spajki01

Jak skutecznie zwalczyć miotłę zbożową?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
spajki01    1

Witam co powoduje Miotła zbożowa i czy można ją zawalczyć gdy pojawiła się na polu w dużych ilościach? Czy zmniejsza ona drastycznie plon zagłusza zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak jest b duzo miotly to plon zmniejsza sie i to drastycznie i dodatkowo latwiej sie moze wylozyc podczas ndeszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

a da się ją zneutralizować poprzez oprysk gdy jest jej bardzo dużo na całym polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

no chyba jedynie rundup przed koszeniem


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja tylko wiem że się pryska jak zboże jest małe na wiosne a teraz to mi się wydaje że już nic się nie da zrobić ale jak był by jakiś oprysk to by było dobrze bo u mnie też dużo się tego pokazało i w pszenżycie również


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

kurde pierwszy raz siałem i miałem na chwasty pokropione a tu na miotle nie i się pokazała na całym polu i to w takiej ilości że głowa boli./ Ale jak na ozime zboża np jak ja mam teraz pszenice to lepiej pokroić od miotły na jesień a nie na wiosnę? A jak jest z miotłą w zbożach jarych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

Ostatnio pryskalismy na dziki owies w jeczmieniu srodkiem PUMA ale na butelce pisalo ze na miotle zbozowa tez dziala.Ona kosztuje 150zl na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Teraz jest już za późno

jak masz dużo miotły to może zagłuszyć zboże i słaby plon będzie

Znajomy miał tyle miotły w zbożu to skosił to na zielono w baloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

w tej chwili jest już za późno na zwalczanie miotły zbożowej, ponieważ jej faza wzrostu jest taka, iż herbicydy nie będą skutecznie działały. Zawsze lepszy efekt stosowania herbicydów uzyskuje się we wcześniejszych fazach rozwojowych chwastów. ;)

P.S. w tym roku na wielu polach jest problem z miotłą zbożową, przyczyna - zbyt obfite opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

u mnie piz*a w ozimej pszenicy plaga miotły... w pszenżycie trochę mniej. ale na jesień pójdzie glean ze 35g/ha i może będzie dobrze. może


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja stosowałem Glean jesienią i pola wyglądają ładnie, tylko w najbardziej mokrych miejscach troszeczkę miotły zostało.

casemxu125 uważaj przy stosowaniu tego preparatu, bo jeśli uprawiasz okopowe to lepiej żeby w pierwszym i drugim roku nie przypadły na polu potraktowanym Glean-em ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

u mnie jak opryskal dziadek od miotly to nie ma nic tylko na zakretach widac jak opryskiwacz poszedl bo takie trujkaty sa utworzone z miotly xD ale ogolnie srodek pomogl nie ma nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Martinezo Wiem wiem będę musiał pozostawiać kawałki na których przez nastepne dwa lata będą sadzone ziemniaki. I tak myślałem żeby może spryskać po siewie 3 czy 4 dni niby lepiej działa na miotłę wtedy.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Na miotłe to najlepiej pryskać jesienią ,polecam Expert Met firmy Bayer,teraz to już po ptakach.Puma by pomogła ,ale tak na początku maja! jak jeszcze była zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie po Glinie 20g i Alister0,2l trochę powychodziła.Na niektórych kawałkach strasznie to wygląda.Z 50 ha pszenicy to na 5 jest.po rzepaku to 3 ha straszna,ale pszenica była ładna i ładnie się wykłosiła a miotła wyszła z 2 tygodnie temu tak więc myślę że nie będzie to miało dużego wpływu na plon.

Pierwszy raz mam problem z miotłą.Nawet nie sprawdzałem na wiosnę czy jest bo nigdy nie było problemu.n dwu liścienie poprawiam i po samym Glinie to poprawiłem Starane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narcin20    0

ja na jesień zaraz za siewnikiem "Maczuga" na wszystkich polach. zabieg ten testuje już 2 rok pod rząd i nie powiem ale teraz jest stosunkowo czysto. wydaje mi się że maczuga to tylko inny producent gleanu ale pewnosci nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja też dawałem Maczugę napisałem Glin z przyzwyczajenia.Stosowałem przy 3 liściu pszenicy ze względu na Alieter.Na jednym polu 5ha jest prawie czysto a miotła wyszła w jednym miejscu w takim dołku przy drodze gdzie zawsze jest mokro.Na szerokości 6 metrów i długości 140m.A opryskiwacz ma 20 metrów.Według mnie to jest wina zbyt dużych opadów deszczu i środek został wymyty.Bo miotła powychodziła tam gdzie jest mokro.

Ja dawałem Maczugi do 20 gram ale z Alisterem 0,2l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

ja pryskalem na chwasty ale i tak sie wybila :D to przez b.mokry rok pierwszy raz od kilku lat pokazala sie mietla ale nie w zastraszajacych ilosciach ale jest.... jakos sie wymluci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam. Ja powiem ze jak ktos stosował Atlantis na wiosne to napewno ma czysto w polu i nawet zadne opady tego nie zakłuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a moj znajomy stosowal rok temu gleen na jesien i wiosnom pelna dawke atlantisu i musial randapowac bo sie kosic nie dalo tyle miotly bylo w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

u mnie sąsiad jesienią glinem a na wiosne atlantis z czyms (nie pamiętam z czym) i czysto ładnie.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie po Glinie 20g i Alister0,2l trochę powychodziła.Na niektórych kawałkach strasznie to wygląda.Z 50 ha pszenicy to na 5 jest.po rzepaku to 3 ha straszna,ale pszenica była ładna i ładnie się wykłosiła a miotła wyszła z 2 tygodnie temu tak więc myślę że nie będzie to miało dużego wpływu na plon.

U mnie jest podobnie. W pszenżycie po oprysku(apyros+chwastox) było wszystko ok, po miesiącu od oprysku miotła znowu się pokazała. W tak mokrym roku jak ten ciężko zadbać o czyste pole, w okolicy i apyros i atlantis stosowali i jak chwasty były tak są.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Drogi kolego miotła zbożowa jest bardzo groźna na plantacji zboża. Dlaczego ? Miotła ma dużą siłę ekspansji i zasiedli wszytkie wolne przestrzenie na polu, jest bardzo żarłoczna na azot a nasiona mogą leżeć w glebie i 20 lat i czekać na na warunki do kiełkowania i potrafi obniżyć plonowanie nawet o 70 %, do tego szybko uodparnia się na herbicydy a w szczególności na sulfonomoczniki ( Glean, Maczuga). Ja od wielu lat stosuję Maraton oraz od bardzo dawna Glean ale w tym roku ostatecznie pożegnam się z tym preparatem gdyż na niektórych polach troszkę poprzepuszczał. Pozdrawiam Jerzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Ale jak się potraktuje miotłe randapem (4-5 litra/h) gdy już ziarniaki zborza będą twarde to szlak ją trafi czy nie? bo nie rozumiem. no niby randap niszczy chyba wszystko... chyba


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj