mirasek

Agregat uprawowy 2,7m

Polecane posty

mirasek    13

Chcę zanabyć agregat taki jak w temacie, potrzebuje szerokość 2,7m pod obecny siewnik, z tylnym wałem rurowym. Z odpowiadających mi znalazłem tylko produkt Rolmasz Kutno Ares L/R (Unia Group). Zna może ktoś inne firmy produkujace agregaty o tej szerokości? Jeśli chodzi o Aresa to warto dopłacać za trzeci rząd zębów czy dwa starczą spokojnie? Tylny wał rurowy o średnicy 32cm wystarczy czy lepiej wziąć 45cm? Ziemie lekkie.

 

Czekam na wszelkie uwagi dot. Aresa i ew. propozycje innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

można i 3m podpiąć ale trzeba odkręcić 2 łapy. Wałek będzie szedł na zakład ale to nie przeszkadza (jedynie przy miedzy może przeszkadzać)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Jak na lekkie ziemie to myślę, że wystarczą 2 rzędy, a im większy wał tym lepiej będzie rozbijał grudy, więc jak masz ziemie nie skłonną do trorzenia gruzu to uważam, że podstawowa wersja starczy, spokojnie, bo na lekkich ziemiach i tak nie będzie widać zbytnio róznicy. Może się myle, ale tak wynika z moich wieloletnich obserwacji B) A nie myślałeś aby kupić siewnik 3 m etry i siać w ścieżki. Chyba masz fergusona 95 KM więc powininien iść spokojnie, u mnie zetor 9540 chodzi w takim na średnio ciężkiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

My 914 ciągaliśmy Aresa 2.7m a siewnik byl podpiety 3m i powiem Ci, że to nie przeszkadzało w sumie równo szły, zakładów nie widać. Wujek ma 2 rzędy zębów i na glinie nawet ładnie szło.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tym odkręceniem 2 zębów to by się sprawdziło przy agregacie 2,7 m i siewniku 2,5 m? W sumie siewnik też ma ostatnie ścieżki na szerokości 2,5 m więc szerokosć robocza to jest teoretycznie + 10 cm i czy jeśli ciągnik by to podnosił to stykneło by ze 60 kilka km do zestawu 2,5 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tu najważniejszy jest udźwig podnośnika a nie moc ciągnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

bo tu podają faktyczne zapotrzebowanie na moc pociągową.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
można i 3m podpiąć ale trzeba odkręcić 2 łapy. Wałek będzie szedł na zakład ale to nie przeszkadza (jedynie przy miedzy może przeszkadzać)

Też o tym myślałem ale właśnie przy tej miedzy byłby problem z wałkami więc odpada.

 

A nie myślałeś aby kupić siewnik 3 m etry i siać w ścieżki. Chyba masz fergusona 95 KM więc powininien iść spokojnie, u mnie zetor 9540 chodzi w takim na średnio ciężkiej ziemi.

Siewnik mam całkiem świerzy i w dobrym stanie dlatego agregat dobieram pod niego. Zestaw uprawowo-siewny 3m byłby odpowiedni ale to już troche za duża inwestycja, nawet przy sprzedarzy obecnego 2,7...

 

Dzięki, zapoznam sie bliżej z ofertą B)

 

OK tu zapotrzebowanie na moc jest duże ale dlaczego tutaj http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-siew.htm podają że zapotrzebowanie 60km?

Tam zapotrzebowanie jest razem z siewnikiem a tu chyba bez B) Poza tym jak już wspomniano bardziej ważny jest udźwig podnośnika niż moc, bo nawet zestaw złożony hydropakiem swoje waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

A widziałeś z czym u mnie taki zestaw chodzi? Jest w galerii i też robie ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
A widziałeś z czym u mnie taki zestaw chodzi? Jest w galerii i też robie ścieżki.

3m ciągasz 5314 i piszesz że nie ma co robić? to chyba zęby tak nastawiłeś że na samych wałkach jedzie B) , jak powiem znajomemu nie uwierzy on ciąga 3 m (3 rzędy zębów) 1014 i mówi że ma co robić, a jak podnosi się taki zestaw to za każdym razem siewnik nad agregat windujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w galerii jest jeszcze 4514 z takim agregatem


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak wogóle to od ilu ha opłaca sie kupno agregatu do siewnika i czy wogóle ma to jakiś sens z siewnikiem 2,5 m? Czy siew z agregatem ma jakiś wpływ na plonowanie (wkońcu nie ma śladów ciągnika odciśniętych i w wilgotną ziemie wysiane?) czy ktoś zauważył że plony są lepsze przy takim sposbie siewu? wątpie, a przy zabiegu agregatem a siewie za tydzień można troche zielsku zaszkodzić -dobrze myśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

5314 chodzi z 2,7m,podnosi to bez większgo problemu,sobie zobacz niedowiarku Silver!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Czy siew z agregatem ma jakiś wpływ na plonowanie (wkońcu nie ma śladów ciągnika odciśniętych i w wilgotną ziemie wysiane?)

Ma, i sam sobie odpowiedziłeś dlaczego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ma, i sam sobie odpowiedziłeś dlaczego B)

Ale chyba nie aż tyle lepsze plony po takim zestawie żeby na 15 ha się zwrócił B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jasne że nie B) Głównie zyskujesz na tym że robisz jeden przejazd a nie dwa.

Eee to o kant d*py na małe aerały, bo pola mam niektóre daleko wiec trzeba by jechać z tym jak z jajkiem do tego przesilam podnośnik i raczej nie poprawie lepiej w dolinakch czy coś tam, paliwa i czasu oszczędność to będzie napewno, ale kiedy ten zakup się zwróci? Czy taki agregat można wykożystać do uprawy ścierniska zamiast podorywki? czy bedzie duże schaby wyrywał i się zapychał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nowe wieści B) Oprócz Rolmaszu agregaty o szerokości 2,7 (równierz 2,5) robi Famarol (Unia Group), ceny są jednakowe jak tych z Rolmaszu ale jednak bardziej podoba mi sie ten Famarolu, tym bardziej że siewnik też mam tej firmy.

 

EDIT: bzdura! (patrz nast. strona) B)

 

Rozwarzam dwie kompletacje, albo 3 rzędy zębów i wał rurowy albo 2 rzędy zębów i wał zębaty (Packer). Różnica w cenie ~1300pln na korzyść pierwszego jednak bardziej skłaniam sie ku drugiemu. Może jakieś sugestie? B)

 

ale kiedy ten zakup się zwróci?

Może zwrócić sie szybko, zauważ że z roku na rok sprzęt drożeje. Przykładowo gdybym teraz sprzedał MF'a to bym pewnie jeszcze na nim zarobił, napewno nie stracił. Doliczasz oszczędność na przejazdach i lepszy plon (sam przejazd z wałem przed siewem daje zauważalną różnice, dlatego kupuje taki agregat zamiast brony aktywnej która nie ma wału i zboże zawsze lepiej wschodziło w miejscu przejazdu kół ciągnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

wedlug mnie lepiej bedzie 2 rzedy zebow i wal zebaty(packer) B)

a odnosnie agregatow to sam nie mam za duzo pola a zamierzam zrobic jakies "cudo" bo roznica przy wschodach jest bardzo duza,a mysle ze samorobka nie bedzie sie dlugo zwracac B) tylko u mnie najwiekszy problem to moc ciagnika,zawsze moge zmienic na wiekszy,ale po co?? skoro ferdek i ciapek w zupelnosci mi wystarczaja,choc ostatnio zastanawiam sie nad kupnem 5245 w miejsce ferynanda B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek ja ci nie radze brać packera , łapki bierz o jak największym kącie do gleby (najlepiej proste ) bo nie będzie ci syfu wyciągać

 

Osobiście kupiłbym cały zestaw używany mnie wyszedł 3m DUBLET RECKORD + FIONA 500 kg pszenicy wchdzi jakieś 12500 zł z naprawą malowaniem siewnika MF daje rade na uwrociach siewnika nie podnosze

 

Kupiłem używany bo kumpel ma podobny tylko inny siewnik z mniejszą skrzynią (350 kg ) i 1014 sciąga go bez problemu a miałem kupować nowy zestaw nabudowany na funusze

 

Rok wcześniej siałem aresem + poznaniak i wschody były gorsze (zapychał się )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co do używanego sprzętu chętnie bym kupił zachodni zestaw brona wahadłowa + wał + nabudowany siewnik bez żadnych hydropaków, tylko są dwa problemy... 1. dostępność - przeglądałem ogłoszenia i nie ma nic podchodzącego, 2. transport - pod nosem raczej nic nie znajde, a w drugi koniec Polski nie bardzo mi sie chce jeździć i ściągać z tamtąd maszyne.

 

Fakt, mam czas do wiosny ale jeżeli nic nie znajde to nowy sprzęt napewno podrożeje więc wole kupić teraz. Za cene nowej "gracki" moge mieć całkiem fajny używany zestaw już z siewnikiem no ale... zawsze jest to ale...

 

Skupmy sie tu jednak na nowym sprzęcie, jak to jest z tym packerem, dlaczego tak/nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

odnośnie używanego to moge poszukać telefonu do gościa co ja kupiłem on głównie ściąga siewniki i agregaty niedaleko Lublina

 

 

Odnośnie packera będziesz siał coś po kuku np pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj