luk2782

Głowna produkcja w waszych gospodarstwach.

Polecane posty

luk2782    19

Witam

Jestem ciekawy troszke jak to jest w waszym reginionie i w gospodarstwach u was. Co stanowi główna produkcje i w jakim regionie gospodarujecie i z jakiej produkcji słynie wasz region.

 

Moj reginon Leszczyńskie słynie z produkcji Trzody chlewniej w moim gospodarstwie także "blondyny" to głowny i jedyny produkt na sprzedaż.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

u mnie (zamojskie) to do niedawna ,,rządziły" buraki ale teraz cukrownia w mojej miejscowosci pada i większość przenosi sie na zboża i kalafior i inne warzywa


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

rejon podlaski chyba nie trzeba tlumaczyc:)

glowna produkcja to mleko i byki


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

Powiat łowicki. W naszym gospodarstwie produkuje się przedewszystkim mleko. Jest też troche tuczników, truskawek i ostatni raz w tym roku uprawialiśmy ogórki. Co do regionu to raczej wszystkiego po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jakek skąd dokładnie jesteś? bo ja tez łowiczak :D

 

ogolnie region zajmuje sie trzodą chlewną i mlekiem co do roślin to chyba wszystko po trochu ale raczej głownie zborza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Podlaskie nie trzeba tłumaczyc... :) ale i tak u mnie jedyne mleko ("od moich małych blondyneczek :P")doi sie samo w postaci takich małych płci miesznej :) (pomijajac fakt kastrowania samców)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

Ja jestem z gminy Kocierzew. A Ty Arek gdzie mieszkasz. Miło spotkać na forym jakiegoś swojaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

lowiczaki pewnbie oddajecie do osm lowicz?? po ile wam placa za litr mleka i jaka jest wasza ilosc mleka wyniesionego do osm??na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ja jestem z gminy zduny. tak wiekszosc oddaje wlasnie do osm łowicz ale w okolicy widuje tez mleczarki z osm kutno i z bakomy. co do cen mleka to musialbym sie sąsiada zapytac bo ja krow nie hoduje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nasze gospodarstwo w Wielkopolsce, gm. Rokietnica, to 200ha, w tym ok 75ha własności, reszta to użyczenia i dzierżawy. Uprawiamy pszenicę, rzepak, przenżyto, żyto i jęczmień. Do tego ponad 50ha lasów w województwie lubuskim, gm. Pszczew. Prócz tego zajmujemy się hodowlą drobiu, dokładniej brojler w ilości 14 tyś. sztuk. Sprzęt: John Deere 7710A 4800 mtg 99r AutoQuad, Pronar 1221 2000 mtg 04r, Fortschritt 323A 400 mtg!! 91r , MTZ 82 (do sprzedania) TUR 4500 mtg 89r, Fortschritt E516B 7m 85r, zestaw uprawowo-siewny Amazone D8 3m (rocznik ok. 94), pług 5 skibowy półzawieszany obracalny AgroZet z zabezpieczeniami pneumatycznymi, pług 3 skibowy zagonowy zawieszany Fortschritt (nowy model produkowany w Polsce z niemieckich części), opryskiwacz 3000L Stanimpex Gorszewice z lancami otwieranymi hydraulicznie, agregat ścierniskowy SILLO-WOLF 3m, rozrzutnik obornika Fortschritt T088, 2 przyczepy HL 80, przyczepa polska 10t (D81 chyba), 3 przyczepy D50, ładowacz czeski, autami się chwalić nie będę, bo to przecież portal rolniczy. Niedługo zacznę wrzucać masowo duże ilości zdjęć, jednakże na chwilę obecną nie posiadam sprawnego aparatu cyfrowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

widze kolega troche popłynął ;)

u mnie-początek kujaw od strony bydgoszczy-to głównie bydło sam mam opasy trochę swiń.ale już okoloice inowrocławia to przeważnie badylarze.znam jedną wieś gdzie jest ponad 20 studni głębinowych..


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Witam ja jestem z okolic Tucholi(BoryTucholskie)woj.kujawsko-pomorskie,55ha ziemi ornej,a główna produkcja to trzoda.chlewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
ja jestem z gminy zduny. tak wiekszosc oddaje wlasnie do osm łowicz ale w okolicy widuje tez mleczarki z osm kutno i z bakomy. co do cen mleka to musialbym sie sąsiada zapytac bo ja krow nie hoduje :D
powiem tak bakoma placic placic narazie placi ale bardzo znikome pieniadze za mleko :( po 80gr za litr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

To ja tez tu zaistnieje. Serock powiat Świecki kuj-pom u nas 46 ha tylko trzoda chlewna a generalnie w okolicy to główni swinki i bydełko ale miesne na mleko to malutko ludzi  u nas sie rzucilo...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Powiat nakielski Kuj-pom. Przeważają świnie i bydło ( nie tylko mleczne, sporo ludzi trzyma same byki na opas). Ale tak że cukrowe i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jeżeli chodzi o rejon, to mój jest bardzo zróżnicowany. W mojej wsi gospodarstwa 'z prawdziwego zdarzenia' są dwa, w tym jedno nasze. Reszta powoli dąrzy do bankructwa, albo już ich nie ma. My zajmujemy się produkcją roślinną i hodowlą drobiu, jak już wcześniej pisałem. Ten drugi rolnik uprawia ziemię o podobnym areale do naszego, jednak kultura utrzymania pól pozostawia dużo do życzenia i kiedy przejmujemy jakąś ziemię po nim, trzeba długo starać się, aby doprowadzić ją do dobrostanu. Hoduje jeszcze krowy mleczne, dokładnie nie wiem, ale myślę, że ok. 150 sztuk. Był zamieszany w aferę kradzieżową sprzętu rolniczego. A jeżeli pod uwagę brać gminę lub powiat, to jest kilka kurników, są obory krów mlecznych, dwie stadniny koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip09    0

ja woj.zachodnipomorskie powiat choszczeński. 190ha ornej z tego 150 wlasnych 4 klasa wiekszosci(żyto jeczmień przezyto kukrydza na kiszonke)+100ha łak kiedys 30 krow mlecznych(w regionie sporo gospodarzy z podobna hodowla ale mniejszymi areałami do 100ha)obecnie zmian na miesne powoli w naszym gospodarstwi... tuczniki w wielkich fermach kolo mnie jedna spolka jakas dunsko-holenderska kupila od polaka i remontują swiniarnie. Małych rolnikow juz nie ma:/chociaz paru na lewo trzyma jakies swinki i 2 krowy głeboko w stodole kur nikt juz nawet nie choduje tak sie porobilo na wsi:/


John Deere 7430,6620,8200; MF 255; Manitou MLT 725
.................John Deere 1550 WTS.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

no to kolej na mnie 30ha okolice Kórnika dwie gałęzie produkcji 20ha to pszenica rzepak z reszty pola oraz z tego co się uda kupić hodowane są świnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Lubelskie u nas jest wszytskiego po trochu krowy, świnki, zboża, oleiste, zioła, sady itd. Region dość zróżnicowany


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

moje okolice małopolska południowa (dalsze okolice krynicy) głownie łąki i pastwiska, dużo kilkuhektarowych gospodarstw:( duże rozdrobnienie, wszystkiego po troche: głównie bydło mleczne, troche owiec, konie(z ojcem mamy ok 50), bydło mięsne powoli wchodzi...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

mazowsze

produkcji mleka...oraz sprzedarz jałowek wysoko mlecznych


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj