longerbycz

Zetor 6340- Opinie

Polecane posty

longerbycz    2

planuje kupno zetora 6340 z chyba 1999 roku co sądzicie o tym modelu i czy ktoś mógłby podać mi rozmiar ogumienia w tym zetorku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
z tego co wiem to on ma 68km, tylne ogumienie 16,9 / 30 a przod to 12.4 / 24

Dlaczego 5340 ma przód 11,2 a 6340 12,4 przy tym samym ogumieniu tylnym - czy są jakioś inaczej dobrane przełożenia mostów czy jeden rozmiar nie gra roli? B) To jest ponad 5 cm na średnicy przednich kół jak to się zgrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Dlaczego 5340 ma przód 11,2 a 6340 12,4 przy tym samym ogumieniu tylnym - czy są jakioś inaczej dobrane przełożenia mostów czy jeden rozmiar nie gra roli? B) To jest ponad 5 cm na średnicy przednich kół jak to się zgrywa?

ale 5340 z tyły ma 16,9/28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Mi też się kojarzy, że 5340 ma 16,9/28 a 6340 16,9/30 i 7340 16,9/34(od kiedy są okrągłe maski to standardowe były chyba r30 a opcjonalne r34 bo mój wujek z 2003 roku miał standardową wersję z r30 a znajomy ma w starej masce i ma r 34 a brał też standard). Oczywiście można było opcjonalnie wziąć inne opony do każdego z tych modeli, ale z tego co widziałem to tak jak napisałem najprawdopodobniej jest w większości przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mi też się kojarzy, że 5340 ma 16,9/28 a 6340 16,9/30 i 7340 16,9/34(od kiedy są okrągłe maski to standardowe były chyba r30 a opcjonalne r34 bo mój wujek z 2003 roku miał standardową wersję z r30 a znajomy ma w starej masce i ma r 34 a brał też standard). Oczywiście można było opcjonalnie wziąć inne opony do każdego z tych modeli, ale z tego co widziałem to tak jak napisałem najprawdopodobniej jest w większości przypadków.

Nie wiem bo nikt nie ma u nas 5340 ale z prospektu to jak pamiętam to 16,9/28' to miał 3340 i 9,5 przó, no ale w prospektach też cudują, a wiec na jakich kołach 6340 lepiej się sprawuje na 30' czy na 34'? Bo mi się wydaje ze na 30' to można założyć 18,4 i będzie dużo lepiej i wygodniej jak na 34 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Nie wiem bo nikt nie ma u nas 5340 ale z prospektu to jak pamiętam to 16,9/28' to miał 3340 i 9,5 przó, no ale w prospektach też cudują, a wiec na jakich kołach 6340 lepiej się sprawuje na 30' czy na 34'? Bo mi się wydaje ze na 30' to można założyć 18,4 i będzie dużo lepiej i wygodniej jak na 34 B)

 

ja mam 5340 z przednim napedem i z tyłu ma 16,9x28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja mam 5340 z przedniom napedem i z tyłu ma 16,9x28

Który rocznik i jak oceniasz trakcję na takich kołach - wystarczające czy przydały by się wyższe, czy dużo rzeczy musisz robić z 4x4?

Edytowano przez tommy66692
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla fabryki to nie problem zmienić przełożenie, inaczej nie mogliby montować większych opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
Który rocznik i jak oceniasz trakcję na takich kołach - wystarczające czy przydały by się wyższe, czy dużo rzeczy musisz robić z 4x4?

rocznik to 1996, trakcja jest dobra, nic nie wyje jak sie załączy przedni naped, ale moj wujek ma zetora 5340 z 2001r i on juz ma 16,9 x 30, ale jak go kupował to sobie takie kola zazyczył B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
rocznik to 1996, trakcja jest dobra, nic nie wyje jak sie załączy przedni naped, ale moj wujek ma zetora 5340 z 2001r i on juz ma 16,9 x 30, ale jak go kupował to sobie takie kola zazyczył B)

Tomekzet a w tym z 96r to już przednia oś carraro czy nie i 11,2 przód? a ten z 2001 i ten to chyba już oś carraro? na 30' tył jakie ma z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

moj zetor 96r ma juz os carraro, z przodu ma 11,2 a z tyłu ma 28

znowu moj wujek (i tu mnie cos dziwi) z przodu ma 11,2 a z tylu ma 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moj zetor 96r ma juz os carraro, z przodu ma 11,2 a z tyłu ma 28

znowu moj wujek (i tu mnie cos dziwi) z przodu ma 11,2 a z tylu ma 30

Są w zetorach skrzynie 25km/ha i 30km/ha a ta różnica pewnie w osi tylnej a wyjście na przód to samo, ale czy tu tak jest to wątpie, a właściwie dlaczego np. 7341 ma tył 30 a przód 12,4? Czyżny to wszystko mieściło się w granicy błędu, bo policzyłem sobie szybkości i dla kół 28 - 30 wzrost szybkości o 3,5% a z 30 na 34 to już 7,2% więc sam już nie wiem a zużyte tylne opony skutkują tym że przód dużo szybciej ciągnie (to akurat dobrze znam) więc wszystko jakoś się bardziej lub mniej musi zgrywać a przód i tak przy dużym poślizgu i małej szybkości się używa więc raczej wszystko gra B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Kris14 to raczej musiał go przegrzać...Lub coś w tym stylu....

 

Ciągnik je robi w ciężkiej robocie- pracuje z sadzarką (4 rzędową), rozsiewaczem nawozu, kombajnem ziemniaczanym PYRA, i inne takie drobne rzeczy i lekki transport.

Słyszałem opinię, zę właśnie te modele (włączne z 5340 i 7340), pod koniec produkcji były kiepsko wykonane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ciągnik je robi w ciężkiej robocie- pracuje z sadzarką (4 rzędową), rozsiewaczem nawozu, kombajnem ziemniaczanym PYRA, i inne takie drobne rzeczy i lekki transport.

Słyszałem opinię, zę właśnie te modele (włączne z 5340 i 7340), pod koniec produkcji były kiepsko wykonane...

Z tą jakością zetora to ja już nic nie wem podobno te z końca produkcji były kiepskie, koleś ma 7340 z turem i bardzo chwali nic się nie psuło, a inny koleś w tym samym czasie kupił 7341 też z turem i przeklina dzień w którym wzioł tego zetora, ludzie kupują teraz proximy i puki co nic złego nie słyszałem, różne wersje słyszałem ze na spo się nie wyrabiali, że były wykańczane w polsce itd itd teraz proximy chyba w całosci są robione w czechach a tylko przedni napęd u nas zakładają czy coś tam nie wiem mam tylko nadzieje że proximy nie będą awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stprocent    0

czy można zastąpić w zetorze 6340 z oleju silnikowego super Traktoral sae10w-30 na tańszy i lepszy CZY NIE

 

mam 9 h zboża i zamierzam kupic agregat uprawowo siewny opłaca sie ? wszystko wiosenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

czy można zastąpić w zetorze 6340 z oleju silnikowego super Traktoral sae10w-30 na tańszy i lepszy CZY NIE

 

Producent oleju nie jest ważny, powinny się zgadzać parametry (spełniać minimalne wymogi silnika). My np. mamy wszystkie silniki pozalewane olejem Orlen'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zetora 6340 z 2003 roku i bylem z niego zadowolony. ma on 72 km a ogumienie na tyle 16.9x34 a nie 16.9x30 jak tu niektórzy pisali.

mam taki nietymowy problem. kolo mojego pola mają stawiac wiatraki prądotwurcze. nie wiem czy one negatywnie dzalają na zbiory itp. czy ktos ma taki wiatrak na polu? wyrzadza on jakies szkody? bardzo bym prosiło odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

On tylko łapie wiatr :P

I śmigło jest 150m nad ziemią.

Więc jestem zdania że na uprawy nie będzie wpływał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Jak mnie wkur....ą inne osoby jak piszą a się w ogóle nie znają. I robicie chłopowi wode z mózgu. Oryginalnie(nie wiem jak w majorach jest ale 99rok to raczej nie major) Zetory mają takie opony:

5340 Tył 16.9 r30, przód 11.2 r24

6340 Tył 16.9 r34, przód 12.4 r24

7340 To samo co 6340

I takie muszą być bo by się nie zgrały napędy, Jeśli jednak ktoś ma np. w 7340 16.9 r 30 to z przodu też musi mieć te mniejsze czyli 11.2 r24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

My mamy zetora 6340 z 2003 roku i mamy 16,9 R30 i 12,4 R24.

Wujek ma zetora 6340 z tego samego roku kupionego w tym samym dniu i ma 18,4 R30 i 12,4 R24.

Kumpel ma zetora 5340 z 2002 roku i ma 16,9 R34 i 12,4 R24.

Inny kumpel ma 6340 z 2004 roku i ma 16,9 R30 i 13,6 R24.

Na wsi są też inne 5340/6340 i mają 16,9 R30 i 11,2 R24 lub któreś z powyższych.

Wszystkie pracują już po około 10 lat i nikt nie ma problemu ze skrzynią, a procent niezgrywania się napędu jest mały i w polu pomijalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj