarz Ryszard. I wszystkie dane będą. Ja osobiście zamawiałem telefonicznie (jestem z mazowieckiego), płaciłem u kuriera przy odbiorze. Namierzyłem ten zakład z ogłoszenia na olx od gościa który sprzedawał bizona z taką przeróbką i po nitce do kłębka...

Wpisałem ale jakiś link byłby pomocny bo tam jest bodajze dwóch jakiś ślusarzy :) A jesli to nie tajemnica ile za to ? kurde bo sam bym to zamówił nie mam rzepaku a młoce całe czas na 1000 obr dzieki temu to smarowania nawet mniej jest :)

toorano    12

Ryszard Śmigiel 

Baczyńskiego 19 

62-290 Mieścisko

Dane kontaktowe

tel. 602 257 336

1600zł

mistrzgtsv6    0

Dokładnie, trzeba tylko pamiętać aby paski były sparowane tzn. miały ten sam nr i serię. Dodatkowo przy montażu trzeba wywiercić jeden otwór. W skład zestawu wchodzą 2 koła pasowe i napinacz. Ja 2 lata temu płaciłem jak dobrze pamiętam 1500zł, prawdopodobnie jest dostępna opcja do rzepaku czyli podwójne koła, ale trzeba zadzwonić i się zapytać bo nie wiem czy coś nie pomyliłem.

mistrzgtsv6    0

Wrzucam kilka fotek napędu po zamontowaniu. Na pierwszej widać co się dzieje po zamontowaniu dwóch pasków tego samego rozmiaru lecz innej serii. W napinaczu dodatkowo zastosowałem pod nakrętki sprężyny, których nie ma w zestawie. Koła pasowe są przykręcone do piast na których były zamontowane oryginalnie talerze.

post-33649-0-76430500-1498135579_thumb.jpgpost-33649-0-67663600-1498135672_thumb.jpgpost-33649-0-68758500-1498135750_thumb.jpg

MaciekM20    1

A  mógłby ktoś podać jaka jest np średnica tych kół juz po przerobieniu i jaka długość paska itd.
I zna ktoś kogos kto takie coś robi?? oprócz tego Pana co juz został wymieniony w komentarzach wyżej.
Jak ktos cos wie to niech pisze :)

Mam pytanie odnośnie tej przeróbki czy ktoś kosił na tym grykę,bo przy gryce wymagane są obroty w przedziale od 500do600

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się