luk2782

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach.

Polecane posty

abuk14    1

U mnie świnki i 3 krowy

Większośc to są małe gospodarstwa.

Przeważa piwo, wino i wódka ;D

A tak na poważnie to jest kilka większych gospodarstw, gdzie trzymane są świnki i krowy mleczne i cos co na pewno znacie Stadnina Koni w Janowie Podlaskim tam to mają sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

32 ha swojego (20 orne, 12 łąki i pastwiska) i 10 dzierżawy (orne). Utrzymuje (a raczej to one mnie utrzymują) 12 krówek mlecznych i odchowuje od nich cielaczki i do tego 64 świnki. 0,70 ha truskawek ale na wiosnę podwoje powierzchnie. A perspektywa rozwoju ?? W przeciągu kilku najbliższych lat mam zamiar pozbyć się krówek i blondynek na rzecz stada bydła mięsnego.

aaaaa jeszcze - co roku 3-4 ha ziemniaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a u mnie w świętokrzyskim powiat włoszczowa a dokładnie w mojej wsi królują krówki ale nie powiem ile dają mleka bo żal serce ściska... a ja wziąłem odwet i hoduje świnki pbz, maciory swoje a knurki kupuje co roku tesh czyste pbz... i tak popycham co dzien... 8) moze kiedyś będzie lepiej....


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

tam jest sporo takich smiesznych  ;) a tak na powaznie to jadac z janowa to na biala, kanzas czy terespol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
tam jest sporo takich smiesznych  ;) a tak na powaznie to jadac z janowa to na biala, kanzas czy terespol?

 

Co, jest w Polsce miescowość Kanzas? Nieee ma bata! Serio? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jest pełno takich nazw miejscowości. W mojej okolicy mamy Ameryczke, Szkocje, KOSOWO ;D , Anajlepszą nazwe miejscowości widziałem jak jechaliśmy pod Olsztyn MIESIĄCZKOWO ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

kiedys jak wracałem z nad moza jechałem przez Szwecje bo był objazd ;)spoko panowie mam lepsza nazwe Ruchocice ;D niedaleko śmigla byłe leszczynskie. Ciekawe czym sie tam taki pilnie zajmowali jak nie było prądu ;D


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

W mojej gminie jest Bytkowo, ale młodzi mówią Odbytkowo. Jest jeszcze Żydowo. Z innej beczki, jak już wcześniej gdzieś pisałem główna siedziba John Deere znajduje się w Suchym Lesie k. Poznania, a miejscowość dokładniej nazywa się Jelonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
czyli gdzie dokladnie mieszkasz?? bo ja w bylym miescie wojewodzkim  :P

 

Domyślam się, że do mnie pytanie, bo Kalisz jest określany 'byłym miastem wojewódzkim'. Mieszkam w gminie Rokietnica, 20km na zachód od Poznania. Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Małopolskie powiat tarnowski początkujaca uprawa warzyw i ziemniaków, w tym roku zakładamy plantację truskawek o powierzchni 0,8 ha.

Gdyby ktoś chciał pogadać o uprawie warzyw i ziemniaków jak to jest u mnie, chętnie posłucham waszych doświadczeń piszcie rolnik74@wp.pl

 

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

pomorskie tyle hodowla trzody chlewnej :lol: my na dzien dzisiejszz 380szt we wsi najwięcej


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie cytuj posta wyżej !!!

 

U mnie jest bydło mleczne a teraz jeszcze opasówki trochę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

U mnie glowny kierunek to takze bydlo mleczne i staram sie rowniez trzymac taka sama liczbe opasow :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja zaczynam z fasola odmiana duzy jas okolo ha reszta zboza i 40a malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Woj. łódzkie, powiat pabianice, ogólnie kraina bardziej miastowa :lol:

U mnie to jest tylko produkcja mleka, jak narazie od prawie 40dojnych (tendencja wzrostowa). Pasza dla nich jest pozyskiwana z ok.50ha z czego ok.20ha to łąki, ok.10ha kuku, a reszta to zboża, dokupywane są tylko dodatki paszowe.

W okolicy z produkcją to jest różnie bo jest i mleko, bydło opasowe, trzoda (ale mało już), pieczarki... i kilku farmerów którzy mają pare ha i z tego zboże na sprzedaż B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Na rok, czy na jeden rzut??

na jeden zrzut tzn np 40 sprzedaje kolejna 40 wchodzi


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj