Ferdek07

pompa zewnętrzna do mf 255 z turem 3b

Polecane posty

Ferdek07    75

Zastanawiam się nad założeniem pompy zewnętrznej do mf-a 255 czy ktoś to orbił jak podłączyć zasilanie myslałem pod korek spustowy oleju ze skrzyni, czy trzeba jakiś filtr czy niekoniecznie no i coś żeby nie przeciążyć ładowacza jakiś zawór przeciążeniowy, interesuje mnie gotowy zestaw z allegro

http://allegro.pl/mu...2421312438.html

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2418226246&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

tur chodzi super z tym ciągnikiem tylko wkurza mnie powolne podnoszenie i powolna 2ga sekcja chciałbym żeby to szybko chodziło, tylko czy na tak mocnej pompie nie połamie tego ładowacza czy ciągnika

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

zapytaj się kolegi Dodi bo on to ostatni zakładał do swojego ursusa 362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Każdy rozdzielacz ma zawór przeciążeniowy/regulujący ciśnienie. Od strony zasilania rozdzielacza przed sekcjami jest taka śruba.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pompa 40l min wystarczy żeby szybko tur chodził na wolnych obr czy 60l ale czy te 60l nie zajexlacza bo ma pewnie przepływ 40l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

40 a nawet i mniej wystarczy na takim prostym obiegu pompa-RBS. 60l/min to do koparki, do tura to za dużo, w rozdzielaczu jeszcze uszczelniacze wypłuczesz bo wądpie zeby miał powyzej 40l/min. przy okazji olej tak nagrzejesz że na skrzyni jajka bedziesz mógł smażyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no właśnie a jaki olej do takiej pompy 40l i osobnego zbiornika, bo mam bańkę hipolu więc zalał bym hipolem, a potem będę miał olej z lamborghini to lepkość odpowiednia jak agrol U, także czy hipol będzie ok? puki co w skrzyni w mf też mam hipol bo kilka lat temu zalałem bo podobno miał być lepszy udzwig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

każdy olej hydrauliczny do układu hydraulicznego sie nada. agrol to teoretycznie troche wyższa pułka wg hipolu może parametrami się różnią, ja rużnicy nie widze w codziennej pracy. Jak masz zamknięty obieg to lej co masz, najwyżej spuścisz i zalejesz z lambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Hipol czyli (GL-4, bądź Parus) to olej przekładniowy polecałbym Agrol-U bo to olej hydrauliczno-przekładniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a coz filterkiem do takiego układu? nigdzie nie mogę dokupić, i tak się zastanawiam po co w ogóle w prasie ten filter jest potrzebny bo jeśli żeby do prasy syf z viągnika nie poleciał to chyba mogę go śmiało zabrać bo ciągnik ma olej czysty i z jednym ciągnikiem tylko prasa chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

chyba lepiej bez filerka zrobie bo to zawsze przepływ trochę dławi zrobie zasilanie pompy troszkę wyżej w zbiorniku bo będzie osobny i będę co jakiś czas zmieniał olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przyszła dziś pompa z tym reduktorem i na dniach montuje, a więc bańka 20l z hamulców od beczkowozu powędruje na tylny słupek kabiny pionowo olej będę miał używany sdf utto z lamborghini, tylko jak tą pompę zamontuje na wałku to co tam zrobić żeby stała pionowo czy to coś musi być masywne czy ten reduktor trzeba olejem zalać i pewnie nie można go przechylać i gdzie go wieszać żeby nie przeszkadzał jak będę pracował z maszynami na wom, z hydrametu odpisali że ten rozdzielacz jest ustaiony na 170 bar więc nie wiem czy to dużo czy nie za dużo czy na wyższych obr jakbym rwał coś ciężkiego to nie uszkodzę ładowacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nominalnie pompa daje 160bar, maksymalnie 200bar, nadwyżkę ciśnienia przepuści zawór przeciążeniowy. Rozdzielacz jest ustawiony tak jak pisałeś na 170bar i przy tym ciśnieniu ma ten swój udźwig 750 czy tam 800kg a do takich obciążeń ładowacz jest przystosowany.

 

W Troll'u jak miałem taką pompę z przekładnią to leżała ona poziomo [patrząc od tyłu pompa była po prawej stronie] i przekładnia opierała się o zaczep rolniczy [chociaż wg instrukcji powinna być podwieszona na łańcuszku] ale nic się z nią nie działo przez długie lata.

Co do poziomu oleju w przekładni- myślę że jak będzie zalane 40-50% poziomu to wystarczy [olej przekładniowy], ale sprawdź czy nie jest już zalana, ewentualnie zapytaj sprzedawcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

właśnie uruchomiłem ten zestaw no i nie wiem czy jerst wszystko ok bo pompa bardzo hałasuje, jak wykonuje jakiś ruch ładowaczem lub opuszczanie to cichnie a tak jakby brzęczała jak dodam gazu to jeszcze bardziej, może to wina oleju bo na pierszą próbę zalałem hipolem ze skrzyni z mf, spróbuje jeszcze olej z sdf utto, na pewnio jest trochę żadszy, jak dochodzi do momentu że zawór przeciążeniowy ma się otworzyć np. jak pochylę widły na max to mało ciągnika nie zadusi, więc czy wszystko ok? popracowałem z 15 min pompa zrobiła się ciepła ale nie gorąca to chyba ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A masz porównanie z cyklopem lub z troll'em co do hałasu pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie mam porównania spuściłem stary olej i nalałem ten z lamborghini jest lepiej cieszej pracuje pompa ale nadal ją słychać a jak przygazuje to aż buczy, no ale po co gazować na niskich obr popracowałem z dobrą godzinkę rozdzielacz zrobił się gorący pompa też, wszystko chodzi jak rakieta aż za szybko no zawór przeciążeniowy w rozdzielaczy chyba trzeba by popuścić bo jak wbije dobrze widły w gnój to aż ciągnik przygasa albo dam do opru 2gą sekcję to raz mało nie zadusiło ciągnika bo aż dzwignia zacieła się w pozycji popowanie, heh no więc jak popuścić ten zawór przeciążeniowy? i ile pokręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Oj tego to Ci nie powiem dokładnie, jedyne co zostaje to metoda prób i błędów. Próbuj np co pół obrotu w lewo i sprawdzaj.

A jaką brałeś pompę? 40 czy 60l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

40l a chodzi jak szatan gnojem z wideł to mogę rzucać w przód kilka m na pryzme hehe, no muszę jakoś popuścić ten zawór perzeciążeniowy no i czy pompa ma prawo hałasować czyżby przewody za cienkie? albo rozdzielacz ma za małą przeustowość>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

nie lepiej było ci dokupić pompę pomocniczą hydrauliki zewnętrznej podwójny wydatek hydrauliki zewnętrzneji bez żadnych niezbędnych zbiorników i zaworów

Edytowano przez radek199321

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chciałbym zmienić olej w tej mojej hydraulice zewnętrznej na jakiś żadszy bo teraz przy minusowych temp po odpaleniu zestaw musię się trochę rozchodzić na początku pompa stawia niezły opór że aż obr silnika spadają na biegu jałowym, ktoś mi tu polecał olej HL68 typowo hydrauliczny czy jakiś inny hydrauliczny byłby lepszy czy taki hl68 wyciszy pompę bo obecnie nieźle hałasuje problem w tym że nei wiem czy nowy olej nie spieni się z tym co mam bo wiadomo że w wężach i siłownikach zawsze coś tam zostanie a obecnie mam zalany olej hydraulicznoprzekładniowy typu UTTO, z lekką domieszką Hipolu, więc jak na 10 czy 15l hl68 zostanie ze 2 litry tego utto to się nie spieni no i czy w ogóle taka operacja poprawi pracę pompy wyciszy, bo że teraz zimno to wiadomo że musi się rozgrzać ale od początku pompa hałasowała i boje się że szybko się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj