katopo

Ciągniki z www.dmg-engineering.com

Polecane posty

katopo    43

Witam,

czy ktoś dowiadywał się coś więcej o sprowadzaniu ciągników ze strony www.dmg-engineering.com

Ogłaszają się oni mocno na otomoto. Podają w ogłoszeniach mocno zaniżone ceny. Co o tym sądzicie?

 

Po zapytaniu z jednego z ogłoszeń napisali mi:

 

Hello,

I attahed for you all the pictures . You have on the website all details about equipment.

The tractor is declared to be in very good condition by our technical and visual inspectors: no damages, no faults and no repairs needed. You can use the tractor instantly after delivery.

In order to buy the tractor, you must provide the name and address of your company and also the VAT number for the proforma invoice, or your name and address if you are a private buyer.

You can use the proforma invoice to make the payment from your bank.

After the payment is validated by our bank, we will deliver the tractor and all documents to your home address. The transport will be insured.

If you need extra warranty, we can also issue together with the proforma invoice, a sale contract in which we will mention all the guarantees, terms and conditions for a normal transaction, including your safety as a buyer. This contract will be your guarantee that you will receive the tractor in good condition and without delays. We normally use only the proforma invoice with all our customers and we never had problems.

If you require more information please ask.

 

Thank you.

 

 

Plus opis ciągnika oraz kilka zdjęć ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Podpadające... I tu jest pewien haczyk- każą najpierw wpłacić kasę na konto, a towar bedzie dostarczony później, jeśli to nie są oczywiście oszuści. A ceny tych maszyn są obniżone o jakieś kilkadziesiąt tysięcy. Ja bym tego nie radził kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ciekawe co powiedzą jak im napiszę że sam osobiście odbiorę ciągnik i zapłacę przy odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Spytaj wprost czemu tak tanio sprzedają. Ciekawe co odpowiedzą. A co do kupna to tylko transankcja po obejrzeniu maszyny i gotóweczki do ręki, a w zamian kluczyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Ofery z tej strony są nie dość , że bardzo kożystne a to już podpada to jeszcze ciągniki mają niezle kręcone przebiegi jak chociaż pierwszy fendt 307 niby ma 2500 godzin a zobacz sobie jego opony <_< nie wiem gdzie on ten bierznik zgubił przy takim przebiegu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Kolejna wiadomość z tej firmy po tym jak napisałem że chce osobiście zobaczyć ciągnik i sam swoim transportem go odebrać. Chciałem też kontakt do osób które u nich kupiły

 

In order to buy the tractor, you must provide the name and address of your company and also the VAT number for the proforma invoice, or your name and address if you are a private buyer. You have to pay 50% of the price to make the reservation and after that you can come to our office to make the papers here and i will make the delivery for you.

We will send you the contract where you can see that, if for some reason, the tractor doesn't meet your expectations, you can refuse the tractor and you will be refunded in full 100%. You just can call us or email us and we will get back the tractor from you, but we never had such problems before. So, we must be sure that the tractor is working and doesn't have any problems, otherwise we will lose a lot of money for transportation. So, don't worry, you will be fully covered.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatamarta    0

Witam!

Niestety padłam ofiarą oszustów z pseudo-firmy DMG ENGENEERING ,wpłaciłam pieniądze za traktor a następnie jeszcze 3500 euro

które miało być przeznaczone na podatek vat i zwrócone za tydzień.Niestety telefony milczą i raczej ani pieniędzy ani traktora nie zobaczę:-(

Mam "invoice pro forma" z poprawką, ze pewnie dane są fałszywe.Poradżcie co robić?Zgłoscić na polcję tutaj czy w Anglii?mam tam brata który mi pomoże.

Może można namierzyć ich telefony komórkowe? może konta w banku ? na kogo są założone,rozmawiałam w tą firmą między innymi z niejaką Antonią i z jakimś facetem,nie mówili perfekt po angielsku, ale myślałam że to szkoci i dlatego tak dziwnie brzmią,pisali maile z błędami po angielsku ,nie jakimiś strasznymi ale jednak.Może ktoś ma pomysł od czego zacząć?dodam ze transakcja nie odbyła się poprzez allegro,niestety .Chociaż pewnie to niewiele by zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za chwilę podam Ci mój numer konta bankowego, a Ty wpłać 5 tyś zł, wtedy zajmę się tą sprawą...

I co, teraz też dasz się oszukać...? ... <czytam i nie wierzę>

 

Jak najszybciej zgłoś to na policję. Jeśli masz taką możliwość, to w Anglii też zgłaszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Swoją drogą jeśli to prawda co pisze @agatamarta jest porażające. Dla mnie pierwsze co było dziwne to niska cena. Nie ma nic za darmo. A okazji nie ma. Takie są zasady. Jak jeszcze napisałem do nich że niby chce przyjechać i obejrzeć ciągnik i odebrać własnym transportem to wielce mi ściemniali że nie ma takiej potrzeby i że mam jakieś tam gwarancje. Zobaczymy czy teraz te ogłoszenia znikną z otomoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatamarta    0

Rozrzutny tez,pożyczyłam już sporo pieniędzy bliskim przyjaciołom w potrzebie i też ich nigdy nie zobaczyłam,niestety.Opisałam tu

jak mnie oszukali po to by ostrzec innych.Nadal utrzymują ze moj traktor jest w polsce ale trzeba jeszcze dopłacić.Dzwoniłam do informacji biznesowej

w ich hrabstwie i choć ledwo rozumiałam co Szkot do mnie mówi dowiedziałam się że oszukali już Szwedów,Duńczyków,Szwajcarów od 2 lat tak działają,

strona internetowa nadal wisi,nikt tego nie ściga?dziwne,chyba że poszkodowani nie zgłosili tego na polcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ciekawa sprawa, byłem przekonany, że tylko nasi rodacy realizują takie przedsięwzięcia, jeśli są znani z takowej działalności to ich lokalna policja powinna znać sprawę, najprościej i najbezpieczniej będzie zaangażować kogoś na miejscu w celu zlokalizowania osób, z którymi się kontaktowałaś no i oczywiście polskich organów ścigania, gdyż wydaje mi się z tego co zaobserwowałem na portalach aukcyjnych jest więcej podmiotów zajmujących się tego typu działalnością, więc policja powinna mieć już bogate doświadczenie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatamarta    0

Byłam na policji,mimo ze dzisiaj jeszcze przestępcy bedą się ze mną kontaktować policja nie może ich namierzac gdyż wymagane są do tego zgody prokuratury,sądu.Oszusci chcą wymusić na mnie zapłacenie kolejnych 3500 euro "bo sprzedawca traktora podniósł cenę".Zglaszam sprawę w Anglii na policji,nie wiem czy to odniesie jakiś skutek ale spróbuje.Napisze tez do OtoMoto,gdyż tam zamieszczają swoje ogłoszenia.Komorka z której teraz do mnie dzwonią jest w sieci Orange,być może ktoś od nich jest w Polsce ,choć to mało prawdopodobne,są to prawdopodobnie nigeryjczycy.Ostrzegam przed DMG ENGEENERING!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

proponuję utrzymywać z nimi kontakt i zlecić zlokalizowanie tego numeru, ale nie policji tylko wyspecjalizowanym detektywom (na oferii jest ich sporo), a policjanta zaangażować jakiegoś znajomego, bo inni do roboty się nie wezmą - zgodę prokuratora mogą załatwić na telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honda013    0

i jak odzyskałes kase za ciagnik ? bo ja tez chciałem kupic tam ciagnik ale spytałem sie czy moge przyjechac do nich obejzec i powiedzieli ze prosze i nawet podali mi adres ich siedziby firy ona jest na internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Podejrzewam że to lipa. Ale jeśli nic nie podpiszesz ani nie zapłacisz kasy zanim nie będziesz miał ciągnika na podwórku to możesz próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ten Pronar był na allegro jakiś rok temu jak nie więcej za 60tys chyba, zdjęcia na pewno są nie prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj