polnh

jaki pług 4 skibowy do NH T6050 plus

Polecane posty

locke    293

Nowy czy używany i do ilu pieniędzy?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polnh    0

raczej używany bo na nowy szkoda kasy , tylko żeby nie miał zabezpieczenia na śruby zrywane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

dlaczego nie chceszz rywalnych na sruby??ja mam unie ibisa na śruby i nmam jedno lole 2 ha t oco roku wywoże z niego po prawie półprzyczepy kamieni i nai razu sie śruba nie zerwała a jak chcesz inny to kverneland na resorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Żeby zerwać taką śrubę,to potrzeba wielkiego oporu.Jak tam są przeważnie śruby czternastki albo szesnastki...Szkoda kasy na te zabezpieczenia resorowe albo sprężynowe,bo przecież to kosztuje...

 

Weź sobie jakiś polski z Uni Grudziądz i już.A jak chcesz już jakiś zagraniczny to Kverneland.

 

O tu masz z uni zabezpieczenia śrubowe za 18 tyś.

http://otomoto.pl/unia-grudziadz-ibis-A146337.html

Albo non-stop resorowe za 29 tys

http://otomoto.pl/unia-grudziadz-kuhn-kverneland-lemken-ibis-xxl-4-plus-A157320.html

 

O a ten to chyba najfajniejszy zabezpieczenia resorowe 7 piór tylko że pięcio skibowy

http://otomoto.pl/unia-ibis-4-1-xxl-A189387.html


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

jaki opur aj mam case cx 90 i to ma 90 km i 4 unijną obracaną ciagne 170 cm bierze i myśle żeby dorobić kolczatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ale na śruby zrywalne to ja bym nie polecał nie każde pole jest takie same nie każde pole jest tak samo zakamienione a on ma w miarę poteżny ciagnik to te sryby czasem moga nie wytrzymać ja bym polecał jak coś obracany na resorach to jest inwestycja na lata a nie na rok ten płóg mu się zwróci bez problemów i bez nerwów ze śrubami ;)

 

http://eagra.pl/mach-15381-Sprzedam-plug-4-skibowy-obrotowy-FROST?geo=1

Edytowano przez Fartrac675dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszelan91    0

Witam, podczepię się pod ten temat gdyż mój został zamknięty (oba są podobne)

Potrzebujemy pługa już w tym roku.

Wymagania:

-obrotowy

-4 skibowy

-ilość ziemi do obrobienia: 35-40 ha

-ciągnik: Zetor Forterra 125, obciążniki pełne

-ziemia, nie specjalnie ciężka chociaż są hardcorowe kawałki.

-raczej używany

Wspólnie z ojcem rozglądamy się za czymś trwałym, sprzęt raczej używany, rocznik najlepiej 1995+. Ogólnie firmy jakie braliśmy pod uwagę to Kverneland, Kuhn, Unia Grudziądz, Overum, Lemken, Krone, Rabe Werk, czyli te sprawdzone. Potrzeba go już w tym roku, gdyż stary poszedł na żyletki ;p Ogólnie ciężko coś samemu wybrać, a kiedy już się znajdzie to mam do niego 300km (jesteśmy z kujawsko-pomorskiego). Gdybyście mieli jakieś ciekawe propozycje, bądź sami posiadacie w ofercie coś do 15 tys to proszę podpowiedzcie.

Jest też i druga opcja, otóż znalazłem w internecie pługi 4 skibowe obrotowe firmy Agro-Masz, ceny około 21000 brutto. Jest to dla mnie spore zaskoczenie gdyż normalne ceny tych sprzętów zaczynają się od 40 000zł. Czy wiecie coś o tej firmie? Jakieś doświadczenia? Jak u nich z trwałością (wieżyczki)? Jak się mają w porównaniu do Unii Grudziądz? Poniżej przykłady:

http://allegro.pl/plug-plugi-agro-masz-obrotowy-obracalne-promocja-i2464945664.html http://allegro.pl/plug-obrotowy-obracalny-agro-masz-i2450288804.html

Przepraszam jeśli się wepchałem komuś w temat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolega właśnie go zamówił ma podobny areał i spokojnie taki wystarczy przedstawiciel firmy deklarował że odkładnice to kopia Kverneland a jak w tym prawda to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszelan91    0

Byliśmy dzisiaj i oglądaliśmy. Używane od Kvernelanda, które ludzie sobie cenili za 15-20 k wyglądały na jakiś totalny złom za przeproszeniem, żeby tej firmy dostać porządny trzeba zapłacić niestety. Ten od Agro-maszu to hmm, opinie są różne, niektórzy narzekają na to że szybko się zdzierają odkładnie i lemiesze, tylko że elementy ścierne są od Kvernelanda, lub słabą jakość elementów konstrukcji. Sam pług wyglądam na masywny, nie można się do niczego przyczepić, nawet dają koło transportowe w standardzie-niby banał, ale w wielu przypadkach trzeba dopłacać. @

Fartrac675dt wiem wiem, też tak sądzę, cały czas taki użytkowałem i wygoda jest niezła, ale co zrobić, w ofercie nie posiadają, a decyzję zawsze podejmuje starszy, uparł się przy nowym- w sumie racja, w tej cenie mam 12 letni zachodni po przejściach :P

 

 

 

Zamówiliśmy sobie jeden, zobaczymy. Na nasze potrzeby powinien dać spokojnie radę. 17 tyś netto, a zawsze co nowe to nowe niby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj