mirasek

Agregat uprawowy 2,7m

Polecane posty

amnowak43    1
piootr-mozesz bardziej rozwinac swoja mysl odnosnie packera?? B)

hej ja niedawno kupiłem agregat lely z nabudowanym siewnikiem fiona piękna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Odnośnie packera będziesz siał coś po kuku np pszenice

Będe na wiosne...

 

Możesz poszukać tego numeru jak to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Gdzieś już pisałem na temat packera i siania po kuku na kiszonke wał ten łapie te cieniutkie korzonki i tak się zabija że nie chce się kręcić ( dosuwałem skrobaki i inne robiłem i nic nie pomagało ) mysłałem że już dam spokój ale domęczyłem

 

Jutro podam ci ten Numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wezme to pod uwage. Jeśli to jedyna wada to może jakoś zmęcze te niecałe 4ha po kuku B)

 

Kolega posiada 3m agregat i siewnik z Famarolu, dwa rzędy zebów + packer, ciąga to Valtrą N92 (101KM) i bardzo go chwali. Zresztą widziałem pole po przejeździe samym agregatem, podobało mi sie, równe jak stół, bez gródek... O pracy po kuku nie wspominał ale pogadam z nim o tym.

 

PS: dzięki za numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

UWAGA!

 

Agregaty 2,7 i 2,5 Famarolu istnieją tylko na papierze. W Słupsku nigdy nie produkowali takich szerokości, była taka koncepcja i stąd takie wersje w cennikach ale została zarzucona po wchłonięciu przez Unia Group i tylko Rolmasz Kutno robi szerokości mniejsze niż 3m. A co najciekawsze mało który dealer o tym wie...

 

Mam nadzieje że mod wybaczy mi posta pod postem ale chciałem żeby temat sie wynurzył gdyż mogłem zainteresowanych tematem wprowadzić w błąd (tak jak dealer mnie) i chce to wyprostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy zetor 7211 da rade z agregatem uprawowo-siewnym(lekko samoróbką) czy go nie przeważy? Prosze o odpowiedz

Ziemie lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

A czy ursus 5314 dał by rady 3m z poznaniakiem przerobionym na 3m + agregat??


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie czy ma sens agregat przy ciągniku 70km i udzwigu 2,4 t katowanie podnośnika i ciągnika, czy nie lepiej szerszy agregat osobno a przed siewnikiem wał strunowy lub za siewnikiem wał rurowy to nie będzie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Będzie to samo jak agregat i siewnik będą 2x szersze oraz zastosujesz ścieżki technologiczne. Po to jest hydropak żeby nie katować podnośnika, tylko trzeba dobrać odpowiedni zestaw do posiadanego ciągnika. Do 2,7m wystarcza 70-80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Czyli lekki 2.5 metra do 62,5km może być?

Zetor 7211 dawał rade z agregatem aktywnym 2,7m (brona wahadłowa + siewnik) tylko trzeba było nieco dociążyć przód, myśle że 2,5m byłby w sam raz do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli taki farmtrac ma 2,4 t udzwigu podnośnika to poradził by sobie z 2,5 m agregatem, bo co jak co ale ten chydropak to tak za blisko nie przybliża tego siewnika i nie iwem czy takie gygodne jest ściąganie siewnika na chydropak przy każdym nawrocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja chce załorzyć do 7211 agregat uprawowo-siewny ale samoróbke bo z jakimś firmowym agregatem mógł by mieć problemy. Samoróbka będzie ważyła pewnie ok 1000kg z siewnikiem i zborzem a firmowe są dość ciężkie a jeśli zrobie sam to będe sie starał aby cięzar był jak najbliżej ciąnika. Moim zdaniem podnoszenie siewnika na hydropaku za każdym razem nie jest wcale takie męczące chyba że ma sie b. krótkie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ja chce załorzyć do 7211 agregat uprawowo-siewny ale samoróbke bo z jakimś firmowym agregatem mógł by mieć problemy. Samoróbka będzie ważyła pewnie ok 1000kg z siewnikiem i zborzem a firmowe są dość ciężkie a jeśli zrobie sam to będe sie starał aby cięzar był jak najbliżej ciąnika. Moim zdaniem podnoszenie siewnika na hydropaku za każdym razem nie jest wcale takie męczące chyba że ma sie b. krótkie pola.

ile udzwigu ma twój 7211?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jeszcze nie mam 7211 ale przymierzam się powoli do jego kupna i myśle jakie maszyny do niego podpiąć i ile na to trzeba kasy. Według konedata.net 7211 ma 2400kg udzwigu ale jeśli załorzyć 2 siłownik pomocniczy będzie miał pewnie ok 3000kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Jeszcze nie mam 7211 ale przymierzam się powoli do jego kupna i myśle jakie maszyny do niego podpiąć i ile na to trzeba kasy. Według konedata.net 7211 ma 2400kg udzwigu ale jeśli załorzyć 2 siłownik pomocniczy będzie miał pewnie ok 3000kg

mój sąsiad ma takiego zetora ze wzmocnionym udźwigiem i wydaje mi się że 2,5m agragat powinien unieść bez kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

jestem akurat w temacie bo nie dawno kupiłem ARESA l/s za 12 tys wykonanie jest bardzo dobre jakośc materiału też a co do inych producetow są za 7 tys ale ten agregat nie wytrzyma hydro pak na jednym siłowniku nie na dwuch jak UG. i wogóle zadnych wzmocnien materiał jak na bronach szkoda kasy. wiem bo przejechałem sie na agregacie uprawnym 3,6 m od prywaciaza rama cala popekana walki odleciały od całoś na polu a UG maja koledzy i smigaja i sie nie martwia ze wałki beda do domu nalice ciagnac takie jest mojezdanie \

]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
UWAGA!

 

Agregaty 2,7 i 2,5 Famarolu istnieją tylko na papierze. W Słupsku nigdy nie produkowali takich szerokości, była taka koncepcja i stąd takie wersje w cennikach ale została zarzucona po wchłonięciu przez Unia Group i tylko Rolmasz Kutno robi szerokości mniejsze niż 3m. A co najciekawsze mało który dealer o tym wie...

 

Mam nadzieje że mod wybaczy mi posta pod postem ale chciałem żeby temat sie wynurzył gdyż mogłem zainteresowanych tematem wprowadzić w błąd (tak jak dealer mnie) i chce to wyprostować.

 

UG na 200% robi agregaty 2,75 z wałem strunowym czy tez rurowym, tylko nie wiem jaka jest różnica miedzy famarolem a UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Witam, od niedawna jestem posiadaczem 3m agregatu uprawowo siewnego firmy AgroMasz. Z tą maszyną współpracuje zetor proxima plus 10541 a w skład zestawu wchodzi agregat + siewnik Amazone D8 a także 5 rzędowy siewnik do kukurydzy. Pierwszą swą próbę agregat przeszedł pomyślnie i jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

fajne te agromasze ale może ktoś mierzył jaka to jest dokładnie odległość od ramion ciągnika do ramion siewnika zapiętego na takim agregacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

proponuje sprawdzic SKOTAREK ma 2,7 i 3m znana firma i sprzet sprawdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Sprzet sprawdzony???? Przez kogo?? Pierwszy raz słysze taka nazwe.

Nie rob sobie reklamy na forum tej firmy "ala stodoła" a kazdy twoj post jest podobny i jest zwykłym spamem.

 

Mam nadzieje ze MOD sie toba szybko zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

Pawel (szczewko ) ten sprzet sprawdzaja ludzie od 1992 r czasami chwala czasami nie zdan jest tyle ile osob Wazne aby firma cos wynosila z uwag uzytkownikow o danym sprzecie poniewaz nikt tego zlosliwie nie robi a dobra rada zawsze sie przyda Ta firma szanuje uwagi innych i ciagle sie rozwija swiadczy o tym 17 letnie istnienie jej na naszym rynku .Nazwe mozesz i slyszec pierwszy raz poniewaz jestes jeszcze mlodym czlowiekiem 26LAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Dołanczam się do tematu z pytaniem na początek.

Czy ktoś posiada agregat uprawowy z hydropakiem 2,5 m? (nie samoróbki)

Szukałem wszędzie taki agregat lecz już takich nie produkują. Widziałem w starej gazecie Farmer z roku 95/98 chyba, pewna polska firma się takimi małymi zajmowała lecz aktualnie nie można takiego nawet znaleźć. (możliwe że była to Famarol co wspominał mirasek tylko na papierze...)

Widziałem w gazecie i jak znajde to zeskanuję i wrzuce.

Chcę kupić, lub ewentualnie sam zrobić do zetora 7211.

Siewniki również do takiego agregatu były produkowane, choć to nie problem zdjąć i zamknąć kilka ścieżek z siewnika 2,7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj