Skocz do zawartości

Polecane posty

bies11kgr    5

witam

chcialbym zapytac sie was ile kosztuje wylanie posadzki z betonu w szopie pod kury czyli pod gnój

Edytowano przez razor275

dawidg2    30

Mechaniczna zacierana z posypką itd, typowa przemysłowa posadzka kosztuje pewnie koło 100zł/m2 netto.

bies11kgr    5

Mechaniczna zacierana z posypką itd, typowa przemysłowa posadzka kosztuje pewnie koło 100zł/m2 netto.

a brruto

wiem ale myslałem ze idzie cos tanszego znalesc juz 80zl na metr2 nie jest zle

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    449

Przy grubości 15 cm to wychodzi 150l/m2 czyli 1m3 wystarczy na : 6,66m2.

Jeżeli to zwykła posadzka to 320zł/m3 /6,66m2 = ok. 50 zł/m2 - sam materiał + robocizna (jeżeli masz betoniarkę to może wyjdzie taniej).

http://e-beton.pl/?miasto=82

dawidg2    30

Mi robili za ok 90zł ale to ze dwa lata temu. W dobie kryzysu może zrobią taniej teraz. Jeśli chcesz mieć porządną posadzkę która się nie wymiata itd to ja bym zainwestował.

Ile masz do zrobienia tych m2?

bies11kgr    5

Mi robili za ok 90zł ale to ze dwa lata temu. W dobie kryzysu może zrobią taniej teraz. Jeśli chcesz mieć porządną posadzkę która się nie wymiata itd to ja bym zainwestował.

Ile masz do zrobienia tych m2?

no ok 100-120m

dawidg2    30

Nie cytuj poprzednich wypowiedzi bo % dostaniesz.

Ja miałem 700 ponad, ale mi to na dwie raty robili najpierw ze 400 a po 2 latach reszte. I dosyć drogą betoniarnie miałem ale za jakość się płaci. Pozatym nie lubimy oszczędzać na jakości. Najlepiej to pojeździj po betoniarniach w swojej okolicy i popytaj o cenę. Bo w różnych rejonach różne ceny.

bies11kgr    5

wiesz betoniarka to juz szczegół bo ona sie nie tylko do tego przyda potrzebna mi jest jeszcze do zaprawiania zboza

bies11kgr    5

wiecie puki co moja powierzchnia podwórza wynosi 1,5ha i z przodu jest mur i do okola siatka i wszystko bylo na taczce rozrabiane :)

Edytowano przez MAT912

kissmy...    57

ja już raz się przejechałem na betonie z betoniarni (270m2 posadzki) prawdopodobnie z zapylonego kruszywa, można go było ukruszyć butem; czy na utwardzenie nie wystarczyłaby dobra mieszanka wylana przez posadzkarzy za pomocą ich pompo-betoniarki (taka usługa to koszt rzędu 10zł/10cm/m2 +materiały)?

dawidg2    30

Mam w okolicy 5 może więcej betoniarni i biorę z tej najdalszej beton bo wiem że nie oszukają i że mają porządny beton, a że trochę droższy to co zrobię, za jakość się płaci, a mój tata nie lubi oszczędzać albo dwa razy tego samego robić.

@Kissmy reklamowałeś?

kissmy...    57

oczywiście- beton wymienili a raczej dolali jeszcze jedną warstwę (na szczęście istniała taka możliwość), ale już drugi raz nie będę z nimi walczył, byłem przekonany, że lokalna betoniarnia nie będzie robiła takich numerów, szczególnie ze względu na wysoki poziom cen i bliskie położenie, za 100 złotych/m2 można już zrobić szczelną i gładką magazynową posadzkę pod wózki widłowe, w budynkach można sobie śmiało testować swoje mieszanki (polecam literaturę betoniarską) ja teraz zastanawiam się nad utwardzeniem placów manewrowych

ramzes1224    2

Chce wylac posadzke pod wiata ok 100m2, bede po niej jezdzil ciagnikiem. Beton lac na gola ziemie czy trzeba dawac zbrojenie albo gruz? Jaka grubosc posadzki powinna wystarczyc? I czy przy tej ilosci bawic sie betoniarka czy lepsza bedzie gruszka? Jaki moze byc koszt gruszki na taka powierzchnie?

damianzbr    987

U nas kosztuje 190 zł/m3 B25.

Na ziemię nie powinieneś dawać betonu. Powinieneś zebrać warstwę humusu, wszystko zależy jak bardzo podmokły grunt. Jeśli piach dużo zbierać nie trzeba. Ja mam ił to zbieram nawet i 80 cm. Tam sypię piachu 70 cm i na to będę lał 20 cm betonu B25 bez zbrojenia.

Może trochę przesadzam u siebie z tym piachem ale towar swój, wolę teraz dołożyć roboty niż później naprawiać beton na placu.

ramzes1224    2

Ja myslalemm troche zebrac zeby wyrownac teren a na to nasypac gruzu bo tego troche mam. Zalac to na 15cm to powinno wystarczyc? Jakies folie trzeba dawac bo ogladalem filmy na youtube to wszedzie folie klada? Jak dobrze licze to taka posadzka ok 3tys zł?

Mikruss    68

Ja robilem posadzke w stodole gdzie podlize to w zasadzie piach. Zebralem warstwe ok 40 cm na to piach i zageszczarka, pozniej chudziak b10 z chidefo betonu ok 10 cm i na to dopiero b20 15 cm. Robilem pod bydlo ale mocne bo jezdze tam ladowarka ktora sama w sobie wazy ponad 7 ton.

Marco82    34

Ja jak robiłem beton pod ciężary to gruzu około 80 cm , zagęszczenie + na to chudziak 10 cm i na to beton silny C30 lany na  20 cm ze siatką ze zbrojeniem 6mm zacierany maszynowo i po 3 latach 0 jakiejś wady a nie jedna patelnia z piachem gdzie zestaw waży 50 ton przejechała po tym.

emil902    0

Chce zrobic wiate w ktorej bedzie bydlo. Bedzie wylana posadzka a od posadzki ma byc  0,5m sciany z bloczkow betonowych i 1m z bialego pustaka(razem sciana ma miec 1,5m). Mam pytanie jakie glebokie wykopac pod takie scianki fundamenty i czy zalewac je betonem, czy fundament tez mozna ulozyc z bloczkow betonowych?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.