johndeere6620see

szkoła AGRO-BIZNES

Polecane posty

rzeznik13    287

Ja również idę to techniku agrobiznesu do Mokrzeszowa.Czy warto iść to na pewno,wybrałem agrobiznes od operatora,mechanika pojazdów rolniczych ponieważ,po agrobiznesie masz większe możliwości.Poczytaj sobie co zyskujesz po ukończeniu agrobiznesu i sam sobie odpowiesz na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ja również miałem zamiar złożyć na agrobiznes ale złożyłem na TMR, gdyż w mojej okolicy w szkole, w której jest kierunek TA to nic tam prawie nie uczą i same łomy chodzą co nie wiedzą nic i po co ten kierunek wybrali. Co innego jak jest kierunek technik agrobiznesu w szkole rolniczej. A w mojej okolicyu TA jest w szkole ekonomicznej.. A w szkole, w której jest TMR jest tradycja i byle kto tam się nie utrzyma (chodzi o oceny). I idę na TMR ;)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja również idę to techniku agrobiznesu do Mokrzeszowa.Czy warto iść to na pewno,wybrałem agrobiznes od operatora,mechanika pojazdów rolniczych ponieważ,po agrobiznesie masz większe możliwości.Poczytaj sobie co zyskujesz po ukończeniu agrobiznesu i sam sobie odpowiesz na to pytanie.

 

 

ha ha :lol: i tu cie musze zasmucic bo mozliwości to ty za wiele nie masz. niestety <_< to co piszą w ulotkach mija sie z rzeczywistością. Ogólnie szkoły rolnicze w naszym kraju są na marnym poziomie. o pracy w zawodzie po technikum praktycznie nie ma mowy.

 

A jezeli studia to tym bardziej nie polecam technikum (Podkreślam ze dobre i renomowane studia, a nie takie gdzie kazdy Zbigniew Piździelewicz moze sie dostać ) bo nie przygotują cie zbyt dobrze do matury. tzn bedzie duzo ciezej zdać -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Panowie niechcę zakładac nowego tematu chciałbym sie zapytac mam 16 lat i planuje wybrac szkołe rolnicza :) i ostatnio słyszałem ze sa jakies pieniadze dofinansowanie po skonczeniu szkoły ? czy to prawda ? kumpel mówił bo uczeszcza do niej woj Mazowieckie ;p i jakie są praktyki tam ? cos z ciagnikami itd ? i czy jest mozliwosc pracy w Arimr po skonczeniu szkoły rolniczej i studiów min Magistra inzyniera i byc moze informatyka ;p ?

Edytowano przez Adrian11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zdecyduj się w końcu. Albo dobra szkoła średnia i studia albo rolnicza i pieniądze z UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

ha ha :lol: i tu cie musze zasmucic bo mozliwości to ty za wiele nie masz. niestety <_< to co piszą w ulotkach mija sie z rzeczywistością. Ogólnie szkoły rolnicze w naszym kraju są na marnym poziomie. o pracy w zawodzie po technikum praktycznie nie ma mowy.

 

A jezeli studia to tym bardziej nie polecam technikum (Podkreślam ze dobre i renomowane studia, a nie takie gdzie kazdy Zbigniew Piździelewicz moze sie dostać ) bo nie przygotują cie zbyt dobrze do matury. tzn bedzie duzo ciezej zdać -_-

 

Być może, że masz trochę racji. Mimo wszystko nie zmieniam zdania. Nauka mi idzie dobrze ale mimo to nie wybrałem LO. To technikum do którego zmierzam to mała szkoła ok 150 osób i jeśli tylko masz chęci do nauki to się nauczysz a nawet cię nauczą. Fakt faktem że szkoła to taki bajer trochę tym bardziej na ulotkach ale wierz mi, że ten agrobiznes co jest w mojej okolicy to naprawdę jes dno. Niby mieli mieć ostatnio praktyki w KRUSIE to zamiatali podłogę po szkole ;) Także tego...

 

zgadzam sie z a8185, skończyłam technikum agrobiznesu w tamtym roku i wiem co mówię :)

 

Oj tam, oj tam, pożyjemy zobaczymy ;) Zwyczaj mam taki, że dziewczynom z grzeczności nie zaprzeczam :) Wiesz wszystko zależy od szkoły.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja skończyłem agrobiznes i nie narzekam trochę nauczyli ;) a praktyki miałem u siebie na gospodarstwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

to może ja coś powiem:) Sam kończyłem agro agro no i powiem tak. co do tego co powiedział @a8185 to racja, tego co tam piszą na ulotkach to połowy nie bedziesz umiał, dwa, że dużo też zależy od nauczycieli na jakich trafisz jedni cię nauczą inni nie. A do możliwości po tym zawodzie to powiem Ci tyle, że z mojej klasy z technikum nikt nie pracuje w tym zawodzie tzn nie maja pracy związanej z tym zawodem (no może poza mną bo się rolnictwem zajmuje ;) ) Nam w szkole mówili, że dużó rzeczy po tym można robic, a jak wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :) W technikum wiadomo zawsze troche trudniej jest się dobrze przygotowac do matury bo wiadomo tu jeszcze zawód zyskujesz, a w takim liceum to tylko na maturę cisną. Co do samego agrobiznesu no to coś tam liźniesz z szeroko pojętej ekonomii, z rolnictwa prawie nic, przynajmniej ja się nie dowiedziałem niczego czego bym nie wiedział. A czy cięzko, to wszystko zależy od konkretnej szkoły i nauczycieli, ale idzie to ogarnąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skończyłem technikum elektroniczne dyplom matura te sprawy, pomyślałem sobie warto zdobyć jakieś kwalifikacje rolnicze zapisałem sie do policealnego zaocznego technikum agrobiznesu w KLEMENTOWICACH (LUBELSKIE) 2 lata śmiechu żartów i kilka zapisanych zeszytów, piękne czasy hehe

Egzamin zawodowy napisałem na 90-kilka procent a ci którzy chodzili normalnie czyli 4 lata mieli problemy żeby zdać- jaki jest morał hmmmm? jeśli będziesz rył po nocach, cytował podręczniki itp ale nie będziesz umiał logicznie myśleć to i tak nie wykorzystasz tej szansy która daje ci szkoła

 

dodam ze teraz zakończyłem sesje letnią na 3 roku z agrobiznesu hehe

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

hej dodam coś od siebie ukończyłem również agrobiznes i w większości jest tak jak prawi :

 

@RolniczkazZawad , @ a8185, @miki20 , @ PROXIMAMICHAL czyli faktycznie to co w ulotkach to nie zawsze jest prawdą to co możesz umieć nie jest adekwatnie do tego czego się nauczysz, wykładowcy mają istotne zadanie ktoś kto uczy parę lat i jeszcze ma podstawy praktyczne to jest na plus gorzej jak trafisz na kogoś kto się dokształcił zdobył "papier" i klepie wiedzę książkową , z tymi praktykami to jest różnie można w gospodarstwie własnym obcym albo przedsiębiorstwie odbyć praktykę którą szkoła załatwi (co moim zdaniem 2 tygodnie w skali roku to jest żałosne ) samo agro nie jest złe też miałem dylemat ale wiem że dobrze wybrałem bo jak składam podanie o pracę to też wiem że jak ktoś luka na nie i widzi agro to coś ten gościu może umieć (co w praktyce nie oznacza że faktycznie umie) natomiast po "rolniku" to sami wiecie nie ubliżając nikomu jakie jest przeważnie podejście ludzi do zawodu samego rolnika... aczkolwiek są wyjątki... ale patrząc z perspektywy następnych lat chyba dobrze wybrałem...

 

o rolnictwie jak wyżej prawie nic tam nie będzie bo mało w książce jest a i samego przedmiotu też nie było coś z przetwórstwa spożywczego liźniesz jakieś podstawy ekonomi , rachunkowości ( i tu plus proste rzeczy dotyczące dokumentów mogą zaowocować przy zakładaniu własnej działalności ) trochę zagadnień prawnych ale w kontekście działalności bardziej bilanse , rachunki zysków i strat itd.

...

co do egzaminu zawodowego hmm … rolnika raczej większość zdawała z agro już są problemy ale dobra rada z mojej strony jeżeli będą zajęcia dodatkowe do egzaminu to chodzić i wałkować zadania bo to pomaga większości a w domu mało komu się chcę uczyć...

 

a i jeszcze jedno tak jak pisze kolega wyżej wałkowanie tematów nic nie da jeżeli zabraknie logicznego myślenia i kojarzenia faktów kucie na "pałę" to nie jest droga w większości samo dobranie słów powiedzmy w sensie dobierania zwrotów ekonomicznych dużo pomagało szczególnie tym którzy umieli mało albo wcale ale wykazywali się podstawą dobierania "fachowego słownictwa" do "bajery" słowem tych którzy coś umieli było nie wielu a reszta chciała tylko zdać perspektywa dorabiania do "rolnictwa" może nieco decydować ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

@komsim dokładnie jest tak jak mówisz trzeba myśleć a jeśli jeszcze nauczyciel dobrze wytłumaczy to szybko zrozumiesz i przyda się w życiu,minus to dużo przedmiotów w liceum kolo16 a technikum ja miałem ok23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

a ja mam takie pytanie, do jakiej pracy można się dostać po technikum agrobiznesu, bez studiów z maturą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Bez studiów to raczej ciężko coś znaleźć, ale jak wiemy obecnie i po studiami jest ciężko.

Moim zdaniem w tej szkole nauczysz się umiejętności wypełniania różnego rodzaju wniosków i np. na tym mógłbyś zarabiać. Oczywiście mógłbyś szukać pracy w sklepach lub w miejscach przetwarzania lub skupu zbiorów. To zależy wszystko od pracodawcy kogo i na jakie stanowisko szuka. Za pewne wynagrodzenie nie będzie zbyt wysokie, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

W moim przypadku to jeszcze nie wiem co zrobię ze sobą w przyszłości. Na pewno będę chciał rozwinąć gospodarstwo. Studia to jeżeli zdam maturę to tylko i wyłącznie zaocznie. Zastanawiam się nad tym aby po szkole średniej ukończyć jeszcze jeden lub dwa zawody np. murarz, hydraulik, stolarz takie zawody, które mi się przydadzą w prowadzeniu gospodarstwa. Oczywiście jak tylko się nadarzy okazja zdawać jak najwięcej kursów tak aby było co dołączyć do CV. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loczek0660    1

Skończyłam Technikum Agrobiznesu i jestem zadowolona z kierunku jaki wybrałam może i pracy nie ma po tym (zresztą po jakiej szkole jest dziś praca) ale powinni wybrać tę szkołę Ci którzy wiąża swą przyszłość z rolnictwem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z wielu gimbusów na tym forum. Czy jest jakiś absolwent lub uczeń ZSCKR w Mokrzeszowie? Jeśli tak czy moglibyście napisać jak tam jest,czy warto iść itp. Jestem w 3kl. Gimbazjum i szukam szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj