Izabella29

Talerzówka czy gleboglyzarka ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Izabella29    0

Witam

Panowie potrzebuję porady ,co lepiej kupic talerzówkę czy gleboglyzarkę do ciągnika T-25

który sprzęt lepiej zmięsza pociętą słomę z ziemią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomencki184    13

To zależy na jaką powierzchnie chcesz obrobic.HHm glebogryzarką idziesz wolniej ale za to gleba lepiej CI się miesza z resztkami pożniwnymi.Talezówką robota idzie z tym ,że nie masz tak uprawionej ziemi,a po za tym zostają grudy.Co do uprawy na polu wystarczy talerzówka,natomiast glebogryzarką możesz sobie zrobić pod kwiatki albo ogródek.Szkoda paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i to moim zdaniem do t-25 nie pasuje. Szkoda ciągnika do takich maszyn. Glebogryzarką jak będziesz dużo robić to skrzynia ci siadnie i po ptokach. Co do talerzówki to t-25 również jest trochę za słaby bo nie da ta uprawa takiego dobrego efektu już bym wolał pług podorywkowy kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

wąską talerzówką jakby głębiej ją wpuścił to łądnie przykryje i za nią bronę i masz stół. a glebogryzarką to pod specjalistyczne uprawy raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

@Dominiczek12

 

Co ty pleciesz że słaby jest t-25 do talerzówki ?

]

Co Twoim zdaniem to jest słaby efekt ? http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/311587-wladimirec-t-25-i-talerzowka/ Dodam że mam już słaby silnik, ale i tak idzie.

 

A co Ty glebogryzarka chcesz w łące robić? Że ma się skrzynia popsuć ? Jakoś ja robię i glebogryzarką i talerzówką i nic się nie psuje.

 

Co do tematu. Jak masz zamiar robić duże kawałki pola to kup talerzówkę 1,8 (8 talerzy na jednej osi). Zrobisz szybciej i też dobrze. Glebogryzarką robisz wolno, bardzo wolno i szkoda paliwa. Polecam talerzówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawel807 A jaką masz klase gleby, bo u mnie I, II klasa z taką talerzówką t-25 lekko nie ma a jeszcze u mnie są niewielkie górki to t-25 nie daje rady wyjechać pod taką górkę z talerzówka. Z resztą moje gleby po przejechaniu talerzówką taką jak ty nie dają specjalnego efektu bo trzeba jeździć 2-3 razy żeby uzyskać taki efekt jak twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Ja pracowalem z gleboryzarką na powierchni 30 arów można usnąć a co dopiero jak ty chcesz więcej uprawiać no i paliwa idzie w pizdu moim zdaniem talerzówka będzię lepsza :)

Edytowano przez Mentos223

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Też bym ci radzil talerzówke. Na pewno mniej dostanie ciagnik jak przy glebogryzarce i szybciej robota pójdzie, tylko nie wiekszą jak 1.8m bo wiekszej nie da rady, a i z tym bedzie mial ciezko. A no i przy ruskim ciagniku to slaby efekt bedzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Do T-25 najlepszy będzie pług podorywkowy. 3 skiby pociągnie bez problemu, a jak masz słabsze ziemie to i czwórce podorywkowej da radę. Ja mam i tależówkę i glebogryzarkę. Talerzówka którą mam jest trochę za ciężka do Władka choć nie jest szeroka, ale jest to talerzówka w układzie X czyli cięższa od takiej samej w układzie V. Glebogryzarką przestałem robić jak urwałem koło zamachowe w silniku. Teraz jak już to tylko po miękkiej ziemi w ogródku. Niestety ale każdy nieco większy kamień to znaczne obciążenie dla skrzyni biegów i jak się okazuje dla bezwałdności koła zamachowego. Urwały się na szczęście tylko śruby mocujące i kołki, ale roboty było na dwa dni przy remoncie. Do awarii robiłem glebogryzarką całe hektary i to nie na biegach terenowych więc władek daje radę, ale kilka razy ukręciłem wałek przekaźnika mocy, a w końcu poszło koło zamachowe, więc nie polecam glebogryzarki do władka, no chyba, że na polu nie ma kmieni. A poza tym jeśli już glebogryzarka to nie po rżysku tylko po miękkiej, przeoranej ziemi, a talerzówka to raczej do mocniejszych traktorów, bo jak chcesz wymieszać słomę z ziemią to niestety, ale musisz jechać dość szybko.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomencki184    13

Geo Wszystko Ci urywało bo nie stosowałeś wałka ze sprzegłem przeciażeniowym.Nawet w instrukcji pisze że nie wolno używać takich wałków bez sprzęgła.Trochę drogi kit, ale lepsze jak coś w ciągniku urwać i meczyć się pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Mądry Polak po szkodzie :). Tylko weź i kup odpowiedni wałek :). Chciałem coś takiego kupić, ale tanich nie ma sensu kupować, bo przenoszą za małe momenty. A pozostałe są albo cierne (nie bardzo do glebogryzarki) albo strasznie drogie. Na szczęście glebogyzarki ostatnio używam mało, a jumz (bo nie używam już władka do tej maszyny) jakoś nie ukręca wałków - nie wiem dlaczego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratownik345    0

Wydaje mi sie że T-25 z glebogryzarką sobie poradzi, a z tależówką to na pewno (sam używam i nie ma problemu, nic się jeszcze nie stało) ale to mija sugestia, jeśli chce ktoś polecam artykuł na temat między innymi pługów i glebogryzarki. W linku znajdziecie opisy i parametry tych urządzeń. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys_vip    0

siemka ja kupiłem w tym roku talerzówe 1,6m 2x7 i po pierwszych próbach mogę powiedzieć że jeśli masz sieczkę ze słomy to efekt jest marny ale jak masz słomę sprzątniętą  to bardzo ładnie wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj