solek01

zerwanie ugoru

Polecane posty

solek01    209

Witam

Mam około 3 ha ugorów, na początek chciałbym zerwać gruberem wierzchnią warstwę i posiać poplon. Czy gruber da radę z takimi chwastami? Od razu dodam że nie chcę od razu pryskać tylko wolałbym dopiero na jesieni jak odrosnie chwast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Takich tematów jest kilka, warto poszukać. A z tym pryskaniem, jesienią i tak będziesz jeszcze raz pryskał, ja 2ha ugoru pryskałem 3 razy glifosatem zanim doprowadziłem do jako takiej kultury. Pierwszy raz przed wejściem na działkę i kolejne po zejściu rośliny uprawnej. Pierwszym opryskiem niszczysz chwasty już wzeszłe, następne to na te które wzeszły z nasion.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brona talerzowa wszystko przyjmie pamiętaj

 

radze ci za jakies 2-3 tygodnie po talerzówce wjechać na działkę z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gruber powyrywa duże kępy darni, talerzówka/agregat talerzowy rozdrobni to mocniej, przez co będzie można było łatwiej to zaorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Powiem ci że nie warto talerzować, czy gruberować ugoru. Jeśli masz tylko odpowiedni pług to weź to opryskaj randapem 1-2 razy i zaoraj chodzi mi tu o orkę zimową) a na wiosne wsiej coś co niema dużych wymagań np. 2 lata owies i pole ci się wyrobi. Ja tak robie już od dawna,a jeszcze wcześniej robiłem talerzówką, to efekt przy zbiorze jest ten sam.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepiej spryskać przed obrobieniem pola, następnie przyorać bądź spokładać, stależować i głęboką orkę zrobić a na wiosnę bądź jesień (w zależności od tego w jakiej porze się obrobi pole) i po orce agregat bądz na wiosne kultywator i zasiać np owies. Ja tak zrobiłem tyle że nie pryskałem i stoi na tym polu piękny i bujny owies :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

jak dla mnie chwast jest za stary na oprysk. Wolę go najpierw mechanicznie zniszczyć. Cięzka talerzówka pewnie była by dobra ale jej nie mam i nie mam od kogo porzyczyć a grubera mam. Tak więc spróbuję najpierw gruberem. jak będzie szło to spróbuję zasiać gorczycę, póżniej jeszcze raz gruber i pług i pszenica ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oprysk rundupem, potem dać panu zenkowi spod sklepu na winiawkę aby rzucił w to papierosa i jak się dobrze wypali to rozpocząć uprawki.

  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj