Zaloguj się, aby obserwować  
mikcom20

Stacyjka c360

Polecane posty

mikcom20    190

zastanawiam się czy jest taka stacyjka do 360 żeby odpalać ciągnik za pomocą kluczyka tak jak np. w samochodzie lub nowszych ciągnikach Jeśli jest takie coś to proszę o link z jakiegoś sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Załóż stacyjkę od 3512 i pokrewnych.Tylko wtedy włącznik świateł tracisz. Musisz założyć osobno. Może być od 3512.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

No właśnie taka stacyjka od Ursusa 2812. 3512, 4512 itp nadają się rewelacyjnie, tylko od razu musisz szykować się na następną przeróbkę właśnie tych świateł jak kolega powiedział, ogólnie wszystko jest do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

najprościej kupić stacyjkę od mf255 -przełacznika świateł nie tracisz pod warunkiem,że zostawisz starą a nową podłączysz w miejsce przycisku od zapalania-można jeszcze pokąbinować i od starej stacyjki odłaczyć zasilanie główne -podłaczyć do nowej tak żeby po włączeniu nowej można było starą przełączac światła lub poprostu przełącznikod mf 255 i pochodnych :)

Prościzna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Można też(tak mi się wydaje) wziąć stacyjkę np z samochodu.Robisz mocowanie dziurkę w kokpicie w takim miejscu żeby było Ci dobrze kręcić kluczykiem.Podłączasz kabelki i ma grać...smile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja widziałem inne odpalanie na kluczyk, polegało to na robieniu zwarcia na rozruszniku kluczykiem ze stacyjki :) ale to ciągnik z byłego PGR a tam wszystko było możliwe :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Musisz jeszcze pokombinowć aby silnik gasł po przekręceniu na "0" :)

Wtedy to już chyba jakiś siłownik trzeba zamontować na pompie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Musisz jeszcze pokombinowć aby silnik gasł po przekręceniu na "0" :)

Wtedy to już chyba jakiś siłownik trzeba zamontować na pompie.

Elektromagnez trzymajacy od lublina ok 100zł do ciegła od gazu i do stacyjki od mf i gitara!!

Popatrz w galerii wynalazki i udoskonalenia tam było coś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zamontuj stacyjkę od 3512(i podobnych) jako rozruchową. Staro możesz wykorzystać do świateł tylko zasilanie tej oryginalnej musisz pociągnąć od nowe. Tak żeby prąd na nio szedł dopiero po przekręceniu kluczyka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Sąsiad zrobił tak ja ty piszesz, orginał do świateł, a taką do odpalania i działa, a wstawił w ursusie c-4011.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak myślicie czy ta stacyjka http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/17018 zamiast guzika by była dobra do odpalania c-360 ? :)

Ja chciałbym zostawić orginalną do świateł, a tą założyć w drugim miejscu zamiast tego guzika :)

Będzie dobra,

jest od MF widziałem taką przy Starach 200.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

można też od żuka dać :),zapytam co z podgrzewaniem świec żarowych???? , a jak kluczyki zginą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W C-360 nie ma świec żarowych,przynajmniej u mnie.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirus07    0

Chcę załorzyć stacyjke od mfa ale w lato przy odpalaniu będzie łapała świeca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

A może napiszesz chociaż do czego chcesz załorzyć? tak będzie łapała ale co z tego skoro latem ciągnik odpala na dotyk w sekundę ci się nie nagrzeje nic jej nie będize a pozatym możesz odłaczać na lato jak chcesz.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Teoretycznie świeca prąd otrzyma (4 położenie-grzanie+rozruch), ale nie wiem w czym to przeszkadza i tak nie bedzie długo pracowała latem. W MF świecy nie odłączam na lato i to nie przeszkadza w niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Aż przez 1 sekundę będzie świeca trzymała, coś strasznego :P

 

Gdyby to było złe to by tego nie stosowali od ponad 20lat, pod tym względem nie ma co się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszxd94    0

Potrzebny mi jest jakiś schemat stacyjki w sensie na każdej pozycji które styki są ze sobą połączone . Szukałem w google.pl ale nic nie znalazłem pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Kontrolka w rękę i po kolei sprawdzaj.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj