katopo

Cięgnik z 4x4 do tura, max do 70KM

Polecane posty

katopo    43

Witam,

zastanawiam się nad zakupem ciągnika z napędem 4x4 o mocy max do 70KM (najlepiej około 60KM).

Będzie on pracował w ładowaczu czołowym (ładowanie obornika i praca z belami).

Moja 330 z turem już powoli nie daje rady z cięższymi belami. Ten ciągnik zastąpił by w perspektywie 330 i 360.

Teoretycznie pasował by mi Ursus 4514 ale zakres cenowy trochę przewyższa moje możliwości finansowe.

 

Znalazłem takie ciągniczki:

http://otomoto.pl/landini-7550-A182347.html

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2429365380

 

Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Ja bym wziął mf moimzdaniem bardziej znany ciągnik a landi pierwszy raz taki widze a mf 255 mam i jest godny polecenia to z tym większym jest podobnie biez lepiej tego mf>

 

 

Jeszcze może ci sie spodoba zetor 6245 (65km) mam taki i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

silniki takie same, w landinim przemawia skrzynia bo jest 12x4 i dzwignie rozmieszczone są po obu stronach siedzenia a nie na srodku jak w tym MF, i rozkład biegów też jest do tura dobry bo średni zakres i wsteczny są w tej samej lini pod lewą ręką i w ładowaczu działa praktycznie jak rewers mechaniczny, co prawda tylko 4 biegi ale w srednim zakresie predkości czyli najbardziej używanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Z Tych ciągników co podałeś to bym wybrał mf. Sąsiad ma podobnego i nie narzeka na niego, bardzo dobre ciągniki.

 

Lecz chciałbym Ci jeszcze zaproponować Zetora 7745, 7245 itp.

Ciągniki też bardzo fajne. Komfortowa kabina, wspomaganie, w miarę prosta budowa i dostępne części do nich ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Niby z tego co oglądałem to silniki i Lanidini i MF mają te same.

Zetora też raczej bym nie chciał.

A te modele podałem przykładowo bo sam do końca nie wiem kiedy bym kupował ciągnik. Czy teraz czy na jesień sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Fergusona to szukał bym bardziej coś z seri 30xx np 3050, 3060 bardzo fajne traktory ekonomiczne, zwinne co w turze się nada i komfort bardzo dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhn    0

ja też polecam MF`a, kolega ma i nie miał poważniejszych awarii,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jak chcesz Fergusona to szukał bym bardziej coś z seri 30xx np 3050, 3060 bardzo fajne traktory ekonomiczne, zwinne co w turze się nada i komfort bardzo dobry..

 

 

w serię MF 30XX wolę się nie pchać bo boję się napraw skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem styczności z tym traktorem więc ci nie pomogę, ale jak się boisz o skrzynię to pomyśl np o jakimś zetorze 6246 lub 7245 za 40 kafli coś dobrego wybierzesz. A jak chcesz coś zagranicznego to bardzo dobrymi traktorami są traktory Steyr np 8090 do 40 tysięcy również wybierzesz coś w eleganckim stanie tyle że tych traktorów jest mało w Polsce ale jest bardzo wygodny i nie jest awaryjny jeśli się o niego dba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Po pierwsze piszesz, że 4514 jest dla Ciebie za drogi a nie podałeś ceny. Mogę doradzić Ci nowego Dojcza za 150 tysi i co jesteś zadowolony? Kupisz go?

Podaj cenę, kryteria a potem będziemy doradzać. W ciemno to można... a raczej nic nie można. 30xx nie chcesz bo boisz się o skrzynię czyli chcesz prosty ciągnik zapewne w miarę tani, nie wiadomo jak tani ale zapewne coś kolo 30-40 tysięcy skoro takie ogłoszenia podajesz. 3060 jest akurat dobry do tura bo ma rewers mechaniczny, zawsze to coś do tura niż wstecznego szukać. Dobrym chwalonym i mechanicznym można by rzec odpowiednikiem jest 675. Dokładnie ma chyba 66 koni ale pewny nie jestem. Osobiście proponowałbym Ci ciągnik 80 konny bo na przyszłość mocniejszy do innych zadań a w turze będzie lepiej działał. Dobrym ale drogim jak na swój wiek wyborem jest Fendt 307 czy też 308, Nie dawno rozglądałem się za 308 to za 40 z turem coś senśnego można znaleźć ale czy nie ma wad ukrytych to różnie bywa, to jest taka niespodzianka. Zetora odradzam jako ja sam, wiem wiem zaraz mnie skrytykujecie ale jak widzę i słyszę te zetory to owszem mają specyficzny dźwięk który komuś może się podobać, mi nie no i są dość wygodne w porównaniu do ursusów ale szału nie ma a kosztują za dużo jak na to co oferują. Ze spalaniem też bywa różnie i choć nie mówię, że palą dużo to jednak w porównaniach do ursusów na hektar wcale tak kolorowo nie jest choć zetor szybciej zrobi. Nie wyssałem tego z palca ale to tylko moje zdanie nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

To tak cena to max 40tyś ale taki ciągnik już powinien mieć tura. Większego nie chcę bo mam już ciągnik co ma 90KM i to nim robię cięższe rzeczy.

 

Czyli tam podsumowując:

 

- Napęd 4x4

- moc max 70KM (najlepiej 60-65KM)

- Nadający się do tura

- Cena Max 40tyś zł już z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam191919    0
katopo    43

może jeszcze uściślę kryteria:

 

Tur musi mieć samo poziomowanie i być trzy sekcyjny

maksymalna moc to 70KM a optymalna to 60-65KM

ciągnik mam mieć już tura

cena jaką maksymalnie mam do wydania to 40tyś

 

 

znalazłem takie coś co wy na to?

http://otomoto.pl/ca...40-A187474.html

 

cena większa niż założona ale może coś by się jeszcze z tego urwało

 

 

ewentualnie co sądzicie o ciągnikach Renault z silnikami MWM??

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj